تاریخ انتشار
شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب : ۴۵۴۵۹۱
یادداشت ارسالی؛

بیم و امیدهای کهگیلویه و بویراحمد؛ احمدزاده نخ تسبیح نظام اداری استان / (+ چند پیشنهاد)

۵۶
۱
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
بیم و امیدهای کهگیلویه و بویراحمد؛ احمدزاده نخ تسبیح نظام اداری استان / (+ چند پیشنهاد)
کبنا ؛یادداشتی از حسین نوروزی؛ چندی پس از شروع به کار دولت سیزدهم و معرفی وزرا، تغییر استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز کلید خورد. با وجود اینکه روزهای نخست، خبرهایی مبنی بر عدم تناسب احمدزاده با شرایط استان شنیده می‌شد؛ بیم آن می‌رفت به دلیل عدم حضور احمدزاده در کهگیلویه و بویراحمد و نگاه سنتی او به پدیده‌ها، نتواند به درستی در راستای پیشرفت استان گام بردارد. اما حال که بیش از یک سال از حضور او در کهگیلویه و بویراحمد می‌گذرد، اغلب آن بیم‌ها به امید تبدیل شده‌اند.
به دلیل بافت اجتماعیِ خاصی که بر کهگیلویه و بویراحمد حاکم است، مدیریتِ عالیِ آن باید شناخت وسیع و عمیقی از نقاط مختلف استان داشته باشد. احمدزاده نشان داده که از چنین شناختی برخوردار است. نشست‌های او با منتفذین استان در همان ماه‌های نخستش، نشان داد که به‌خوبی با فضای استان آشنایی دارد. تا پیش از این، برخی از منتفذین این احساس را داشتند که ممکن است دیده نشوند. اما اقدام استاندار نشان داد که همه گروه‌های اجتماعی در استان به رسمیت شناخته می‌شوند. یکی از بدترین آفت‌های حکمرانی و مدیریت، طرد کردن برخی از گروه‌های اجتماعی است. چرا که زمانی گروهی طرد می‌شود، ممکن است با درونی کردن احساس تبعیض در آن‌ها، عطای فعالیت در استان را به لقایش ببخشند و گامی در راستای توسعه منطقه زندگی خود برندارند. اما همین که به رسمیت شناخته شوند و از آنها نظرخواهی صورت گیرد، میلی در آنها به وجود می‌آید که از اساسی‌ترین نیروهای محرکه توسعه به حساب می‌آید. احمدزاده این میل به توسعه را افزایش داده است.
کهگیلویه و بویراحمد که به دلیل ناهمواری‌های سرزمینی، انجام یک پروژه عمرانی در آن سال‌ها به طول می‌انجامد، در این مدت با مدیریت احمدزاده تبدیل به یک کارگاه عمرانی بزرگ شده است. بر اساس آنچه که برخی از مسئولین همچون فرماندار بویراحمد، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و ... گفته‌اند، انجام یک پروژه راه در کهگیلویه و بویراحمد حدود 10 برابر بیشتر از سایر استان‌ها زمان و امکانات نیاز دارد. بنابراین اگر برخی از سوءمدیریت‌ها را لحاظ نکنیم، طبیعی است که پروژه‌ها در این استان زمان بیشتری ببرند. اما با این وجود، راه‌اندارزی پروژه‌های راکد و تعریف پروژه‌های جدید نشان می‌دهد که عزمی جدی برای پیشرفت استان شکل گرفته است که در رأس آن سیدعلی احمدزاده قرار دارد. پروژه‌های، راه، آبرسانی، سد آبریز، سد تنگ سرخ، پتروشیمی‌های استان، همگی سرعت گرفته‌اند. کارخانه قند یاسوج که سال‌ها تعطیل بود، با پیگیری‌های احمدزاده جانی دوباره گرفت؛ البته نقش بی‌بدیل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز انکارنشدنی است.
حضور احمدزاده در کهگیلویه و بویراحمد از یک سو به پروژه‌های استان جان داده و از سوی دیگر اتمسفر نظام اداری را متحول کرده است. اما با این وجود برخی از ناهماهنگی‌ها که ناشی از سوءمدیریت برخی از دستگاه‌ها است هنوز دیده می‌شود. جزیره‌گرایی برخی از سازمان‌ها و دستگاه‌ها و انزواطلبی‌شان آفتی برای توسعه استان است که بعضاً نمودهایی از آن در استان دیده می‌شود. واضح است که ارتباط دستگاه‌ها با یکدیگر همچون دانه‌های یک تسبیح است که سیدعلی احمدزاده را می‌توان نخ این تسبیح به حساب آورد. اما چون از گذشته و به صورت تاریخی کژکارکردی‌هایی در نظام اداری استان به ارث مانده است، اصلاح نظام اداری استان برای پایان دادن به برخی از رویه‌های نادرست، زمان‌بر است و در یک سال قابل رفع نیست. اما به هر حال، تغییرات مثبتی که در این مدتِ محدود به وجود آمده است، همگی نشان از شکل‌گیری یک امید فراگیر برای توسعه استان دارد.
یک ویژگی مهم در مدیریت سازمانی، ارتباط متداوم و مستمری است که مدیر باید با زیرمجموعه مدیریتی خود داشته باشد. یکی از مهمترین مکاتب مدیریتی به نام مکتب اصول انسانی در مدیریت که اشتراکاتی با مدیریت اقتضایی دارد نیز بر این ویژگی را برای پیشبرد اهداف سازمانی اساسی دانسته است. احمدزاده در این سال و اندی نشان داده است که ارتباطات مردمی برای او جایگاهی اساسی دارد. حضورش در مناطق محروم استان، شنیدن مشکلات مردمی، و برگزاری جلسات مردمی در این مدت نشان داده که احمدزاده به بدنه مردمی اعتقاد دارد و به همین خاطر علیرغم مشغله‌های متعدد اداری، دیدارهای مردمی را به طور مستمر ادامه داده است. در سفری هم که وزیر کشور به استان کهگیلویه و بویراحمد داشت بر همین ویژگی مردمی بودن احمدزاده تأکید شد.
سیر توسعه یک استان نیز نیازمند ثبات و استمرار چنین برنامه‌هایی است. ثبات نیز نیازمند تأمین امنیت و احساس آرامش در بین بدنه اجتماعی است. احمدزاده به عنوان رئیس شورای تأمین استان نشان داده که تأمین امنیت استان از اولویت‌های اساسی اوست؛ با وجود اینکه در برخی از شهرهای کشور ناآرامی‌هایی دیده شد، در کهگیلویه و بویراحمد به طور کامل امنیت برقرار بوده که همین موضوع نشان‌دهنده تلاش‌هایی است که در این حوزه صورت گرفته است.
به طور کلی نشانه‌های زیادی از پیشرفت استان دیده می‌شود. اما همانطور که گفته شد، بعضاً ناهماهنگی‌هایی از سوی برخی از مدیران دیده می‌شود که ممکن است به پای استاندار نوشته شود. از همین رو پیشنهاد می‌شود احمدزاده نظارت سرزده و مستمر از ادارات را به طور جدی دنبال کند. از سوی دیگر از ادارات استان طلب برنامه کند. به این صورت که با تحلیل وضعیت موجود، دو برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت از آنها بخواهد. روشن است که این برنامه‌ها باید راستی‌آزمایی شوند. در راستای آن باید از هر دستگاهی خواسته شود که برای گذر از مسیر الف به مسیر ب، چه میزان زمان و منابعی نیاز است و با در اختیار قرار دادن آنها، در زمان مشخص شده، ادارات پاسخگوی عملکرد خود باشند. در این صورت است که هم امید به توسعه استان بیشتر می‌شود و هم پاسخگویی ادارات افزایش می‌یابد. واضح است که با این روند، کهگیلویه و بویراحمد در مسیر استان‌های توسعه‌یافته کشور قرار خواهد گرفت.
نام شما

آدرس ايميل شما

مردانی
Romania
ضعیف ضعیف ضعیف.
فقط به دهان‌نماینده ها نگاه میکنه ببینه چی میگن
رضا
Romania
امان از چاپلوسی و تملق..امان.به قول پیرمرد طبسی خودتون میدونید و مملکتتون
جهان
Iran, Islamic Republic of
عجب تحولی ایجاد کرده طوفان بپا کرده بیکاری وتورم درمقام اول کشور یعنی تحول😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃
Iran, Islamic Republic of
استانداری محبوب و مردمی و پاک دست و بدون کبکبه و ربربه
البته جامع چنین استانداری را نمیخواهد باید اهل تملق و چاپلوسی و هیاهو و بگیر و ببند بود تا میگفتن چقدر خوبه
Iran, Islamic Republic of
خوش بحالت کجا سیر میکنی ی سری بزن آموزشی برای نمونه
دنا
Iran, Islamic Republic of
ضرب المثل ؛ " دختری را مادرش ازش تعریف و تمجید میکنه فقط بدرد پسر داییش میخوره " احتمال زیاد این نوشته بوسیله یا سفارش یکی از ابلاغ بگیران بادمجون طراحی و تنطیم شده ! بنره خدا تملق و چاپلوسی در محضر مردم مایه شرمساری است !! برو بین مردم و از عملکرد استاندارت و مدیرانش سراغ بگیر و اون وقت بیا بنویس ، ببین وجدانت اجازه اینگونه تملق نویسی را بهت میده !!
شهروند منصف
Iran, Islamic Republic of
. بهتر بود خودشو بهتر معرفی کنه(اگر وجود واقعی داشته باشه)
در ثانی آنچه عیان است چه حاجت به بیان است؟!مردم بهترین قضاوت کننده هستند و به عملکرد همه مسئولان نمره میدن و تعریف و تمجیدها بی مورد یا تخریبهای مغرضانه تاثیری در تحلیل و رصد آنها نداره!
کاش به جای تعارفات کمی واقعیات رو میگفتیم و مطالبه گری میکردیم تا الان شاهد این بحران مدیریت و ضعف مسئولان و نمایندگان مردم نبودیم!!!
لطفا منتشر کنید.تشکر
Iran, Islamic Republic of
منتفذین؟!!!هههه
Iran, Islamic Republic of
این همه صغری کبری چیدن برای چیه حضرتعباسی؟!
همه میدونن استاندار ضعیفترین استاندار تاریخ استانه
چرا الکی اون چیزی که نیست رو منعکس میکنید؟
Iran, Islamic Republic of
به خدا نه ای طوره که ایگی
Iran, Islamic Republic of
استاندار باید برود
مردم مخالف بی تدبیری هستند
Iran, Islamic Republic of
خداوند از رگ گردن به همه ما نزدیک تر هست
صادق باشیم
Iran, Islamic Republic of
بشنو ولی باور نکن
رضازاده
Iran, Islamic Republic of
کاش ذره ای به فکر استان و مردم استان بودی و جای خالی نخبگان رو حس میکردی و بعد این تحلیل مضحک رو مینوشتی
باوی
Iran, Islamic Republic of
آقای استاندار اگر این مطلب رو میخونید لطفا به صحبت متملقان گوش ندهید شما واقعا ضعیف عمل کردین و باااااید پاسخگو باشید
جوان
Iran, Islamic Republic of
لطفا آقای استاندار گزارشی از عملکرد یک سال و اندی از مسئولیتشان به مردم ارائه بدهند،مردم فریب این تحلیلها و حرفهای گذاف رو نمیخورن
mahmud
Iran, Islamic Republic of
حالا چقد گرفتی کبنا خبر به این مهمی پخش کنی خدا شاهده ..
زاگرس نشین
Iran, Islamic Republic of
؟؟؟؟
!!!!!
خدایا د بسه
Iran, Islamic Republic of
امنیت از شعور و فهم مردم هست وگرنه چه کاری انجام داده ایشون؟
Iran, Islamic Republic of
آقای کبنا به والله مطلب نزنی بهتر از این دروغها هست که به خورد ملت میدی
Iran, Islamic Republic of
کی دید کی دید،من ندیدم
...
Iran, Islamic Republic of
کدوم پروژه جان گرفته
بعد تاجگردون پروژه ای فعال هست مگه؟
مطلع
Iran, Islamic Republic of
بله، پروژه های ناتمام در حال انجام هستند...
Iran, Islamic Republic of
پروژه فامیل بازی و تقسیم پستها بین اقارب و خویشان فقط فعال هست
Iran, Islamic Republic of
استاندار خودش هم این متیل را قبول نمیکند آقای مثلا حسین
Iran, Islamic Republic of
این متن خیلی مثل نگارش و انشای جواد فدایی هست،حسین نوروزی!هههه
امین
Iran, Islamic Republic of
خداراشکر یکی پیداشدبجادی غرزدن نقاط مثبت رابیان کند
Iran, Islamic Republic of
به همين خيال باش مردم رو شما نگارنده چقداحمق فرض کردينه؟
Iran, Islamic Republic of
سلام چند گرفتی که مدح و ثنای آقای احمد زاده را بنویسی ضعیف ترین استاندار تاریخ استان
Iran, Islamic Republic of
ضعيف ترين استاندار تاريخ كهگيلويه و بويراحمد
Iran, Islamic Republic of
كبنا معلوم ني كدوم طرفي هستي، جاي تاسف داره، روراست و شفاف باش، كامنتا رو حذف ميكني
Iran, Islamic Republic of
خداوکیل خودت هم نمیدونی چه نوشتی.چه اقدامی احمد زاده انجام داده که شما تعریف می کنید.چاپلوسی هم حدی داره.استان ک و ب سالهای سال تاوان استاندار بودن احمدزادا را خواهد پرداخت
متنفذ
Romania
جناب تهیه کننده عریضه متنفذین غلطه هست بنویس متنفذین باباجان باعجله نوشتی اگرچه خواستی یه چیزی بنویسی..... لیکن سطح سواد عموم بالاست بدان بععععععععللللللللله😃😃😃😃😃😃😃😃😃
احمدرضا
Iran, Islamic Republic of
بیم ها از وجود احمدزاده به امید تبدیل شده..؟!!!
فکر نمیکنم نویسنده این متن در این استان زندگی کنه و توی این متن جز پاچه خواری و آمار و ارقام ساختگی از عملکرد استاندار برای رسیدن به آلاف و علوف چیزی که شایسته حقیقت و واقعیت باشه دیده نمیشه..
خدایا....؟ چه وقت پاچه خواری و نالایق پرستی از این استان بیرون میره..؟
خدا شاهده ضعیف ترین استاندار طول تاریخ کل ایران این اقای احمدزاده هست . تمجید از مدیران بی لیاقت، خیانت به مردم محق اما محروم این استانه.. نالایق پرستی در این استان مهمترین عامل عدم پیشرفت در این استانه....
Iran, Islamic Republic of
کدام پروژه پس چرا معرفی نمی کنید / نمی گذاریم این استان جون بگیر با این حرفهای بی عمل
Iran, Islamic Republic of
شما پروژه‌ای که استاندار کهگیلویه وبویراحمد انجام داده نام ببرید ولی ما دولت روحانی نباش
مطلع
Iran, Islamic Republic of
کدوم کارگاه کدام مدیریت؟!!!
مطلع
Iran, Islamic Republic of
کدوم کارگاه کدام مدیریت؟!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
حتما جیبشون پر کرده ...
Iran, Islamic Republic of
☺️☺️☺️☺️😁
Iran, Islamic Republic of
جمع کن بساطط رو،ضعیف ترین استاندار تاریخ استان..همین بس که حتی یه بچه کوچک هم میدونه چه سر این استان آوردی.حیف که صحاب نی..
Iran, Islamic Republic of
حتما کلاه ایمنی بپوشید وقتی وارد کارگاه عمرانی شدید در ورودی های استان تابلو بزنیدکه یه وقت توریست ها صدمه نبینن
رزمنده
Iran, Islamic Republic of
به والله از‌ زمان تیمسار علیزاده که فرمانداری کل بود و هنوز استانداری نشده بود این استان تابه امروز هیچ استانداری به این ضعیفی در این استان نبوده نه مدیریت بلده نه مدیر داره نه اینکاره هست/.اگر این تیر از آن ترکش رستم است .....نه از بهر مرده که از بهر زنده باید گریست .
Iran, Islamic Republic of
مشت نمونه خروار است
همانطور که ابراهیم رئیسی به درد پست ریاست جمهوری نمیخوره و مردم ایران رو به خاک سیاه نشوند .احمدزادهها هم نمونه کوچک رئیسی در استان های مختلف هستند .دوستان باید توجه کنند ظرفیت اینها بیش از این نیست
بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
بخدا ضعیف ترین استاندار از اول انقلاب تا کنون احمد زاده است حتی از حاج حسینی هم ضعیف تره کبنا باید مینوشت استاندار گچساران و باشت
نا گفته نماند برا گچساران و باشت هم تا کنون هیچ پروژه ای شروع نشده
احسان
Iran, Islamic Republic of
اخ سی استاندار
علی
Iran, Islamic Republic of
گپ گپو اما ول
Iran, Islamic Republic of
نخ تسبیح پاره پوره شده وگره خورده استان
بهروز
سلام
با توجه به عملکرد استاندار طی یکسال اخیر
1-مطلب به سفارش شخص و یا با قصد خاص تهیه شده است
2- عملکرد استاندار طی یکسال گذشته ارائه شود تا قضاوت گردد
3-استاندار توجه ویژه به باشت و اقوام خاص خود دارد
4-یکسال می گذرد هنوز نتوانسته معاون منابع انسانی استانداری را انتخاب کند
5- در کل استاندار بایستی اقتدار داشته باشه یادش بخیر نوذری...
6- استاندار فقط دو کار انجام داد یکی سنگ از داخل جاده روستایی و یکی برای چند خانواده روستایی و عشایری
7- استاندار طیفی از مدیران دولت قبل و اصلاح طلب را نیز بکار گرفته است.
8- با این عملکرد گفته میشه استاندار معاون رئیس جمهور میشه.
سارو
استان دوتا
مغز داره
وقتی استاندار،. را فخر استان می داند
باید دانست که خود استاندار چه مرتبه ای دارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
همشهری
Iran, Islamic Republic of
بله نزول درجه استان از رتبه 3 به پائین ترین رتبه نشان دهنده پیشرفت استان است نه پسرفت، اتفاقاً کم کاری در بیشتر ادارات استان و کاهش انگیزه کاری و خمودگی در این دور از تمام دوران بیشتر است، که درست مسبب آن سیستم استانداری استان می باشد. شما نویسندگان را به خدا قسم می دهیم به خاطر خودشیرینی صحبت های بدون سند را در جراید ثبت نکنید، تعریف و تمجید از کسی که شایستگی آن را ندارد، نوعی تملق است.
Romania
اداراتی کهگیلویه بزرگ که روزانه فقط یک ساعت اخر سیستمشون وصل میشه و به تمام ارباب ورجوع یک جمله میگن (سیستم قطعه برو بدن بیا)البته برای خواص قطع نیست و حتی خرشان با پیام آب میخورد
توی تمام سطح شهر دهدشت خیابون و کوچه پس کوچه
ده متر آسفالت متوالی سالم وبدون چاله چوله پیدا نمیکنی
توی پیاده روهای سطح شهر بیش از پنج متر پیاده روی هم سطح و سالم دیدی به ما هم نشون بده بهاش سلفی بگیریم
با چهار افتابه اب یا پنج دقیقه بارون شهر تبدیل میشه به باتلاق...
برای کنده کاری و رفع شکستگی یک لوله ماه ها زمان نیاز دارن و همینطو ولووو رها میشن
البته توی آمار وارقام و تبیین و معرفی دست آوردها. انقدر پیشرفت کردیم که امریکا و المان وتمام اروپا و شرق وغرب احساس خطر کردن ومتحد شدن ومیبینیم که مدت دوماهه توی خیابان های ایران دارن شعار میدن ....
Iran, Islamic Republic of
نویسنده متن خودش هم می داند استاندار کاری نکرده وبسبار ضعیف است
ولی احتمالا خواسته با نوشتن این متن استاندار را وادار به پاسخگوی عملکردش نماید
مردم
Iran, Islamic Republic of
جون خودم نه خودت استانداری ونه حرفات .نمیدونم رییسی تورا کجا پیدا کرد آورد.
جان به لب رسیده
Iran, Islamic Republic of
جزهیچ بزرگ هیچی نیست/نمک روزخم مانپاشید...
Iran, Islamic Republic of
سلام کدم استاندار رامی گویند ماکه ندیدام
درخشش دو عضو هیئت علمی و دو دانش‌آموخته دانشگاه یاسوج در جمع «دانشمندان برتر دنیا»

درخشش دو عضو هیئت علمی و دو دانش‌آموخته دانشگاه یاسوج در جمع «دانشمندان برتر دنیا»

دو عضو هیات علمی و دو دانش آموخته دانشگاه یاسوج در سال ۲۰۲۲ میلادی در لیست یک درصد دانشمندان ...
سید محمد خاتمی: براندازی نه ممکن است نه مطلوب

سید محمد خاتمی: براندازی نه ممکن است نه مطلوب

سید محمد خاتمی: انکار وضع بدی که به نام زندگی بر مردم تحمیل می‌شود نارضایتی را از بین ...
راه تغییرات از کدام طرف است؟

راه تغییرات از کدام طرف است؟

اولین و شاید جدی‌ترین گام در مسیر انجام اصلاحات و تغییرات در جوامع مختلف، نیازمند پذیرش ...
1