تاریخ انتشار
شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹
کد مطلب : ۴۱۲۳۱۳
بر اساس میزان حضور و مشارکت در رای‌گیری‌ها؛

فعال‌ترین نماینده‌های مجلس را بهتر بشناسید / هیچ خبری از تاجگردون، زارعی و هاشمی‌پور نیست + جزئیات

۱۵
۰
فعال‌ترین نماینده‌های مجلس را بهتر بشناسید /  هیچ خبری از تاجگردون، زارعی و هاشمی‌پور نیست + جزئیات
کبنا ؛
متأسفانه عدم دسترسی دقیق و درست حسابی به نمایندگان مجلس کهگیلویه و بویراحمد و البته تا حدودی ضعف رسانه‌ها باعث شده تا نمایندگان استان در مجلس گزارش کمتری از عملکرد خود در مجلس و آن هم حضور در مسائل مهم کشور از جمله قانون گذاری و نظارت ارائه دهند. در ادامه گزارشی را می‌خوانید که متوجه خواهید شد که نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در هیچ کدام از طرح‌های مهم مجلس مشارکت چندانی نداشته‌اند. و آنها هم به هیچ کس و حتی جامعه دانشجویی و دانشگاهی، مردم و اقشار فرهیخته استان پاسخگو نیستند.
 غلامرضا تاجگردون که بیش از دو نماینده دیگر خود را به رسانه‌ها برده و برای هر کاری یا پست اینستاگرامی می‌گذارد و یا هم مصاحبه‌های نیش دار و کنایه‌داری انجام می‌دهد، هیچ مشارکتی در رأی گیری‌های بر اساس گزارش زیر نداشته است. غلام محمد زارعی و عدل هاشمی‌پور نیز مشارکتی در رأی‌گیری‌ها نداشته اند و مشخص نیست که نمایندگان ما در هنگام رأی گیری‌ها به چه کار مهمتری مشغول هستند، آیا آنها حواس شان به مصوبات و قوانین که به رأی گذاشته می‌شود، هست یا خیر؟ تکلیف مردم در این میان چه می‌شود. نمایندگان مجلس استان کهگیلویه و بویراحمد نباید دلشان به افتتاح پروژه‌های کوچک در حوزه انتخابیه‌شان خوش باشد که کمترین اشتغالزایی هم انجام گرفته است. به طور مثال در همین شهرستان بویراحمد با 146 میلیارد تومان 342 نفر اشتغال زایی شده است، آنهم اشتغالزایی ناپایدار.
نمایندگان این استان کمترین کاری را برای اشتغال این خیل عظیم بیکار در استان کهگیلویه و بویراحمد کرده‌اند و تنها نورچشمی‌هایشان با نامه‌ی در ادارات به کار گرفته می‌شود و بقیه جوانان تحصیل کرده و بیکار هم باید دست روی دست بنشیند و منتظر باشند تا اتفاقی بیفتد.
همچنین شهرستان باشت و گچساران که با معضل جدی بیکاری فرزندان تحصیل کرده خود، دست و پنجه نرم می‌کند در همین روزهای اخیر با اجرای 52 طرح تنها برای بیش از 230 نفر اشتغالزایی صورت گرفته که این در مقابل این همه جوانان بیکار ناچیز به شمار می‌رود. هر چند که نگارنده همه این خدمات را به برکت نظام اسلامی می‌داند و غرض این است که چرا نمایندگان این استان به فکر طرح‌های بزرگ و فکر اساسی تر برای این استان نیستند. چرا باید کلنگ پروژه لاستیک سازی سبز خان احمد باشت فقط کلنگش به زمین زده شود و دیگر هیچ مسئولی نگاه به پشت سرش نکند که این پروژه چه حال و روزی دارد.

به گزارش کبنا، فارس نوشت: طرح شفافیت آرای نمایندگان طرحی بود که از سوی جمعی از نمایندگان تدوین شد، اما  نتوانست آرای اکثریت را با خود همراه کند و فوریت آن یک بار در هفته گذشته و یک بار در سال گذشته در صحن علنی رد شد، با این حال جمعی از نمایندگان مجلس به صورت داوطلبانه برای شفافیت میزان حضور و غیاب و مشارکت خود در رأی‌گیری‌های مجلس کمپینی ایجاد کردند که تا به حال 110 نفر از نمایندگان در این کمپین فعالیت‌های خود در مجلس را ثبت کرده‌اند. 
در این گزارش  آخرین آمار از وضعیت حضور و مشارکت نمایندگان شرکت کننده در این پویش از آبان‌ماه سال گذشته تا تیرماه امسال را مرور خواهیم کرد.
* آمار حضور و مشارکت نمایندگان در رای‌گیری‌های آبان ماه گذشته
بر این اساس، در آبان‌ماه گذشته، 96 نماینده در این طرح میزان آراء خود را ثبت کرده‌اند که بیشترین میزان حضور در زمان رأی‌گیری را احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز، بیت‌الله عبداللهی نماینده اهر و هریس، حسن کامران دستجردی نماینده اصفهان، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، رضا انصاری نماینده داراب، سلام امینی نماینده ایلام، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مشهد، سیدجواد حسینی کیا نماینده سنقر، سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر، سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین، شمس‌الله شریعت‌نژاد نماینده تنکابن ، شهروز برزگر نماینده سلماس، عبدالله رضیان نماینده قائم‌شهر و علی اسماعیلی نماینده نور و علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده سازی ، علی‌ اکبری نماینده شیراز، علی قربانی نماینده بجنورد، علی نوبخت حقیقی نماینده تهران، فردین فرمند نماینده میانه، فرهاد فلاحتی نماینده قائنات، محمد بیرانودی  نماینده خرم‌آباد، محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، محمود صادقی و مصطفی کواکبیان نمایندگان تهران، نادر قاضی‌پور، یحیی کمالی‌پور، حضور در تمام 37 رأی‌گیری انجام شده در این ماه را برای خود ثبت کرده‌اند و در تعداد مشارکت در رأی‌گیری‌ها نیز حسن کامران، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، سیدمحمدجواد ابطحی، شمس‌الله شریعت‌نژاد، علی اکبر شیراز، فردین فرمند، محمد بیرانوندی، محمدحسین فرهنگی، نادر قاضی‌پور با مشارکت در هر 37 رأی‌گیری انجام شده، بیشترین میزان مشارکت را به نام خود ثبت کرده‌اند. 
گزارش کامل میزان حضور و مشارکت این نمایندگان در رای‌گیری‌های آبان ماه گذشته در این فایل   در دسترس است.

 
* افزایش تعداد نمایندگان حاضر در کمپین شفافیت
براساس این گزارش، تعداد کل رأی‌گیری‌ها در آذرماه سال گذشته 67 مورد بوده که به این 96 نماینده‌ای که در آبان‌ماه در کمپین شفافیت داوطلبانه مشارکت کردند، 3 نماینده دیگر نیز اضافه شد که بر این اساس، احمد علیرضابیگی، بیت‌الله عبداللهی، رضا کریمی، روح‌الله بابایی صالح، سیدحسین نقوی حسینی، شهروز برزگر کلشانی، علی ابراهیمی، علی اسماعیلی، علی‌اکبری شیراز، علیرضا سلیمی، فردین فرمند، محمدابراهیم رضایی، محمداسماعیل سعیدی، محمد بیرانوند، محمدحسین فرهنگی، مصطفی کواکبیان، نادر قاضی‌پور و سیدمرتضی خاتمی در تمام رأی‌گیری‌ها حضور داشتند و در این میان احمد علیرضابیگی، شهروز برزگر، علی اسماعیلی، فردین فرمند در تمامی رأی‌گیری‌ها مشارکت کردند.
گزارش کامل میزان حضور و مشارکت این نمایندگان در رای‌گیری‌های آذر ماه گذشته در این فایل      در دسترس است.
* چهره‌هایی که در تمام رای‌گیری‌ها مشارکت دارند
این گزارش می‌افزاید: در دی‌ماه سال گذشته نیز دو نماینده دیگر به جمع داوطلبان شفافیت اضافه شدند، آمار این ماه نیز نشان می‌دهد که 117 رأی‌گیری در مجلس انجام شده که بیت‌الله عبداللهی، حسینعلی حاجی دلیگانی، رضا کریمی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده، سیدحسین نقوی حسینی، شمس‌الله شریعت‌نژاد، علی‌  اکبر شیراز، علی اسماعیلی، فردین فرمند، محمداسماعیل سعیدی، محمد بیرانوندی، نادر قاضی‌پور، یحیی کمالی‌پور در تمام 117 رأی‌گیری انجام شده در مجلس حضور داشتند و حسینعلی حاجی دلیگانی، رضا کریمی، فردین فرمند، نادر قاضی‌پور در تمام 117 رأی‌گیری انجام شده مشارکت کردند. 
گزارش کامل میزان حضور و مشارکت این نمایندگان در رای‌گیری‌های دی ماه گذشته در این فایل     در دسترس است.
بنا بر این گزارش، آمار مشابه در بهمن‌ماه گذشته نشان می‌دهد که 215 رأی‌گیری انجام شده است. در این ماه نیز دو نماینده دیگر به کمپین شفافیت پیوستند، در این میان محمد بیرانوندی نماینده لرستان، نادر قاضی‌پور در زمان رأی‌گیری هر 215 طرح یا لایحه در مجلس حضور داشتند و محمد بیرانوندی تنها نماینده‌ای بود که در تمامی 215 رأی‌گیری مشارکت داشت. 
گزارش کامل میزان حضور و مشارکت این نمایندگان در رای‌گیری‌های بهمن ماه گذشته در این فایل    در دسترس است. 

* آمار مشارکت در فصل بودجه
این گزارش همچنین دربازه اسفندماه سال گذشته که به دلیل بررسی بودجه سالانه کشور بیشترین میزان رأی‌گیری‌ها در مجلس انجام شده است، نشان می‌دهد که از 484 رأی‌گیری انجام شده، سیدامیرحسین قاضی‌زاده، محمد بیرانوندی، نادر قاضی‌پور و فردین فرمند چهار نماینده‌ای بودند که در تمام رأی‌گیری‌ها حضور داشتند و بیشترین مشارکت در رأی‌گیری‌ها نیز مربوط به فردین فرمند بوده که در تمامی 484 رأی‌گیری مشارکت داشته است. 
گزارش کامل میزان حضور و مشارکت این نمایندگان در رای‌گیری‌های اسفند ماه گذشته در این فایل    در دسترس است.
برای فروردین‌ماه سال جاری نیز بررسی‌ها حکایت از این دارد که در 95 رأی‌گیری انجام شده، بیشترین میزان مشارکت مربوط به بیت‌الله عبداللهی، اکبر رنجبرزاده، حبیب‌الله ده‌مرده، حسن کامران، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، رضا کریمی، روح الله بابایی صالح، سکینه الماسی، سلام امینی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، سیدمحمدجواد ابطحی، علیرضا سلیمی، فردین فرمند، فرهاد فلاحتی، محمدابراهیم رضایی، محمد بیرانوندی، محمدحسین فرهنگی، محمود بهمنی، نادر قاضی‌پور، محمدباقر عبادی، سیده فاطمه ذوالقدر و مهرداد لاهوتی بوده است که در زمان تمامی 95 رأی‌گیری انجام شده در مجلس حضور داشتند و در این میان حسینعلی حاجی‌دلیگانی، رضا کریمی، فردین فرمند در تمامی رأی‌گیری‌های انجام شده نیز مشارکت داشتند. 
گزارش کامل میزان حضور و مشارکت این نمایندگان در رای‌گیری‌های فروردین ماه گذشته در این فایل   در دسترس است.
براساس آمار اردیبهشت‌ماه سال جاری نیز تعداد رأی‌گیری‌های انجام شده در مجلس 174 مورد بوده که حسینعلی حاجی‌دلیگانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده، فردین فرمند، محمدحسین فرهنگی، نادر قاضی‌پور، سیده فاطمه ذوالقدر در تمام زمان رأی‌گیری‌ها حضور داشتند و حسینعلی حاجی‌دلیگانی و فردین فرمند تنها نمایندگانی بودند که در تمام رأی‌گیری‌ها مشارکت کردند. 
گزارش کامل میزان حضور و مشارکت این نمایندگان در رای‌گیری‌های  اردیبهشت ماه گذشته در این فایل    در دسترس است.

 
آمار خردادماه مشارکت داوطلبانه نمایندگان در کمپین شفافیت نشان می‌دهد که در 81 رأی‌گیری انجام شده، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، حسن کامران، زهرا سعیدی مبارکه، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، سیدجواد حسینی‌کیا، سیدحسین نقوی حسینی، سیدناصر موسوی لارگانی، شمس‌الله شریعت‌نژاد، عباسعلی پوروافرانی، عبدالرضا مصری، علی‌اصغر یوسف‌نژاد، علی‌ اکبر شیراز، علیرضا سلیمی، فردین فرمند، فرهاد فلاحتی، محمد بیرانوندی، محمدحسین فرهنگی، سیده فاطمه ذوالقدر در زمان تمام 81 رأی‌گیری انجام شده در مجلس حضور داشتند که از این تعداد نیز حسینعلی حاجی‌دلیگانی، سیدناصر موسوی لارگانی، فردین فرمند، محمد بیرانوندی، محمدحسین فرهنگی و سیده فاطمه ذوالقدر در تمام 81 مورد در رأی‌گیری‌ها مشارکت داشتند.
گزارش کامل میزان حضور و مشارکت این نمایندگان در رای‌گیری‌های  خرداد ماه گذشته در این فایل   در دسترس است.
در تیرماه سال جاری نیز 119 رأی‌گیری در مجلس انجام شده که حسن کامران، حسینعلی حاجی دلیگانی، سیدناصر موسوی لارگانی، علیرضا سلیمی، محمدابراهیم رضایی، فردین فرمند، محمدحسین فرهنگی، نادر قاضی‌پور و سیده فاطمه ذوالقدر در تمام 119 رأی‌گیری انجام شده در مجلس حضور داشتند و حسن کامران، حاجی دلیگانی، قاضی‌زاده هاشمی، ناصر موسوی لارگانی، علیرضا سلیمی، فردین فرمند نمایندگانی بودند که در تمام 119 رأی‌گیری انجام شده مشارکت کردند.
گزارش کامل میزان حضور و مشارکت این نمایندگان در رای‌گیری‌های  خرداد ماه گذشته در این فایل    در دسترس است.

 
* قاضی‌پور و فرمند همچنان پیشتاز مشارکت در رای‌گیری‌ها
آمار تجمیعی 9 ماه گذشته نیز نشان می‌دهد که فردین فرمند و نادر قاضی‌پور با ثبت 99 درصد مشارکت در رأی‌گیری‌ها بیشترین میزان مشارکت را داشتند. حسینعلی حاجی دلیگانی با 98 درصد، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رضا کریمی، محمدابراهیم رضایی با 97 درصد مشارکت در جایگاه بعدی قرار می‌گیرند. علیرضا سلیمی 95 درصد مشارکت را برای خود ثبت کرده، شمس‌الله شریعت‌نژاد و محمد بیرانوندی 94 درصد، سیده فاطمه ذوالقدر 93.6 درصد، روح‌الله بابایی صالح 92 درصد، حسن کامران، سیدناصر موسوی لارگانی و علی‌اکبری شیراز نیز 91 درصد مشارکت در رأی‌گیری داشتند. 
کمترین میزان مشارکت در رأی‌گیری‌ها برای نمایندگانی که به صورت داوطلبانه از آبان‌ماه گذشته در کمپین شفافیت حضور داشتند نیز مربوط به ابوالفضل حسن بیگی با 21 درصد مشارکت در رأی‌گیری‌ها، محمد حسن‌نژاد با 31 درصد، شهاب نادری با 36 درصد، محمدرضا ملکشاهی با 37 درصد، محمد عزیزی با 39 درصد و اقبال محمدیان با 41 درصد بوده است. 
علی وقفچی و علی یارمحمدی نیز نمایندگانی بودند که آمار آنها تا خردادماه ثبت شده و مشارکت زیر 50 درصد داشتند، اما سایر نمایندگانی که در این کمپین مشارکت کردند، مشارکت بالای 50 درصد در رأی‌گیری‌ها را برای خود در این 9 ماه به ثبت رساندند.
گزارش کامل میزان حضور و مشارکت این نمایندگان در رای‌گیری‌ها در بازه زمانی آبان ماه گذشته تا پایان تیر ماه امسال در این فایل    در دسترس است.

منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
این اعداد وامار ارقام بدرد چی ما میخوره

همه میدونن استخدام فله ای هست

کو برخورد

دیگه خسته شدیم از این حرفا
Iran, Islamic Republic of
ما نیازی به رای گیری نداریم نماینده باید پیگیر کاراش باشه نه ی جا نشستن و رای دادن
Iran, Islamic Republic of
یعنی ما بانوان به عنوان نیمی از ارایی که تاجگردون رو فرستاد مجلس الان نباید انتظار داشته باشیم در قوانینی که درباره ی ما میخواد رای گیری بشه ایشون یه عملکرد حداقلی داشته باشه؟؟؟؟ جوک میگید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوست
Iran, Islamic Republic of
دقیقا درست میفرمایید . نماینده باید دنبال استخدام بستگان خودش باشه
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون یکی از بزرگترین دلخوشیهاش که افتتاح کرده کفپوش خیابان بلادیانه به گمانم امسال هم جشن تولد افتتاح خیابان بلادیان در دستور کارش واقع بشه
بقیه نیز بماند!
Iran, Islamic Republic of
💠دهه اول محرم هیئت کجا بروم؟(یاسوج)
http://jebhefarhangikb.ir/?p=1390
Faryad
Iran, Islamic Republic of
بازم تاجگردون،زمانی که نمایندگان داشتن نظارت میکردن و قانون تصویب میکردن تاجگردون داشته واسه من و شما جاده های ایمن میساخت... بخاطر اینکه این همه جوون،دکتر،مهندس ،پدر و مادر تو جاده های ناایمن شهرستان ندیم ...داغدار نشیم... قطع نخاع نشیم...
اون موقعی که آقایون بعضا تو میکروفون حرف میزدن و مشغول تن اسایی بودن،تاجگردون داشت صفر جلوی اعداد و ارقام می ذاشت تا که همین بعضا مدیران بی کفایتی(البته عذرخواهی میکنم از مدیران کل و شهرستان های عاشق خدمت) که پشت طوایف خود سنگر گرفته اند برگشتش بدن...
اون موقعی که آقایون قانون تصویب میکردن،تاجگردون داشت تو این بلبشوی اقتصادی کشور که من و شما نمیدونیم چه خبره! و این قحطی دلار و ارز بانک مرکزی مراکز فرهنگی ، ورزشی تو روستاها و مناطق محروم شهر میساخت تا که نسلی نو با رویکردی متفاوت تحویل تاریخ بدهد..
اون موقعی که آقایون تکیه بر صندلی های زیبای مجلس شورای اسلامی میزدن،تاجگردون دنباله بیمه کردن هواپیمای سقوط کرده کوه دنا بود تا بتونه گوشه ای از دین نمایندگی شو اَدا بکنه...
اون موقعی که آقایون برجام و مسخره میکردن،تاجگردون تو فکر و بدبختی تحریم های آمریکا و متحدانش بود.. بله یه مرد از این استان کوچک کشور که خیلی از بزرگان کشور آرزوی یک ماه تکیه بر صندلی ریاست فراکسیون رو دارن....
اون موقعی که آقایون مجلس نشین و خونه خواب بودن ...تاجگردون ساعته دو و سه بامدادان تازه بعد از اتمام جلسات شبانه سنگ فرشها ،آسفالت،زمین ورزش و .... روستاها رو بازدید میکرد....
و و و اون موقع هایی که در کلام نمی گنجد...چرا که از قدیم و ندیم گفته اند که کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد،منتها کسی را که خودشو به خواب زد رو بهیچ عنوان....
تاجگردون نامی که در تاریخ میماند...
علی
Iran, Islamic Republic of
زارعی و هاشمی تو دادن پروژه ها و پیمانها به بستگانشان رتبه اول در مجلس شورای اسلامی را دئارند
ستار
Iran, Islamic Republic of
نه وفاتحه خواني مشغولند چون مردم بدبخت مافقط دنبال اين افراد مي گردند
سینا
Sweden
نماینده های ما هم داشتند دنبال پیمان برای فامیلشون میگشتند والتماس میکردند
علی
United States
نماینده . در همه شاخصها مثل جذب اعتبار و جذب سرمایه گذار و اشتغال و توسعه در رتبه ی آخر و در مراسم فاتحه خونی و استخدام هم طایفه ای هایش و گرفتن پیمون برای اقوامش در رتبه ی اول است که مایه مباهات است آخ وبخت بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
هرسه نماینده کارشون درسته واقعا خسته نباشن
Iran, Islamic Republic of
با عرض ادب و احترام برای همه ی دوستان.
دکتر تاجگردون نماینده ی مردم گچساران و باشت تا جایی که بنده هم در رسانه ها و هم شخصاً حضوری میبینم و واقعاً باید وجدان را قاضی بزاریم کوتاهی نکردن. دوستان عزیز، تو این چندسال اخیر هیچ نماینده ای به اندازه ی دکتر تاجگردون کار نکرده و اینو همه میدونیم که چرخه ی پیشرف مردم گچساران و باشت داره بهتر میشه و نباید اجازه بدیم که کسی چوب تو این چرخه ی پیشرفت کنه . خدا وکیلی ،وجدانن کی بهتراز تاجگردون هست که مردم گچساران بهش رای بدن. ؟ نه از روی احساس بلکه از روی عقل و منطق فکر کنیم و بیخود و بی جهت تصمیم نگیریم و شخصی که میدونیم پیشرفت برای مردم میاره رو حمایتش کنیم .
به امام رضا قسم تاجگردون نه برام کاری کرده و نه بر احساس میگم و شرایطمم خیلی سخته امام دلیل نمیشه وقتی سرکار نیستم بگم این بده و ......
خواهش میکنم با احساس تصمیم نگیریم و بی جهت از کسی دفاع نکنیم .
به امید روزی که تصمیمات درستی بگیریم و ریشه ی فساد و ریشه ی بی عدالتی و ریشه ی بیکاری که واقعاً معضل بزرگی هست از بین بره .
به امید موفقیت.
زنده باد مدیر با لیاقت و واقعاً مدیر پیگیر دکتر تاجگردون .
بدرود .
بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
اولا منبع این اعداد وارقام چیست؟ وکجا بوده ؟نماینده ای که اظهار نظر ندارد در مجلس.مگر محمود صادقی در مجلس کم گفت سرچشمه فساد کجاست؟قوه قضائیه تازه متوجه شده که حرف های صادقی بی دلیل نبوده.اینو بدانیت که صادقی صلاحیتش دیگه تائید نمی شود...تاجگردون هیچ کاری برای استان انجام نداد با این قدرت وشمشیری که در دست داشت.
بویراحمدی
Iran, Islamic Republic of
اخ و بخت بویر احمد و کهگلویه که این دو نماینده شونه
هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...
روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

پدر 38 ساله و مادر 36 ساله قمی که یازدهمین فرزندشان در راه است، از خدا می‌خواهند که این ...