تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۳
کد مطلب : ۴۰۵۴۰۳
یادداشت

ایران نیازمند مدیران متعهد از جنس غریب پور

۹
۳
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
ایران نیازمند مدیران متعهد از جنس غریب پور
کبنا ؛خبر انتصاب خداداد غریب پور را نباید منحصر به کهگیلویه و بویراحمد و یا حتی زاگرس کرد. وی حالا یک شخصیت و چهره ملی است که مسئولیت گرفتنش بیش از انکه متوجه یک فرد و یا استان باشد موجب خوشحالی برای همه ایران است چرا که چنین شخصیت‌هایی می‌تواند به اقتصاد و فضای سیاسی کشور کمک کنند. مانند طیب نیا که افکار عمومی در کشور چه در زمان رفتنش از وزارت اقتصاد و دارایی با نگرانی به این اتفاق نگاه کردند و چه در اوج بحران ارزی کشور همه آمدنش را مطالبه می‌کردند. البته در نقطه مقابل کسانی چون آخوندی و ربیعی نیز هستند که مردم هیچ حس خوبی نسبت به عملکرد و کارنامه آنان نداشتند.
نگاهی به کارنامه خداداد غریب پور به خوبی گواه همه چیز است تکنوکرات متعهدی که در سال‌های سخت اقتصاد ایران با اتکا به توانایی خود و بدون وابستگی به کانون‌های ریشه دار ثروت و قدرت در کشور پله‌های ترقی را آغاز و با پشتکار و کارنامه‌های موفقی که از خود به یادگار گذاشت در نهایت مجموعه دولت را قانع کرد که وی را در یک مسئولیت مهم مورد استفاده قرار دهند.
البته این مسئولیت جدید به این معنا نیست که احیاناً مسئولیت‌های قبلی مهم نبوده باشند بلکه همه مسئولیت‌های خطیری در حساس‌ترین سال‌های اقتصادی کشور بودند.
اقتصاد ایران در مواجهه با فشار و شرایط سختی قرار گرفته است و به همین جهت حساسیت چه از بیرون و چه در داخل کشور بر این حوزه بیشتر شده است. شدت این حساسیت به گونه‌ای است که مقام معظم رهبری جبهه و خط مقدم اصلی در سال‌های اخیر را اقتصاد عنوان کرده‌اند. و خواستار توجه و برنامه ریزی برای موفقیت در این حوزه شدند.
یکی از پیش شرط‌های اصلی اقتصاد ایران برای اعتلا و توسعه بیشتر حضور مدیران توانمند و جوان از جنس خدادداد غریب پور است. نگاهی گذرا بر عملکرد غریب پور در آخرین مسئولیتش یعنی گروه توسعه ملی و آمارها، دست اوردها و قرار دادهای میلیاردی در سال‌های تحریم توسط مجموعه‌های زیر نظر این مدیر جوان به خوبی گواه موفقیت غریب پور در آزمون‌های سخت و دشوار می‌باشد. وی هم چنین در طول مدیریت خود هرگز اهل انحصار طلبی و یا بی توجهی به سایر نیروی‌های شایسته نبود و عامل رشد و ترقی بسیاری از جوانان این مرز و بوم شد.
متاسفانه تجربه و مدیریت ناموفق در سال‌های گذشته در وزارت بزرگ صنعت، معدن و تجارت یکی از نقاط ضعف دولت آقای روحانی به حساب می‌آید که با معرفی وزیر جدید این امیدواری به وجود آمد که شاهد یک خانه تکانی مدیریتی و عملکردی در این وزارتخانه عریض و طویل باشیم. حال توجه وزیر به نیروهای جوان و توانا از جنس غریب پور نشان می‌دهد که این امیدواری‌ها در حال تحقق یافتن هستند و همچنان باید به روزهای درخشان و بهتری در این وزارتخانه امیدوار بود.
جایگاه جدید غریب پور یک جایگاه حساس و مهم است او قطعاً در این آزمون نیز سربلند بیرون خواهد آمد. موفقیت وی موفقیت جوان و مدیر ایرانی خواهد بود که ضمن بهره وری از علم و دانش روز و جهان اهل تعامل و حمایت از اقتصاد و نیروی جوان داخلی است.
تا کنون اگر چه سطح مسئولیت‌های قبلی غریب پور نیز ملی بوده است اما در سطح کشور کمتر اخبار وی انعکاس پیدا می‌کرد و معمولاً در کهگیلویه و بویارحمد بود که تیتر موفقیت‌های غریب پور هرگز تازگی نداشت. ولی بعد از این مسئولیت این امکان خواهد بود که با حضور چنین مدیرانی موفقیت‌های بزرگ و جدیدتر نصیب ایران و اقتصاد ایران شود.
 در پایان جا دارد یک بار دیگر بر نکات کلیدی این متن تاکید شود و آن هم اینکه محدود کردن غریب پور به یک استان و احیاناً یک شهرستان ظلم بزرگی است اول از همه به خود غریب پور و استان کهگیلویه و بویراحمد با اینهمه ظرفیت بزرگ و ملی.
 باید مدیران این چنینی را ملی بنامیم و هرگز اجازه مصادره آنها را به یک منطقه ندهیم و کمک کنیم که این چنین مدیران تکثیر پیدا کنند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
جناب آقای غریب پور ،با توجه به شناخت متمادی که از جنابعالی دارم ،صمیمانه به جنابعالی تبریک گفته و برایتان آرزوی توفیق،روز افزون دارم ،،خصوصیات خوب ایشان خوشرویی،شوخ طبعی ،و دوری از هرگونه تکبر ،مردم داری وروابط،عمومی قوی است ،غالبا تعارفات و اظهار ارادتهای،او به اشخاص،قدری وبعضا خدماتش به اشخاص در قبل سپردن و بکارگیری نیرو ها از باب تلافی وبعضا تبادل و گرفتن خدماتی از قبل آن است ،که امری اجتناب،ناپذیر است و کسی را هم که عنوان جایگزین درپست،قبلی خود به کار گرفته از دوستان نزدیک و حرف شنوی اوست ،،،،،،،،،،،،،،
لرستان
Iran, Islamic Republic of
سلام بر دلیران و مردان بزرگ زاگرس
به خون شهیدانش سر تعظیم فرود
مبارک باد مردم لر
یا علی منتظر مردان بزرگ زاگرسیم
سید
Iran, Islamic Republic of
احسن به این تحلیل درود برشما ودکتر غریب پور
Iran, Islamic Republic of
کل کشورو میکنه لر
Iran, Islamic Republic of
فکر نکنم در مسئولیت های قبلی چنان موفق بوده باشند همانطوری که همچنان صدای کارگران فولاد توسعه ملی به گوش می رسد .
Iran, Islamic Republic of
دقیقا درست فرمودیت امروزه وضعیت بسیار عالی کشور نتیجه عملکرد مدیران بسیار برجسته و کاربلدی نظیر غریب پور و تاجگردون می باشد
بویراحمد سرافراز
Iran, Islamic Republic of
درود بر جناب دکتر غریب پور که الحق و الانصاف شایستگی وزیر کشور بودن رو داره !
کاش بجای وکیلی شما نماینده تهران بودی تا آنگونه ک لازم بود خوب میدرخشیدی و نام لررر را همچون گذشته بالا نگه میداشتی یا بجای زارع نماینده ی شهر و دیارت بودی تا مطالبات به حق مردم زجر کشیده استانت را مطالبه میکردی و گره ای از مشکلات شان باز مینمودی!
اکنون ک سمت معاون وزیر صمت رو به خاطر تلاش های مثمر ثمر جنبعالی ب شما داده اند، امید است که گوشه ی چشمی به مردم زادگاهت نه به رانت بازی بلکه به حق وعدالت داشته باشی و حقوق شان را به نحو احسن به آنان بازگردانی!
بی شک دعای خیر مردم و مادران زادگاهت همیشه پشت سرت خواهد بود...
دکتر
Iran, Islamic Republic of
متعهد تی خدا بی هم .ه اینه سرکار
samad
Iran, Islamic Republic of
اگه متعهد بود به قولها ووعده هاش جامعه عمل می پوشاند
کجای کارش موفق بوده فقط حرف میزنید
پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد

پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد

کارشناس اسلحه عنوان مي‌کند 9گلوله شليک شده است. بنده درخواست کردم اين مساله در هيات کارشناسي ...
ایران و عربستان؛ وقت مصالحه رسیده است؟

ایران و عربستان؛ وقت مصالحه رسیده است؟

 طرح چهار ماده‌ای ماکرون، هنوز به نتیجه نرسیده، اما شواهد و قراین نشان می‌دهد که احتمال ...
واکنش‌ها به حکم ۵ سال زندان حسین فریدون

واکنش‌ها به حکم ۵ سال زندان حسین فریدون

پرونده دیگری که ممکن است مورد توجه قوه قضائیه باشد، پرونده مهدی جهانگیری برادر اسحاق ...