تاریخ انتشار
شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۰
کد مطلب : ۴۰۱۳۱۹
یادداشت:

حاج بهرام تاجگردون تنها انقلابی تنها

سید قربانعلی موسوی شیرازی
۹
۱
مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
حاج بهرام تاجگردون تنها انقلابی تنها
کبنا ؛متن ارسالی

اوف بر توای روزگار که گاهی آنقدر مسامحه می‌کنی تا ذره ایی خودرا به قامت کوهی به دیگران عرضه کند چه ناباورانه نظاره گر مدعیان راستی می‌شوی وعیار ناخالص آنها را به مردم نشان نمی‌دهی، این نیست هر که کلاه نهاد سروری داند وهر که زبان گشود سخنوری داند که نه کلاه معیار سالار وسرور بودن است ونه لیچاره گویی دلیل سخندانی است، این مترسکی است که برای فریب عامه کلاه ترساندن نهاده و آن هو وجنجالی برای نشنیدن سخن حق از جانب مردم بر پای داشته است.
تاریخ استان وبه تبع آن تاریخ ایران اسلامی هرگز روند مبارزات مردم گچساران را در دوران ستم شاهی وپس از آن را فراموش نکرده و نخواهد کرد و بر برگ برگ آن حکایت راد مردی ودلیری جوانان ومردان مرد همچون بلادیان وبشارت ودیگران نوشته شده وبا هیچ ترفندی پاک نشده ونخواهد شد.
در همان دوران مبارزات بلادیان ها وبشارت ها مرد بزرگ ودانای دیگری که به‌حق شهید زنده است نامش زبانزد خاص وعام شد وهنوز که هنوز است بیرق مبارزاتی به برکت نامش برافراشته است و گچساران رابا نام او می‌شناسند ونه نفت اش.
این مرد روزهای سخت انقلاب حاج بهرام تاجگردون است یکی از دهها افرادی بود که در حادثه بمب گذاری دفتر جمهوری اسلامی تهران مجروح وبه شهید زنده ملقب شد.
اینروزا دریوزه‌ها ودیار فروشان به هر قیمت وبها لگام دهان گشوده والقاب شایسته وبایسته خودرا به این راد مرد روزهای انقلاب نثار نموده و آنچه در حق خود باید بدانند به ایشان نسبت می‌دهند، من حقیر یکی از کسانی هستم که در روزهای سخت انقلاب پشت سر حاج بهرام تاجگردون خیابانهای گچساران را در نوردیده و به همراه شهید بلادیان وبشارت ودیگر عزیزان فرامین امام راحل را فریاد زدیم ودیدیم خیلی‌ها که بعد از پیروزی بر سفره آماده جلوس کردند وبیشتر از دیگران مدعی وسهم خواهی نمودند و اکنون نیز همانند همان زمان داعیه انقلابی گری دارند وحاج بهرام را به عناوین شایسته خویش ملبس می‌کنند.
مردم وبازماندگان حوادث انقلاب هنوز هم زنده‌اند تا بر حقانیت حاج بهرام مهر تایید زنند هر چند تاریخ این سامان هرگز آن روزهارا به فراموشی نخواهد سپرد چه دغل بازان منکر شوند ویا فریاد زنند وخود را میراث دار بدانند.
اگر ذره‌ایی وجدان باشد (که نیست وگرنه آنهمه محبت که تاجگردون در حق بعضی از این آقایان کرده فراموششان نمی‌شد) ودر تاریک خانه خویش به آن رجوع کنند هرگز نتوانند روشنی مبارزات حاج بهرام تاجگردون را نادیده بگیرند و تایید ننمایند.
اگر اکنون حاج غلامرضا تاجگردون اعتباری کسب نموده از قبل نام پر آوازه حاج بهرام بوده که توانسته نگاه سران قوم را معطوف خود نماید، البته بعد از تثبیت خویش وتوانایی خود توانست جایگاهی درخور بیابد وهمچنان در عرصه قدرت یکه تازی نماید.
اما روزهای اول فعالیت کسی جز نام تاجگردون که مختص حاج بهرام بود دیگری را نمی‌شناخت.
همه حجمه ها چه در حق حاج بهرام تاجگردون و چه در حق حاج غلامرضا همه حکایت از درماندگی رقبای آنها واطرافیان دارد که نتوانسته اینچنین در دل مردم به‌واسطه خدمات چندین وچند ساله جای باز کنند و اکنون درمانده‌تر از پیش دست به خود زنی ودیگر زنی یازیده‌اند واز این طریق شایدبتوانند خدشه ایی بر اینهمه خدمات وارد کنند، رهی خیال باطل به‌قدری حجم خدمات این خانواده زیاد است که کمبودها وکاستی ها از حانب شان نتوانسته خللی بر روند مقبولیت خانواده تاجگردون وارد کند و همین عقده حقارت بد خواهان گشته تا با مستمسک قرار دادنشان عرض اندام نماید که بقول شاعر:
عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری
-------------------------------
سید قربانعلی موسوی شیرازی
روزنامه نگار و فعال فرهنگی رسانه‌ای چرام
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Romania
در دنیای امروز که دنیا پرستی جای دیندار وبد اخلاقی جای اخلاق مداری را گرفته وعده. کرده وجز عادات همیشگی شون بود تیری در شب رها کرد غافل از اینکه مردم سابقه مبارزاتی حاج بهرام را و انقلاب اسلامی را در استان کهکیلویه وبویراحمد جز با نام این بزرگوار نمی شناسند این انقلابی های بعد ۶۲ که پس از تثبیت انقلاب انقلابی شدند فرموش کردند سخنرانی های آتشین حاج بهرام علیه رژیم ستم شاهی وبنی صدر خائن را ایشان که مدعی شده که آقای تاج گردون در تیم ما نبود غافل از اینکه حاج بهرام مبارزه با طاغوت وظلم ستم شاهی را به کف خیابان ومجامع عمومی کشانده بود غافل از اینکه سالهای کار تیمی تاج گردون امثال آقایان در ادای انقلابی گری دارند در قاموس این بزرگوارن یعنی تاج گردون وشهید والا مقام نمی گنجید آن موقع دنبال معنی کردن شعر تاج گردون که فرمودند آدم از بی بصری بندگی ادم کرد ندیدم که سگی پیش سگی کند گردن خم در دبیرستان کورش کبیر که در سخت ترین تدابیر امنیتی بود حاج بهرام تاج گردون فرمودند مصادقش دقیقا شاه بدبخت وبیچاره ماست که سرسپرده ونوکر اربابانش امریکا وانگلیس است یک سخن از خودت با شاهد انقلابی بعد از انقلاب بگو تا مردم باور کنند ت.محلی از اعراب در جنبش مبارزه با رژیم ستم شاهی داشتی
خ ر
United States
احسن دوست عزیز حقیقت را گفتی بگذار . حاج بهرام ، انقلابی قبل از انقلاب است نیازی به تو صیف و بدگویی ندارد من حقیر متولد ۴۲ هستم ان موقع فقط نام حاج بهرام بعنوان یک انقلابی ورد زبانها بود دیگرا. بودند
جواب قربانعلی
Iran, Islamic Republic of
برو بابا ی.طرف مدرک معتبر داره.با این حرفا اینها از گ.ه نمیشن
علی
Iran, Islamic Republic of
من در دوران انقلاب کلاس دوم دبیرستان بودم در آن ایام که در تظاهرات شرکت میکردیم غیر از تاجگردون و بشارت و دو سه نفر دیگر نامی بر زبانها نبود . آنموقع آقای جعفری و دوستانش .ه میزدند . همینها بعد از انقلاب شدن چشم گو. و همفکرانشان در سراسر کشور شروع کردن به. نیروهای مخلص کشور . من معتقدم.گسترده ای که در دهه های اخیر کشور را فرا گرفته نتیجه عمکرد جعفری و امثالهم در سراسر کشور است .
جماران
Romania
درود بر قلمت و درود بر شرفت جناب موسوی. واقعاً گل گفتی.
سیاسی
Iran, Islamic Republic of
واقعا حاج جعفری به روح کالبدمرده سیاسی گچساران وباشت جان تازه ای بخشید
هم ولایتی
Iran, Islamic Republic of
مطلب حاج جعفری مطالعه کردم
بسیارپراهمیت وباارزش ومستند ومنطقی بودوحکایت ازشهامت ودلیری نویسنده آن داشت واقعادرود برحاج جعفری که مارابه یاداوایل انقلاب اسلامی ومردان مبارز انداخت
درود برجعفری مبارز
باوی
Iran, Islamic Republic of
تانباشدچیزکی مردم نگویندچیزها
Iran, Islamic Republic of
هم ولایتی بگو به توطئه های بعد از انقلاب که میخواست نظامی را که خون بهای هزاران هزار شهید بود به نفع خودش به پستوها ببرد ومنفعت خودش را تامین کندولی با مقاومت حاج بهرام روبرو شد و دست آوردهای انقلاب به تمام مناطق محروم صادر گردید وهمه از نعمت انقلاب اسلامی بهرمند شدند
سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سيدرضا اکرمي گفت: اين اولين حضور آقاي ناطق‌نوري در جلسات جامعه پس از سال‌ها بود و اعضا ...
سرنوشت برادران رئیس‌جمهورها!

سرنوشت برادران رئیس‌جمهورها!

داود احمدي‌نژاد ديگر به منتقد رسمي حلقه نزديک به برادرش تبديل‌شده بود؛ انتقادهاي او ديگر ...
پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد

پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد

کارشناس اسلحه عنوان مي‌کند 9گلوله شليک شده است. بنده درخواست کردم اين مساله در هيات کارشناسي ...