تاریخ انتشار
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۷
کد مطلب : ۴۱۳۸۱۲
یادداشتی از محمد کریمیان؛

دهراب پور همیشه پهلوان بوده است

محمد کریمیان
۲۴
۲
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
دهراب پور همیشه پهلوان بوده است
کبنا ؛متن ارسالی؛ در پاسخ به نوشته‌ای که چند روز پیش در رابطه با کارکشته سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استان جناب آقای حاج محمدرحیم دهراب پور در بعضی از سایت‌ها تحت عنوان [دهراب پور، قهرمان باش نه ضد قهرمان] درج شده است جوابیه‌ای شامل چهارده بند تقدیم می‌گردد تا نویسنده آن با مطالعه‌اش یقین حاصل کند که دهراب پور بیش و پیش از آنکه به فکر قهرمانی باشد یک پهلوان بوده و پهلوان باقی خواهد ماند.
 1- دهراب پور همیشه پهلوان بوده است، ایشان از پاکدست ترین فعالان سیاسی در استان بوده و خواهد بود، این را وضعیت زندگی ایشان و اظهار نظرهای موافقان و مخالفانش بیان می‌کنند، وضعیت زندگی شخصی وی و خانواده‌اش گویای این مطلب است، درآمدش از حقوق کم بازنشستگی آموزش و پرورش بوده و اساس زندگی‌اش بر ارث آباء و اجدادی می‌باشد و فرزندانش هم هیچکدام از رانت پدر استفاده نکرده تا جایی مشغول به فعالیت گشته باشند، و از ابتدای حضورش در برنامه‌های سیاسی اجتماعی چیزی که به زندگی‌اش اضافه نشده حتی قسمت زیادی از همان اندک سرمایه‌اش را با افتخار در راستای نظام و مردم هزینه نموده است.
 2- دهراب پور همیشه پهلوان بوده است، از ابتدای انقلاب که به عنوان عضو شورای حزب جمهوری اسلامی در شهر یاسوج و سپس مسئول جمعیت دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی و در ادامه، مسوول تشکل رایحه خوش خدمت در استان بوده است تا به امروز که به عنوان دبیر حزب عدالت طلبان ایران اسلامی در استان و نماینده جمعیت وفادران انقلاب اسلامی در شهر یاسوج فعالیت سیاسی می‌کنند، هیچگاه حتی یک لحظه دچار رکود، رخوت و سستی در حرکتشان در مسیر انقلاب نشده است و بر خلاف خیلی از فعالین سیاسی استان که در زمان مبارزه خبری از آنها نیست و فقط در هنگام تقسیم غنایم و پست‌ها، فرصت طلبی کرده و سر و کله‌شان پیدا می‌شود، ایشان همیشه فعال و با نشاط در فضای سیاسی جامعه حضوری پر رنگ داشته است.
 3- دهراب پور همیشه پهلوان بوده است چون هیچگاه در مسیر سیاست تسلیم و شیفته قدرت نشد و نخواهد شد و برای رسیدن به قدرت به هیچکس باج نداد و خودش را بدهکار ننمود، مصداق عینی این مورد اتفاقات سیاسی سال 1384 می‌باشد، در زمانی که دیگر هم قطاران سیاسی‌اش در دیگر ستادهای انتخاباتی مشغول به فعالیت بودند ایشان به تنهایی و با تنی چند از دوستان و یاران وفادارش مسئولیت ستاد انتخاباتی آقای دکتر محمود احمدی نژاد شهردار وقت تهران را عهده دار شدند (که هیچگاه خاطرات غریب بودن ایشان و دوستانش در آن برهه و پیروزی شیرینی که کسب کردند از یادها نخواهد رفت)، بعد از اینکه بر خلاف میل اکثر سیاسیون طیفهای مختلف، آقای دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور شدند وی را به عنوان استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نظر گرفت ولی در همان ابتدای کار هر سه نماینده وقت مجلس به جهت روحیه مستقلانه و مردمی حاج دهراب پور بشدت با این انتخاب مخالفت کردند، فلذا رئیس جمهور منتخب از ایشان خواست که فقط نظر یکی از این سه تن را جلب نماید تا قضیه استاندار شدن ایشان عملی گردد فارغ از اینکه استاندار مد نظر رئیس جمهور فردی نبود که برای رسیدن به پست مهم استانداری خود را مدیون نماینده‌ای کند تا فردا روزی بخواهد به ایشان باج دهد و بدین ترتیب بود که با اعتقاد به تفکیک قوا و روحیه آزاد منشانه اش، پیشنهاد پست استانداری را به حهت ذلیل نشدنش رد کرد.
 4- دهراب پور همیشه پهلوان بوده است، وی هیچگاه میدان سیاست را در راستای نظام و انقلاب ترک ننموده است و شجاعانه ورود پیدا کرده است، حضور ایشان یک بار به عنوان کاندیدای نمایندگی مجلس در سال 1374، سه بار به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری در استان در سالهای 1376، 1384 و 1388 و چهار دوره حضور در انتخابات شورای اسلامی شهر یاسوج مرکز استان، ایشان را به عنوان یکی از سیاسی‌ترین افراد استان تبدیل نموده که با پیروزی‌های حداکثری که در این انتخاباتها کسب نمودند معدنی گشتند مملو از تجربه و کارکشتگی و الگویی شدند برای جوانان مستعد در استان. و جالبتر اینکه ایشان به غیر از این هشت بار شرکت مستقیم در انتخاباتهای مذکور، در خیلی از انتخاباتهای دیگر هم لیدر شماره یک فرد یا افراد منتخب بودند.
 5- دهراب پور همیشه پهلوان بوده است، ایشان از همان ابتدا که در مسائل سیاسی ورود پیدا کردند آنقدر صادقانه، خالصانه، فعالانه و خستگی ناپذیرانه حاضر شدند که هم به زبان هم جریانی‌هایش بخصوص آنهایی که صادقانه‌تر و واقع بینانه تر مسائل را می‌دیدند و هم به زبان مخالفان سیاسی‌اش، بنیانگذار و پدر جریان سیاسی اصولگرای استان و بخصوص شهرستانهای بویراحمد و دنا لقب گرفت فارغ از اینکه از این جریان سیاسی به قدرتی رسیده باشد و یا منافعی را کسب کرده باشد. بویژه حضور پررنگ ایشان در اواخر دهه پنجاه و دهه شصت، موید این موضوع می‌باشد، و نسبت به همقطارانش به وفور چه زحمتها که متحمل نشد و چه هزینه‌ها که متقبل نشد تا جریان انقلابی قالب بگیرد و شکل و شمایلی به دست آورد. از مهمترین خود گذشتگی‌هایش می‌توان به اتفاقات سال 1382 اشاره کرد که در حالی که با رأی قاطع و با اختلاف زیاد، رتبه اول انتخابات شورای دوم شورای اسلامی شهر یاسوج را در کمتر از یک سال قبلش کسب نموده بود و ریاست شورای اسلامی مرکز استان را هم بدست آورده بود و همه ملزومات پیروزی در انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره هفتم برایش فراهم گشته بود برای حفظ جریان از خودش گذشت تا ...
 6- دهراب پور همیشه پهلوان بوده است، وی کسب جایگاه را نه برای اسم و رسم خواسته و می‌خواهد و نه برای قدرت، اگر با موی سپیدش در روزهای اخیر در شورای شهر حضور پیدا کرده است به جهت روحیه خدمتگزاری دلسوزانه و پر از دغدغه‌اش برای شهر و دیار می‌باشد و بس. همین روحیه سالم و ناب ایشان بوده است که با رأی مردم فهیم شهر یاسوج سه بار، یک بار به عنوان منتخب اول، یک بار به عنوان منتخب دوم و یک بار هم به عنوان منتخب سوم مردم قدرشناس، راهی پارلمان شهری بزرگ‌ترین و پر جمعیت‌ترین شهر استان گشته است و مهمتر اینکه در همین سالهای خدمتگزاری در شورای شهر یاسوج، چهار سال متوالی به عنوان رئیس شورای شهر یاسوج، شش سال متوالی به عنوان رئیس شورای شهرستان بویراحمد، سال‌ها به عنوان عضو مجمع کمیسونهای فرهنگی اجتماعی کلان شهرها و مراکز استانهای کشور و در زمان حال هم به عنوان نایب رئیس شورا رکورد بی نظیری را از خود بجا گذاشته و به اسطوره‌ای تمام نشدنی در این عرصه تبدیل گشته است. 
7- دهراب پور همیشه پهلوان بوده است، بجای اینکه زندگی خود را مثل بعضی از هم قطاران سیاسی‌اش در تهران گذرانده که همیشه بر سر سفره آماده سیاسی در استان حضور پیدا کنند و یا در پستوی خانه‌هایشان بدون اینکه زحمتی متحمل شوند به نفاقهای سیاسی‌شان دامن زنند، ایشان در کارهای خیر و عام المنفعه، عمر پر برکت خود را گذرانده و می‌گذراند، حضور ایشان در جایگاه‌هایی مثل ریاست هیئت مدیره خیرین مسکن ساز استان، ریاست هیئت مدیره قدیمی‌ترین و فراگیرترین صندوق قرض الحسنه در استان (صندوق قرض الحسنه سیدالشهداء یاسوج)، ریاست هیئت امناء و مدیرعامل موسسه خیریه اندیشه اسلامی، عضویت در هیئت امناء مجمع خیرین سلامت استان، عضویت در هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان استان، عضویت در ستاد دیه استان، عضویت در هیئت امناء چندین مسجد و موقوفات مختلفه و تأسیس و راه اندازی چند مسجد در استان و ... بخوبی موید این مطلب است.
 8- دهراب پور همیشه پهلوان بوده است و عقد اخوت سیاسی را فقط تا زمانی می‌داند که شرکاء و همراهانش، عدالت و انصاف را رعایت کنند، مردم داری و دغدغه مندی را در نظر داشته باشند، خدمت سالم و پاک را فرا راه کارشان قرار دهند و ... . و از طرف دیگر چه بسا با کسی از قبل این عقد اخوت را نبسته و حتی در شکل یک مخالف سرسخت با ایشان مقابله می‌کرده است، حال به جهت انصاف، عدالت، مردم داری، دغدغه مندی و خدمت سالم و پاک که در وجود همان مخالف پدیدار گشته، دست دوستی و اخوت بسویش دراز کرده و ... 
9- دهراب پور همیشه پهلوان بوده است، ایشان یکی از اجتماعی‌ترین و شاید اجتماعی‌ترین فعال سیاسی در استان باشد، کسب اولین لوح صبر در استان از طرف قوه قضائیه، گویای این مطلب است. حضور دائمی ایشان در بین مردم و ایجاد صلح و سازش و مدیریت اصلاح 17 قتل از 20 قتل در استان کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استانهای جنوبی کشور و ریاست اولین شورای حل اختلاف شهر یاسوج با حکم دادگستری استان در سال 1380 و حضور همیشگی او در شادی و غم مردم جای جای استان و خارج از استان و حل مشکلات مختلفه مردم از وی محبوبیتی بی نظیر در عرصه اجتماعی ساخته است. همچنین همتی که ایشان در راستای ارتقاء فرهنگ و سلامت جوانان این مرز و بوم بخصوص جوانان استانمان در تشکیل باشگاه فرهنگی و ورزشی شهرداری یاسوج و بالاخص تیم اسطوره‌ای فوتبال شهرداری یاسوج به خرج داد هیچگاه از ذهن جوانان دهه‌های هشتاد و ابتدای دهه نود این دیار پاک نخواهد شد.
 10- دهراب پور همیشه پهلوان بوده است، وجود ایشان به عنوان یک ستون در بین مردم استان و بویژه ایل، طایفه و عشبره اش از مهمترین عوامل وحدت ساز و جلوگیری از چند دستگی در بین مردم بوده است، از مهمترین کارهایش جهت حفظ وحدت در ایل و طایفه و عشیره همین بس که با وجود محبوبیت و ملزومات لازم جهت پیروزی در چند دور از انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، از حق مسلمش گذشت و کاندیدا نشد تا چند دستگی در بین ایل و فامیل ایجاد نگردد و ...
 11- دهراب پور همیشه پهلوان بوده است، اگر در رزومه کاری‌اش در برهه‌ای مشاور استاندار، مشاور شهردار، نماینده بازرسی ویژه رئیس جمهوری، مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان استان، رئیس هیئت مدیره کارخانه قند یاسوج، مسئولیت‌های مختلف ستادی در آموزش و پرورش و ... بوده ولی بالاترین افتخارش را از لحاظ کاری، معلمی می‌داند. ایشان قبل از انقلاب در مناطق محروم مختلف کشور از قبیل کردستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه و ... به کار آموزش و تربیت دانش آموزان عشایری مشغول بود و بعد از انقلاب بیشترین عمر کاری‌اش را به عنوان مدرس و مدیر در مراکز تربیت معلم گذراند و در همین راستا معلمین دلسوز و دانای زیادی را تربیت و به جامعه هدیه نمود. همین عشق و علاقه‌اش به معلمی بود که با مردانگی تمام همیشه از استادش محمد بهمن بیگی به عنوان انسانی نمونه و تاریخ ساز یاد می‌کند هر چند به مذاق خیلی از هم مسلکانش هم خوش نیامده است. البته لازم بذکر است این علاقه هم دو طرفه بوده و خود مرحوم بهمن بیگی هم بارها و در جلسات مختلف و حتی در نوشته‌هایش از محمدرحیم دهراب پور به عنوان یک معلم دلسوز و کارا یاد کرده است.
 12- دهراب پور همشه پهلوان است، ایشان دین زیادی بر گردن آموزش عالی در استان دارد، سال‌ها تدریس در مراکز تربیت معلم و مراکز آموزش عالی فرهنگیان، هشت سال متوالی ریاست مرکز تربیت معلم شهید ایزدپناه یاسوج، سال‌ها ریاست مرکز آموزش عالی فرهنگیان استان، راه اندازی و اولین ریاست دانشگاه فنی و حرفه‌ای در استان، دبیری هیئت مؤسس دانشگاه پیام نور مرکز یاسوج، و راه اندازی دبیرستان دانشگاه یاسوج و ... از جمله خدمات فراموش نشدنی وی در این عرصه پر اهمیت می‌باشد. همچنین ایشان در عرصه خبر و رسانه همید طولایی دارد، در دهه شصت نمایندگی روزنامه جمهوری اسلامی را در استان به عهده داشت و از ابتدای دهه هشتاد هم نشریه‌ای تحت عنوان فرهنگ عشایر با صاحب امتیازی و مدیر مسئولی خود در سیطره جنوب کشور راه اندازی نموده است.
 13- دهراب پور همیشه پهلوان بوده است، در دامان ایشان شاگرد و برادری همچون شهید عین الله دهراب پور تربیت یافته و بالنده شده است، شهیدی عالم و عامل که احوالات ایشان را باید از دوستان نخبه‌اش همچون دکتر لنکرانی وزیر بهداشت دولت نهم سؤال کرد که چه بخوبی فرهیختگی علمی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و مذهبی‌اش را در کتاب چشمان بیدار به نگارش درآورده است، و یا حالات عرفانی‌اش را باید از حضرت آیت الله سید علی اصغر دستغیب تولیت محترم حضرت شاهچراغ (ع) شیراز پرسید.
 14- دهراب پور همیشه پهلوان بوده و خواهد ماند، ایشان پیاده نظام ولایت و مستضعفین می‌باشد و متواضعانه بیان می‌کند در حدی نیست که بخواهد پیاده نظام داشته باشد، می‌گوید تا زمانی که توان دارد در خدمت نظام و مردم خواهد بود، وی کسی نیست که از پای بیفتد و امروزه هم که بازنشسته شده است در همین راستا کانون بازنشستگان آموزش و پرورش استان را با تنی چند از فرهنگیان بازنشسته فرهیخته تأسیس نموده و به عنوان رئیس هیئت مدیره این کانون با پذیرفتن دبیری شورای هماهنگی بازنشستگان استان، نماینده فعال و دلسوزی برای بازنشستگان استان در مجمع بازنشستگان کشور می‌باشند تا بتواند با کوله باری پر از تجربه و دارا بودن تحصیلات کارشناسی ارشد در دو رشته مدیریت و حقوق در این مجمع ملی، راه گشایی برای این قشر بزرگ از جامعه باشد.
ایشان به لطف الهی هستند و می‌مانند تا اگر ظرفیت جدید دیگری برای خدمت برایشان ایجاد شود ورود پیدا کرده و نوار خدمتگزاریهایش ادامه پیدا کند و ...
نام شما

آدرس ايميل شما

احمد
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه مدح چاپلوسانه و منفعت طلبانه اینروزا خیلی در فضای رسانه ای ما رایج شده، رسانه ی مستقل دیگه تقریبا آرزو شده مخصوصا در این استان
Iran, Islamic Republic of
بسیار عالی
واقعا حاج دهراب پور از بزرگان استان و از نخبه های سیاسی و اجتماعی کشور میباشند
اشنا
Iran, Islamic Republic of
ای بنازم حاجی رو!!
در خصوص پاکدستی ایشان شکی نیست و میدانیم که زندگی ایشان متاثر از معاملات ناپاک نبوده و زحمتهای زیادی برای این نظام کشیده اند و اما باید بپذیریم که ثبات سیاسی بخصوص در مورد رفقا و دوستانش ندارد،نمونه اخرین همین شورای شهر هستش که نگین تاجی و خوبانی رو با توجه به اینکه دوسال پای ایشان ماندند که دهرابپور تنها نماند،یک شبه رها کرد و حمایت از شهرداری ناتوان به نام «مقدم» نمود که خود از ابتدا مخالف ایشان بوده!!!حاجی عزیز ما دوست داریم اما این ضعف بزرگ را داری
به عنوان یک دلسوز خدمت شما پیشنهاد میکنم که در استیضاح شهردار،تیم داری کنید نه در جهت خواسته های اشنا ،اکبری،احمدی کیش
که خدا وکیلی غیر از این باشد،اسیب جدی خواهید دید
Romania
اگه تحقیق کنید و درست بیاندیشد آقای نگین تاجی و خوبانی ایشان را رها کردن و به اکبری تبار و آشنا پیوستند
آقای دهراب پور سر جای خودشه و آقایون اکبری و احمدی کیش اومدن به سمت ایشان
مرد
Iran, Islamic Republic of
اخی سی ای پهلوون.هر روز ی جایه.ده جا حقوق ایسونه.اوسو ایگیت فقط حقو معلمی ایسونه.پیاده نظامم نخواهی شد ضد قهرمان
Iran, Islamic Republic of
شما که بلدی، چند جاشو نام ببر
شاکر
United States
دقیقا این ده جا که حقوق ایسونه رو بگو
اگر نگی
وحید ازمارگون
Iran, Islamic Republic of
اخ سی درآمد کبنا نیوز ک خشم وت ایا پول ایسونی و قشنگ متن ایزنی طرف نزدیک انتخابات و قشنگ بکو من کیسه . یعنی امسال چهارتا خبری ک ارزش داشتبو ننهی کامنتل هم مثل شیر سانسور ایکنی .
Iran, Islamic Republic of
احسن به شما که زیبا نوشته اید خدا میداند که هر چه بیان کردید درست بود ایشان یکی از بزرگ مردان تاریخ اسلام هست
فرزند وطن
Iran, Islamic Republic of
احسنت ، فقط بسنده می کنم به یک بیت شعر محلی : شیر و زنجیر غمه ، ک/ .....
Iran, Islamic Republic of
تشکر از نویسنده متن بالا
Mamad
Iran, Islamic Republic of
بی شک نگارنده این جوابیه خود انسانی دلسوز و پاکدست بوده که تنها مرد عرصه سیاست این استان که بهره ای از سفره گشاد و بی مرز انقلاب ک نبرده هیچ .. از ارثیه پدری نیز حجم زیادی نذر آرمانهای این مرد پاک نهاد گردیده و در راه خدمت به این سرزمین نفرین شده از خانواده خود کاسته تا قدری بر این خاک بیافزاید.. ایشان اگر هنوز در عرصه سیاسی حضور دارد دلیلی جز احساس وظیفه نیست چرا که نه مالی افزوده ک هیچ همواره بخاطر مخالفت با ناپاکی های جریان موافق و مخالف مورد هجمه قرار داشته.. و ازین لحاظ مورد نقد قرار گرفته ولی در برابر خدای خویش شرمنده نشده که حرام همقطارهایش را به خانه شهید پرورش ببرد.. خدا شاهده نه ایشان درست حسابی بنده رو میشناسن نه بدردم خورده.. ولی سالها برکت آشنایی با این سپیدموی شریف را از دور داشته ام.. انشااله که انتخاب اینده این سرزمین خارج از طایفه گرایی و تحزب مسخره این جغرافیا باشد.. شرمنده ک طولانی شد:.
سیدفریدون معصومی
Iran, Islamic Republic of
درود بر جناب حاج دهراب پور شجاع،پاکدست ،مردمی و مظلوم
Romania
دزود بر حاج دهراب پور
منصف
Iran, Islamic Republic of
پهلوان ؟؟؟ راستی رقیبش کیه ؟در کجا و کدوم شهرر میخواد مسابقه بده ؟ دکتر نگین تاجی ،خوبانی با اکبری تبار باهاش میرن روی صحن کشتی ؟😀 واقعا متاشفم ار انتخاب عنوان و تیتر تحلیل!!! در مسابقه با مقدم و هدایت اکبری که شکست خورد..با این سه نفر هم پشتش به زمین میخوره..پهلوان
Iran, Islamic Republic of
خداوکیلی دربین سیاستمداران استان شجاع تر وپاک دستتر ازایشان ندیدم.یک شخصیت انقلابی به تمام معنادارند وباهیچ کسی عقداخوت دائمی نمی بندد ارمان او دفاع ازمظلوم است وبس
فرزند شهيد
Iran, Islamic Republic of
با سلام
حاج دهراب پور نياز به معرفي و يا دفاعيه ندارند. اين چهره مردمي ، خدوم ، مخلص و انقلابي ولايي با عملكردش همه او را مي ستايند.
حاج دهراب پور با تمام محبوبيت و مردمي اما هميشه مظلوم بوده اند ، هيچ گاه دنبال سهم و مطالبه اي براي خودش نبود .
حاج دهراب پور حق اش بيش از اينهاست .
يادم هست در سفري كه رييس جمهور وقت به استان داشتند نماينده اش را پيش حاج دهراب پور فرستاده بود و تا پاسي بعد از نيمه شب صحبت ها ادامه داشت اما حاج دهراب پور مطالبه اي جز حق و حقوق مردم نداشت .
حاج دهراب پور تو قلب مردم جاي داره ، فرقي هم نداره عليايي باشي با سفلي ، گرمسيري يا سردسيري ، درب منزلش هميشه بازه و مردمي كه هميشه درد دل مي كنند.
يادم هست چند سال پيش براي اينكه در غم مردم داغديده همدردي كند و براي عرض تسليت با تصادفي هولناك مواجهه شد ولي اينگار مشيت الهي بر ان بود تا حاجي كنار مردم بماند ، همان روزها بيمارستان مملو از مردمي بودند كه براي عيادت امده بودند و من كه اهل شهري ديگر و به اتفاق چند تا از دوستان رفته بوديم براي عيادت از حاجي به دوستانم گفتم كه " خدا به حاجي ابرو داده و اين همه افراد را به نفع انقلاب گردش جمع شده اند " .
حق حاج دهراب پور خيلي بيش از اينهاست .
من نه فاميل حاج دهراب پورم و نه از بويراحمد عليام ، اما حاج دهراب پور را صادقانه دوست دارم چون از محدود سرمايه هاي اجتماعي اند كه هميشه پاي ارمانهايش ايستاده .
جمله اي از حاجي در ذهنم مانده كه " براي ارزشها و انچه تقديم كرده ايم پشيمان نيستيم و با تمام ناملايمات هرگز از آينده مايوس نخواهيم شد " .
حاجي هميشه بمان چون سرو آزاده ، ولايي ، مردمي و مخلص .
همشهری
Iran, Islamic Republic of
پرستیژ سیاسی نداره
تمام
Iran, Islamic Republic of
صلواتی تقدیم کنیم به روح همه شهدا بویژه شهید دهراب پور
ملا
Iran, Islamic Republic of
حالا دهرابپور پهلوون وقهرمون و.. به توچی؟؟
Iran, Islamic Republic of
درود حاجی و نویسنده
Romania
احسنت بر اسن متن دفاعیه بدون یک کم اهانت
محمد
Iran, Islamic Republic of
دهراب پور از شروع اصول گرایی در استان فقط تیشه ای بوده جهت ریشه کن کردن جریان اصیل اصولگرایی همیشه با اصولگرایان استان مخالف بوده به جهت تامین منافع خودش و لا غیر
حسن رضایی
Iran, Islamic Republic of
از سازمان زندانها حقوق میگیره از اموزش و رورش حقوق میگیره از شورا حقوق میگیره و ....
واکنش‌ها به دستگيري روح‌ الله زم

واکنش‌ها به دستگيري روح‌ الله زم

موضوعی که حیرت کارشناس این شبکه ضدایرانی را برانگیخت. دیگر رسانه‌های خبری کشورهای مرتجع ...
چرچیل های شاهنامه!

چرچیل های شاهنامه!

همسر اردشیر، به تحریک برادرش بهمن، نقشه قتل اردشیر را می‌کشد و در جامِ نوشیدنی‌اش زهر ...
چراغ سبز روحانی به میانجی گری عمران خان

چراغ سبز روحانی به میانجی گری عمران خان

طبیعتاً واشنگتن و تل آویو کاهش اختلافات میان کشور‌های حاشیه خلیج فارس و تهران را به ضرر ...