تاریخ انتشار
شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۲
کد مطلب : ۴۱۱۰۲۱
یادداشت

سراب وعده های مسوولان؛آتش نگون بختی بر روزگار سیاهِ« بلادشاپور»

محسن تباری
۱
۱
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
سراب وعده های مسوولان؛آتش نگون بختی بر روزگار سیاهِ« بلادشاپور»
کبنا ؛آتش نگون بختی بر بخت سیاه(بلادشاپور) تراژیدی در غمناک ترین حالت ممکن سکانس به سکانس برای بلاد شاپور در حال کامل شدن است،از ریزش آوار در اسفند ۹۷که رخت سیاه را برتن بلادشاپور در عید نوروز نشاند تا آتش خرداد ماه که خرمن داشتهای زخمی بلادشاپور را به خاک سیاه نشاند.
بلادشاپور خسته از ناملایمات روزگار چشم به راه تدبیر مسولان بود؛تاامید لبخند دوباره  او زنده شود،اما لبخند بر لبان خسته و زخمی بلادشاپور خشکیده چرا که بالاترین مقام میراث فرهنگی کشور زحمت بازدید از پایتخت تاریخی استان (بلادشاپور) را به خود نداد.
تاسف و تعجب واژه این روزهای افکار عمومی مردمان بلادشاپور هست،چر ا که بافت بلادشاپور به بیرحمانه ترین شکل ممکن مورد تاخت و تاز زمین و زمان می باشد.
اما دریغ از تدبیری،دریغ از امیدی همه وعده ها توخالی بود همه قولها سرابی بیش نبود،از قول بازسازی بلادشاپور در اسفند ۹۷ از وعده برخورد با مسببان آتش سوزی ؛از قرار احیای بافت ،همه و همه در سایه بی تو جهی و بی تدبیری مسولین امر هیچ وقت به عرصه عمل نرسیده.
و بلاد شاپور همچنان نگران ,گریان,زخمی دل به گذشت روزگار سپرده است و مردمان کهگیلویه هم موی سرشان در گذر و عده های از گذشت روزگار سیاه بلادشاپور سفید است.
مصاحبه های جناب مدیر کل و فر ماندار همه و همه به بایگانی نشریات خبرگزاری ها و پایگاه های خبری سپرده شده است،اما در بایگانی حافظه مردمان بلاد شاپور این وعده ها روحشان را خراش می دهد.
همچنان که خراش های تن زخمی بلاد شاپور قلب آنها را به درد می آورد هیچ توضیح و توجیه نمی تواند قول و وعد های مکرر در مورد بلادشاپور جبران کند و یا بی اعتنای تام و تمام در نیامدن ریس میراث فرهنگی کشور به تنها و قدیمی ترین بافت شهری استان را جبران کند.واقعیت آن است که هم بلادشاپور و هم مردمان (بلاد شاپور)نه امیدی به مسولان دارند و نه به وعده هایشان اما یادتان باشد بر تیر جورتان ز تحمل سپر کنیم. تا سختی کمان شما نیز بگذرد.
----------------------------------
محسن تباری-فعال رسانه ای
نام شما

آدرس ايميل شما

ریحان
Iran, Islamic Republic of
احسن بر پدر محترم رسانه ... محسن جان از ماست که برماست.
ماجرای صحبت‌های گوینده معروف خبر تلویزیون چه بود

ماجرای صحبت‌های گوینده معروف خبر تلویزیون چه بود

مهم‌ترین ویژگی رسانه‌ها، هویت رسانه‌ای فعالان آن است. به همین خاطر است که بسیاری از روزنامه ...
دست‌های پشت پرده بحران عراق

دست‌های پشت پرده بحران عراق

​​​​​​​ سفر آقاي «عادل عبدالمهدي» به چين و قراردادهايي که بين عراق و برخي کشورها مثل ...
سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سيدرضا اکرمي گفت: اين اولين حضور آقاي ناطق‌نوري در جلسات جامعه پس از سال‌ها بود و اعضا ...