تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۷
کد مطلب : ۴۴۵۵۹۴
متن ارسالی؛

نامه‌ی جوان چاروسایی به استاندار کهگیلویه و بویراحمد

۱۷
۳
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
نامه‌ی جوان چاروسایی به استاندار کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛لیقوم الناس بالقسط، به نام خداوند جان و خرد/ کزین برتراندیشه برنگذر؛ اینجانب جوانی فرهنگی از عمق محرومیت‌های بخش چاروسا از توابع شهرستان کهگیلویه، استان کهگیلویه و بویراحمد؛ به نمایندگی از جوانان این دیار برای مطالبه‌ی بر زمین مانده‌ی مردمی که پینه‌ی دستشان یادآور آلامی هست که متحمل شدند؛ قلم می‌زنم که امیدوارم کارگر واقع شود.
امروزه یکی از معضلاتی که جامعه‌ی ما با آن دست و پنجه نرم می‌کند عدم توازن در توزیع امکانات ورفاهیات در مناطق مختلف کشور می‌باشد.
اگر عدالت اجتماعی در استان را مورد واکاوی قرار بدهیم ومقایسه ای ضمنی با بخش چاروسا داشته باشیم؛ درمی یابیم که شهرستان باشت و گچساران ازطریق سد کوثر دشت‌های تشنه‌شان سیراب شد و در قبای گلستانِ استان خودنمایی می‌کنند و با اشتغال جوانانش ولنگاری‌ها تقلیل یافت اما در چاروسا با وجود رودها و چشمه‌های پرآب، دشت‌ها و مزارع کشاورزی‌اش تشنه‌ی قطره‌ای آب هستند.
 جوانان مارگون از کارخانه سیمان، ارتزاق می‌کنند و شهرستان بهمئی و مارگون توسط ستاداجرایی فرمان امام (ره) به عنوان پایلوت محرومیت زدایی در استان انتخاب می‌شوند و شاهد اجرای پروژه‌های میلیاردی هستیم.
کمی آنسوتر شهرستان لنده با استقرار بنیاد علوی در جنبه‌های مختلف فرهنگی، رفاهی و اشتغال با اجرای پروژه‌های میلیاردی از انحطاط و بن بست خارج می‌شود.
اتکای شهرستان چرام بر کارخانه فسفات و شهرک‌های صنعتی است و چشمه بلقیس چرام قطب گردشگری استان است ولی درچاروسا، آبشار کمر دوغ، عروس آبشارهای ایران که از عجایب خلقت آفرینش است که گردشگرانی از نقاط دوردست کشور به خود جذب می‌کند و یا الگن که طبیعت خیره کننده‌اش توجه بومی و غیربومی را به خود واداشت؛ به دست فراموشی سپرده می‌شود.
در مجاورت بخش چاروسا، بخش دیشموک جامعه‌ی هدف بنیاد علوی جهت رفع محرومیت قرار می‌گیرد و امروزه نظاره گر اجرای پروژه‌های استراتژیک در این بخش هستیم و زیرساخت‌های وافی و کافی یکی پس از دیگری برای تبدیل شدن به شهرستان تعبیه می‌شود.
همه موارد مذکور حقوق حقه‌ی آنهاست اما چرا فقط بخش چاروسا باید اندرخم یک کوچه بماند؟
چرا نباید بخشی پهناور به نام چاروسا پایلوت محرومیت زدایی قرار بگیرد؟
مردم بخش چاروسا از روستای کوشک غندی تا ادرج، از لاش تا صبور ودره خواجه و بسیاری روستای دیگر، شبانه روز با مصائبی مواجه هستند که عده‌ای را که پایِ رفتن داشتند مبتلای به مهاجرت، و عده‌ای که استطاعت مالی نداشتند را در باتلاق محرومیت غوطه ور کرد.
آیا نباید برای رهاندن جوانان از دام اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی محرکی به نام اشتغال وجود داشته باشد؟
آیابرای بخشی  که درحال طیِ اخذ مجوزهای شهرستانی است نباید زیرساخت‌های لازم فراهم شود؟
قصور از مسئولین است یا از مردم بخش چاروسا که خودرا در پارامترهای پیش افتاده‌ی سیاسی محصور کردند و درمنجلاب مرزبندی‌های طایفه‌ای اسیر شدند که تا اکنون جز خسران عایدی به همراه نداشت و توجهی به صدای خفه شده در گلوی جوانان ندارند؟
اکنون زمان جامه عمل پوشاندن به شعر انقلابیِ حمید مصدق است که می‌گوید:
من اگر برخیزم
تو اگر برخیزی
همه برمی خیزند
اکنون وقت اتحاد و همدلیِ قاطبه‌ی مردم بخش چاروسا اعم از فرهنگیان، سیاسیون، اهالی رسانه و قلم، بازاری وکسبه جهت استیفای حقوق خود درچارچوب قانون می‌باشد؛ وحدتی که اگر فراگیرشود حصول نتیجه را سهل خواهد کرد.
درپایان یادداشت، خطاب به استاندار محترم و نماینده محترم ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، نماینده محترم کهگیلویه بزرگ و فرماندار کهگیلویه، معروض می‌دارم:
جنبه‌ی اجتماعی عبادت، خدمت به خلق است واز سویی رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)، مبارزه با فقر ومحرومیت را وظیفه‌ای فراگیر و همگانی می‌داند.
رسالت بنیاد علوی که زیرنظر بنیاد
مستضعفان، لیدرِ رفع محرومیت در مناطق کم برخوردار می‌باشد.
 راه برون رفت بخش چاروسا از اعتزال و انزوا و نشاندن تبسم بر چهره‌ی رنجورِ بخش و مردمانش، استقرار نهاد محرومیت زدا و منشاء آبادانیِ بنیاد علوی است.
برای احقاق این مهم، اهتمام و حرکتی جهادی، ضروری و بایسته است که پابرهنگانی که به فرموده‌ی امام راحل (ره) صاحبان اصلیِ انقلاب هستند مترصد و چشم به راه اقدامات وخرد جمعی شما بزرگواران هستند.
----------------------------------
و من الله توفیق، عادل رضاپور
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
افرین ب شما پسر خوب
Iran, Islamic Republic of
۳۰ ساله و موحد حمایت ایکنیت بریت حقتونه وش بسونیت
شهروند
Iran, Islamic Republic of
داداش دولت انقلابی واستاندار انقلابی توانایی واگذاری لوله آب شرب در شهر گچساران به ما ندارن و همسایه ی ما با بشکه آب به داخل خونش می بره انتظار داری به چاروسا رسیدگی و برای جووناش اشتغال زایی کنند
Iran, Islamic Republic of
قلم فرسای این دوستمان نمایانگر بی اطلایی ایشان از جغرافیای استان است که می فرماید دشت گچساران وباشت از آب سد کوثر به گلستانی تبدیل شده وباعث رونق دربین جوانان بی کار شده است .دوست عزیز اول اطلاعات استانیت را کامل کن وبعد شروع به قلم زدن کن
Iran, Islamic Republic of
کاملا صحیح می‌فرماینددقیقا از صحرای خیر اباد تا اخر لشتر اب سد کوثر تحت فشار و قطره ای هستند شما اونجا زمین نداری اطلاعات خودتو بروز کن
رادو
Iran, Islamic Republic of
شما بیست سال نماینده زرنگی داشتید واکنون برندجهانی امتیازدهی به شماس چراازاونمیخواهید تا درقبال اون همه رای به چاروسا برسد
عارف
Iran, Islamic Republic of
/ اینهمه سواد حقش را خوردند ایشان حداقل بایستی مدرک فوق لیسانس داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
لیدر نه راهنما.
رفاهیات غلطه. رفته یک کلمه فارسی هست و نباید با آت عربی جمع بسته بشه.
علی
برادر من؛ رفاهیات به طور کاملاً رایج داره به کار میره و میتونید با یه سرچ ساده متوجه این موضوع بشید. نویسنده به درستی از این کلنه استفاده کردند.
بسیار زیبا و تحلیلی قلم زدند.
Iran, Islamic Republic of
کبنا نظراتمونه نیزنی
علی
Iran, Islamic Republic of
احسنت🌺
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
استاندار کاری جز پست دادن ب اقوامش نداره کلا ماموریتش اینه
ایشون اصلا نمی‌دونم چاروسا جز استان هست .........
سوق
Iran, Islamic Republic of
چه متن زیبایی اسم هم جا در استان اعلام شده
جز شهر سوق مظلوم شهر سوق ...
علی
درود بر این قلم ؛؛ احسنت🌺
مسعود برازش
Iran, Islamic Republic of
بلاخره یکی صداش در اومد برادر عزیز با سپاس فراوان از جنابعالی بیش از 43سال از انقلاب اسلامی میگذرد هنوز جاده روستای گوراب خاکیه.... کاش خاکی بود.... خاکش را هم اب برد تقریبا سنگیه دو شهید تحویل انقلاب اسلامی دادهایم و در زمان جنگ 100%افرادی که شرایط اعزام را داشتند به جبهه اعزام شدند سهم ما از انقلاب تقریبا هیچ... اب خوردن هم نداریم.... باعث شد تا خیلیها مهاجرت کنند و عده ای هم که توان نداشتند ماندند و چشم انتظار مسولین..... (نمیدانم چه توهینی کنم که لایقش باشند) بی خیال چشم انتظاریم
محمد
Iran, Islamic Republic of
میتونید در قالب یک متن در سایت ها انتشار بدید.
علی
برادر من ؛ رفاهیات کلمه ای هست که رایج به کار میره برو داخل اینترنت سرچ کن و ببین و نویسنده به درستی استفاده کرد.
فائزه هاشمی به دولت رئیسی نمره داد

فائزه هاشمی به دولت رئیسی نمره داد

سایت قرن نو نوشت: فائزه هاشمی انتقاد جدی به دولت ابراهیم رئیسی دارد و نگرانی‌اش در سال ...
از آثار حسن بهرامی نویسنده و شاعر هم‌استانی رونمایی می‌شود

از آثار حسن بهرامی نویسنده و شاعر هم‌استانی رونمایی می‌شود

از مجموعه داستان «مالاتیون» و رمان «تیراندازی طبق بخشنامه» اثر حسن بهرامی نویسنده و شاعر ...
جهان، طالبان را به‌عنوان حکومت «دوفاکتو» به رسمیت شناخته است

جهان، طالبان را به‌عنوان حکومت «دوفاکتو» به رسمیت شناخته است

سقوط کابل در 15 آگوست سال 2021 را که مهم‌ترین تحول سال رو به پایان است، نمی‌توان تنها ...
1