کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

کبنا بررسی کرد

فیلی یا رحمانی؛ کدام جانشین احمدی می‌شود؟

8 ارديبهشت 1398 ساعت 12:35

رحمانی در دهه هفتاد در استان کهگیلویه و بویراحمد سابقه مدیریت و معاونت غلام رضا تاجگردون در سازمان برنامه و بودجه را دارد و همین موضوع می‌تواند در این مسیر به وی کمک کند.


بر اساس مشاهدات و پیگیری‌های سایت کبنانیوز عزم علی محمد احمدی برای حضور در انتخابات حوزه انتخابیه مهران و دهلران جدی است و وی باید برای حضور در انتخابات از سمت استانداری کهگیلویه و بویراحمد استعفا دهد.
البته این تصمیم ممکن است در نهایت اتفاق نیفتد و احمدی ترجیح دهد در کهگیلویه و بویراحمد بماند.
با این وجود بعد از بالا رفتن احتمال استعفای علی محمد احمدی گمانه زنی‌ها از جانشین وی شروع شد و برخی چهره‌ها و گروه‌های سیاسی در حال رایزنی در میان نمایندگان مجلس و ساختمان وزارت کشور در میدان فاطمی تهران هستند.
نام عزیز فیلی معاون عمرانی فعلی احمدی این روزها بیش از هر گزینه دیگری به عنوان استاندار بعدی استان شنیده می‌شود. آن گونه که از قرائن مشخص است قرار است ابتدا حکم وی به عنوان سرپرست استانداری صادر شود. تیم فعلی استاندار به همراه جمعی از سیاسیون درون استان و یکی از نمایندگان مجلس قویاً از فیلی حمایت می‌کنند. این احتمال می‌رود که وزارت کشور فیلی را به جهت نزدیکی و ارتباط با مجموعه مدیریتی فعلی استان بر سایر گزینه‌ها ترجیح دهد.
در هفته گذشته صحبت از یک گزینه جدید در استان به صورت کاملاً جدی مطرح شد.
یدالله رحمانی معاون فعلی اقتصادی استاندار فارس گزینه‌ای است که گفته می‌شود مورد حمایت جمعی از سیاسیون استان و یکی از نمایندگان ذی نفوذ استان است.
رحمانی در دهه هفتاد در استان کهگیلویه و بویراحمد سابقه مدیریت و معاونت غلام رضا تاجگردون در سازمان برنامه و بودجه را دارد و همین موضوع می‌تواند در این مسیر به وی کمک کند.
عدم پذیرش استانداری استان بوشهر از سوی احمدی ظن حضور وی در کهگیلویه و بویراحمد را تقویت می‌کند. هر چند رحمانی سختی کار در کهگیلویه و بویراحمد را به خوبی می‌داند.
قطعاً فیلی و رحمانی تنها گزینه‌های فعال این روزها در راهروهای وزارت کشور نیستند و گروه‌های سیاسی و بسیاری چهره‌ها نیز در تکاپو برای اقناع وزیر، نمایندگان و گروه‌های سیاسی هستند.
 در نهایت نیز بعید نیست رحمانی فضلی با لابی و هماهنگی با نمایندگان یک چهره کاملاً جدید را روانه ساختمان استانداری در میدان استانداری سابق یاسوج نماید.
 


کد مطلب: 409120

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/report/409120/فیلی-یا-رحمانی-کدام-جانشین-احمدی-می-شود

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir