تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب : ۴۷۸۰۹۱
صبح امروز انجام گرفت

فیلم و تصاویر | بازدید مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و نماینده مردم بویراحمد از میدان گازی مختار / دلیل تاخیر در اجرای پروژه چه بود؟ / قول پیمانکار میدان گازی مختار برای یک ماه آینده

۱۳
۴
فیلم و تصاویر | بازدید مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و نماینده مردم بویراحمد از میدان گازی مختار / دلیل تاخیر در اجرای پروژه چه بود؟ / قول پیمانکار میدان گازی مختار برای یک ماه آینده
کبنا ؛
میدان گازی مختار با ذخایر عظیم گاز طبیعی، می‌تواند نقشی کلیدی در تامین نیازهای انرژی کشور در فصل زمستان و به ویژه در استان‌های جنوبی ایفا کند. بهره‌برداری از این میدان همچنین می‌تواند به رونق اقتصادی در استان کهگیلویه و بویراحمد، ایجاد اشتغال برای جوانان و افزایش سطح درآمد مردم کمک کند. میدان گازی مختار که در ۱۰ کیلومتری شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده، به عنوان یکی از پتانسیل‌های مهم اقتصادی این استان شناخته می‌شود. بهره‌برداری از این میدان گازی که در دولت سیزدهم کلید خورده، نویدبخش تحولات چشمگیری در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی این منطقه است.
به گزارش کبنا نیوز، صبح امروز پنج شنبه (21 تیرماه 1403) مهدی  حیدری مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و محمد بهرامی نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون از میدان گازی مختاری یاسوج بازدید کردند. در این دیدار هیچ کدام از مسئولان استانی، استاندار و معاونین استانداری کهگیلویه و بویراحمد حضور نداشتند، به‌نظر می‌رسد این مسئولان الان که در حال انتقال قدرت هستند؛ دیگر انگیزه‌ای برای خدمت ندارند و اینها تا همین دو و سه هفته پیش واژه مدیران انقلابی، جهادی و خستگی‌ ناپذیر را به‌یدک می‌کشیدند.
   
بیشتر ببینید | علت طولانی شدن پروژه از زبان مشاور و مدیر پروژه میدان گازی مختار یاسوج

محمدعلی اژدری مشاور و مدیر پروژه میدان گازی مختار یاسوج
در ابتدا به تشریح وضعیت پروژه پرداخت و به علت طولانی شدن روند کار میدان اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی خاک‌برداری اولیه ۲۰۰ هزار متر مکعب بوده ولی الان تا ۴۰۰ هزار متر مکعب باید خاک‌برداری انجام شود، این اختلاف که احجام پروژه تغییر می‌کند، موجب زمانبر شدن پروژه می‌شود وهزینه و اعتبار پروژه را بالا می‌برد.
در ادامه این بازدید حسن وکیلی پیمانکار طرح میدان گازی مختار بویراحمد با تبریک پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست‌جمهوری و قدردانی از حماسه حضور مردم، اظهار کرد:  این میدان ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا یک ماه آینده استقرار دکل بر روی چاه انجام خواهد گرفت.
حسن وکیلی  اظهار کرد: این میدان یک چاه تفصیلی بوده که قرار است تعیین‌کننده ادامه مسیر چاه‌ها و مخازنی باشد که در آینده احداث خواهند شد.
وکیلی افزود: اوایل آبان ماه ۱۴۰۲ این پروژه به دست رئیس جمهور کلنگ زنی شده است و اکنون  بخش عملیات سلر و لوکیشن‌سازی مقدمات استقرار دکل در حال انجام است که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
       
بیشتر ببینید | پیمانکار پروژه میدان گازی مختار یاسوج چه گفت؟

وی تأکید کرد: به جهت سنگی بودن مسیر و عدم امکانات انفجار روند کار با توجه به سختی بافت زمین در حال پیش رفتن است.
پیمانکار طرح میدان گازی مختار بویراحمد ابراز کرد: در بخش ابنیه و بتن‌ریزی و سنگ چینی و خاک‌برداری با حسایت کار به پیش می‌رود. ظرف یک ماه آینده دکل مستقر و عملیات حفاری آغاز خواهد شد.
وی بیان کرد: اعتبار پیش‌بینی شده برای این پروژه در ۲ بخش تحت الارض و سطح الارض حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال است که عملیات عمده مربوط به بخش تحت الارض است.
وکیلی ابراز کرد: در حال حاضر ۱۰۰ نفر در پروژه مشغول به کار هستند و در ادامه انجام کار حدود ۲ هزار نفر اشتغال را در استقرار دکل و عملیات حفاری خواهیم داشت.
پیمانکار طرح میدان گازی مختار بویراحمد عنوان کرد: این میدان قرار است ناترازی گاز را در حدود ۶ استان کشور جبران کند.
وی ادامه داد: این چاه به منزله ذخیره‌سازی است که در فصل سرما جبران کسری شبکه سراسری گاز را انجام می‌دهد و در تابستان برای فصل سرد ظرفیت ذخیره را دارد.

حامد وکیلی مدیرداخلی پروژه گفت: تپه 120 هزار متر مکعب خاک و سنگ بوده و خاک برداری به 20 هزار متر مربع رسیده است، پیشرفت ریالی بیشتر از 80 درصد و پیشرفت فیزیکی حدود 70 درصد انجام گرفته است، عملیات اصلی 2 ماه آغاز شده است.
   
بیشتر ببینید| آخرین وضعیت پروژه از زبان مدیرعاکل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

مهدی حیدری مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران
بعد از بازدید از بخش‌های مختلف پروژه در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  بعد از احداث چاه و استقرار دکل به یقین می‌رسیم که ظرفیت میدان چقدر است و تا چند سال می‌توانیم از این میدان تولید داشته باشیم.
وی اظهار کرد: بعد از تولید و تخلیه کامل چاه در مدت ۱۵ سال یا بیشتر، از این میدان به عنوان چاه ذخیره‌سازی استفاده می‌کنیم به این صورت که در ۸ ماه گرم سال از شبکه گاز می‌گیریم و آن را پر می‌کنیم و ۴ ماه سرد سال از آن استفاده می‌کنیم.
حیدری بیان کرد: این پروژه نسبت به توپوگرافی و خشن بودن منطقه وضعیت خوبی دارد و‌امید است با همین شرایطی که پیش می‌رود پروژه در بازه زمانی زودتری اتمام و دکل مستقر شود.
مهدی حیدری افزود: حضور می‌دانی مسئولان در این پروژه به منزله گره گشایی از آن است و چالش‌های پروژه به صورت می‌دانی احصا شود.
میدان گازی مختار یاسوج
وی تأکید کرد: چالش‌ها بررسی شده و‌امید است کمک مالی بیشتری به این پروژه شود تا روند بهتری را شاهد باشیم.
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران تأکید کرد: با حفر این چاه اطلاعات میدان به دست می‌آید و پیش‌بینی می‌شود حداقل روزانه هفت میلیون متر مکعب گاز به شبکه اضافه و تزریق کنیم.
وی ابراز کرد: ۶ تا هفت حلقه چاه در این میدان حفاری خواهد شد و در بازه زمانی بیش از ۱۰ سال در این میدان تولید و پس از تولید برای بحث ذخیره‌سازی از آن استفاده شود.
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران افزود: بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم در این پروژه مشغول به کار خواهند شد و رونق و آبادانی خوبی را برای منطقه خواهد داشت.
   
بیشتر ببینید | چرا محمد بهرامی از پیمانکار قبلی انتقاد کرد؟

محمد بهرامی نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی ابتدا از پیمانکار پروژه قبلی انتقاد کرد و بعد گفت: مجموعه وزارت نفت و مسئولان متولی به جد پای کار هستند و این دغدغه را دارند که این پروژه به نتیجه برسد.
محمد بهرامی افزود: نسبت به پیمانکار اولیه پروژه نقدی وجود دارد زیرا بر اساس برنامه زمان‌بندی که تعریف شده بود کار عقب افتاده و فاصله زیاد است.
وی عنوان کرد:‌ امید است این پروژه به نتیجه مطلوب برسد و هر چه سریعتر دکل مستقر شود و بهمن ماه شاهد به نتیجه رسیدن نهایی این پروژه باشیم.
نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی گفت: ما برای تحول اشتغال جوانان این منطقه پای کار هستیم و بعد از پروزه میدان گازی مختار پروژه شورم هم آغاز خواهد شد و نهایت سعی ما رضایت مردم است.

میدان گازی مختار یاسوج

میدان گازی مختار یاسوج
نام شما

آدرس ايميل شما

مهدی
Iran, Islamic Republic of
الان ی عده دندون تیز کردن برا جذب نیرو ب روش پارتی بازی ولی مسئولین کشور باید ی راهکار بدن ک کسانی حقشون هست ب کار گرفته بشن ن هر کی پارتی قوی تری داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
نماینده پیمانکاران نماینده بی سواد برو کلاس سخنوری
شهروند
Iran, Islamic Republic of
دریک کلام جواب این عزیزان رو باید اینجوری داد که در زمان شهردار بودن اقای بهرامی به انداززه زمان کل این نمایندگان در شهر یاسوج کار شده خدا قوت به جناب دکتر بهرامی
ونکته مهمتر اینه که ایشان نایب ریس کمیسون انرژی هستن و دارای فن بیان هستن که حدقل می تونن در خبرگزاری ها صحبت کننن
محمد رضائی
Iran, Islamic Republic of
درود بر مرد عمل دکتر بهرامی
قطعا پروژه مذکور دستاوردهای مهمی برا شهرستان داره مخصوصا در زمینه اشتغال فرصت بسیار خوبی برا منطقه خواهد بود و با حضور دکتر در کمیسیون انرژی مجلس و با درایت و پیگیری ایشان به نتیجه های خوبی خواهد رسید.
Iran, Islamic Republic of
سلام از این چا چه سودی آید استان میشود
Iran, Islamic Republic of
جناب بهرامی تو کجای این پروژه بودی که الان طوری صحبت میکنی انگار از دست آوردهای خودت بوده
Iran, Islamic Republic of
بهرامی فعلا گرمه
یکم رقتیم جلو سرد می شود و خواهد فهمید
نصرتی
Iran, Islamic Republic of
میدان گازی در منطقه سرابید فیروزآباده اما بخاطر بی عُرضگی اسمشو گذاشتن میدان گازی مختار
فکور
Iran, Islamic Republic of
درود بر دکتر بهرامی
صادق
Iran, Islamic Republic of
جناب بهرامی، سیت تلیت اماده
شاید تا حدودی بتونی چیدمان درست انجام بدی اونم بخاطر بخاطر مشورت گرفتن از مشاوران

شانس بیاری جناب تاجگردون بتونه کاری کنه برات بودجه بیاره مدیر کلی کمک کنه وگرنه هیچ دریافت نمی کنی

جناب دکتر روشنفکر نفوذ در دولت بودجه اوردن مهارت و سیاست فوق العاده ای داشت این همه بزرگان حتی مخالفان میدونند

ریزش نداشت کارش فوق العاده بود
عیبش کمی چیدمانش بود و حسادت ایل و جریانش بود

وگرنه جنابعالی جریانت حریف ندای وحدت نمیشد


زمان همه چی
محمدی
United Kingdom
درود بر روشنفکر
این پروژه عظیم به نام دکتر روشنفکر خواهد بود و عموم فراموش نخواهند کرد
Iran, Islamic Republic of
درود بر دکتر بهرامی عزیز. آرزوی پیشرفت و آبادانی برای شهرستان بویراحمد و دنا و مارگون با درایت دکتر کاردان جناب آقای بهرامی
پیمانکار
Iran, Islamic Republic of
وکیلی /قبلا هم رئیس دفتر برادر نماینده اش بود و کارش بره پیمانکاری
حمله بهرامی به رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج / در بیمارستان شهید جلیل چه خبر است؟

حمله بهرامی به رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج / در بیمارستان شهید جلیل چه خبر است؟

نماینده شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی با انتشار یادداشتی، عملکرد ...
چرا صدای هیچ نهاد ناظری در برابر نقش‌آفرینی دولتی‌ها به نفع یک نامزد خاص درنیامد؟

چرا صدای هیچ نهاد ناظری در برابر نقش‌آفرینی دولتی‌ها به نفع یک نامزد خاص درنیامد؟

تمام عزم دولتمردان شهید رییسی با بکارگیری رسانه‌ها و امکانات در اختیار خود، مصروف تلاش ...
ایران در دو راهی

ایران در دو راهی

با وجودیکه بخش اعظم اصولگرایان در دوره ریاست جمهوری روحانی مخالف برجام بودند، رئیسی اصولگرا ...
1