تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۴۳
کد مطلب : ۴۷۸۰۵۲
کبنا گزارش می‌دهد

بازدید سرزده معاون عمرانی کهگیلویه و بویراحمد از شهرداری یاسوج / 45 درصد نیروی مازاد در شهرداری یاسوج؛ مقصر کیست؟

۱۶
۱
بازدید سرزده معاون عمرانی کهگیلویه و بویراحمد از شهرداری یاسوج / 45 درصد نیروی مازاد در شهرداری یاسوج؛ مقصر کیست؟
کبنا ؛معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد به صورت سرزده از شهرداری یاسوج بازدید و در جریان خدمات‌رسانی به مردم قرار گرفت.
به گزارش کبنا،علی محمد روستا در بازدید سرزده از شهرداری یاسوج از واحد‌های مختلف این نهاد خدمات‌رسان دیدن کرد و در جریان مشکلات مردم و مطالبات کارکنان قرار گرفت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه چند پروژه در حوزه کمیسیون ماده ۱۰۰ را مورد بررسی قرار دادیم گفت: کمیسیون ماده ۱۰۰ دارای دو شعبه بدوی و تجدید نظر است که بعضاً در مورد املاک مسکونی و تجاری ضریب جرایم اعمال می‌شود.
وی بیان کرد: در چندین پرونده مختومه شده بین دادگاه بدوی و تجدید نظر در خصوص اختلاف قیمت جرائم اختلاف نظر وجود دارد که قرار شد شهرداری گزارشی در این خصوص به ما ارائه دهد.
وی بیان کرد: چندین پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ منجر به قلع و قمع شده است که باید با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی احکام اجرا شود.
روستا در خصوص چالش کمیسیون ماده ۱۰۰ و تراکم غیرقانونی گفت: در همه شهر‌های استان شاهد تراکم فروشی هستیم که کمیسیون ماده ۱۰۰ جرائمی که اخذ می‌کند ناشی از افزایش تراکم و افزایش سطح زیربنایی پارکینگ‌ها با مشکل مواجه می‌شود و طبق قانون پولی که اخذ می‌کند باید در جهت تأمین پارکینگ‌ها هزینه شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: احداث پارکینگ مشکل ترافیکی در شهر یاسوج را کاهش خواهد داد، ضمن اینکه از مردم می‌خواهیم با رعایت قانون راهنمایی و رانندگی مسئولان را در زمینه کاهش معضل ترافیک یاری دهند.
این مسئول از تهیه نرم‌افزار توسط یکی از کارکنان شهرداری خبر داد و گفت: این نرم‌افزار در خصوص ارائه خدمات صدور پروانه و جرائم تهیه شده که هم قراردادی با فرد طراح جهت حمایت از نرم‌افزار منعقد می‌شود و هم اینکه شهرداری‌ها دیتا سنتر واحدی برای انجام فعالیت‌ها خواهند داشت.
بازدید سرزده معاون عمرانی کهگیلویه و بویراحمد از شهرداری یاسوج / 45 درصد نیروی مازاد در شهرداری یاسوج؛ مقصر کیست؟
روستا به آخرین وضعیت استخدام و تبدیل وضعیت نیرو‌های شهرداری اشاره و با بیان اینکه دستگاه‌ها باید واحد حقوقی قوی و فنی که بتواند در محاکم و دادگاه‌ها از بیت المال حمایت کنند تأکید کرد و گفت: طی دو سال گذشته بیش از سه هزار مورد شکایت علیه شهرداری انجام گرفته که با استفاده از افراد مجرب و وکلای خوب توانستیم از حقوق بیت‌المال دفاع کنیم.
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد به بدهکاری ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومانی دستگاه‌ها به شهرداری اشاره و عنوان کرد: در کمیسیون ماده ۷۷ این مورد بررسی شد و با توجه به اینکه ادارات توان مالی به لحاظ پرداخت یکجای این مبالغ را ندارند قرار شد این مبلغ تقسیط شود تا شهرداری بتواند به حق و حقوق خود برسد.
وی در ادامه بر مستندسازی املاک ادارات به خصوص شهرداری‌ها تأکید کرد و گفت: املاک شهرداری‌ها مستندسازی شود تا مورد تعدی و دست درازی سودجویان قرار نگیرد.
روستا در ادامه ضمن قدردانی از اقدامات شهرداری در تکمیل پل چهارم بشار و پیگیری برای انتخاب پیمانکار ۴۵ متری آیت الله ملک حسینی که موجب کاهش بار ترافیکی در شهر یاسوج می‌شود، گفت: شهرداری علیه فردی که پارک‌ها و بیلبورد‌هایی تبلیغاتی را در اختیار داشته طرح دعوی کرده و آن فرد به پرداخت غرامت و خسارت به شهرداری شده است که یکی از اقدامات در راستای حفظ بیت‌المال است.
وی با بیان اینکه همه هم و غم ما توانمند کردن شهرداری‌ها برای ارائه خدمات به مردم است گفت: در منطقه شرف آباد مردم متقاضی آسفالت خیابان شهید نیک‌پی هستند که شهردار قول داده به زودی آسفالت این مناطق را انجام دهد‌.
به گفته معاون استاندار، شهرداری تنها یک دستگاه فینیشر آسفالت در اختیار دارد و یک دستگاه دیگر نیاز به تعمیر دارد که با توجه به حجم بالای مطالبات به خصوص آسفالت معابر، پیگیری می‌کنیم که دستگاه فینیشر تعمیر و در اختیار قرار گیرد.
وی با بیان اینکه ورودی یاسوج از طرف اصفهان و شیراز مطلوب نیست، گفت: در حال انجام طرح الحاق شهر یاسوج هستیم که با افزایش جمعیت، شهرداری می‌تواند از سرانه قانونی استفاده کرده و نسبت به ساماندهی معابر اقدام کند.
بازدید سرزده معاون عمرانی کهگیلویه و بویراحمد از شهرداری یاسوج / 45 درصد نیروی مازاد در شهرداری یاسوج؛ مقصر کیست؟

این مسئول با بیان اینکه اقدامات اخیر شهرداری در جهت شفاف‌سازی، آماده کردن پرونده‌ها، صدور پروانه‌ها، رصد جرائم و ثبت اطلاعات در سامانه بستر که خارج از دسترس افراد باشد قابل تقدیر است، گفت: مردم از طریق یکسری اپلیکیشن می‌توانند نسبت به صدور و تمدید پروانه‌ها اقدام کنند.
وی بر لزوم تعامل بیشتر میان نظام مهندسی و شهرداری یاسوج تأکید کرد و گفت: در مورد اضافه بنا‌ها و طبقات و اضافه هزینه‌های ساخت و ساز جلسه‌ای برگزار و این نگرانی مردم رفع خواهد شد.
وی در خصوص میزان رضایتمندی از وضعیت پروژه‌های عمرانی شهرداری یاسوج گفت: شهردار قبلی و فعلی یاسوج تلاش کردند که کار‌های ماندگاری از خود به جای بگذارند اما لازمه این کار داشتن توانمندی مالی است که شهردار فعلی میراث‌دار انباشت نیرو است و بیش از یک هزار و ۳۰۰ نیرو در این دستگاه مشغول به کار هستند که حدود ۴۵ درصد این نیرو‌ها مازاد هستند.
وی ادامه داد: ماهانه ۲۵ میلیارد تومان حقوق کارگران شهرداری پرداخت می‌شود که عدد زیادی است در حالی که تمام کمک ما به شهرداری از محل ارزش افزوده ماهانه ۷ میلیارد تومان است که تأکید ما بر انجام پروژه‌های عمرانی است، لذا بسیاری از خدمات شهرداری یاسوج بیشتر از ظرفیت مالی است.
وی بیان کرد: احکام قضایی زیادی علیه شهرداری یاسوج در دست افراد حقیقی و حقوقی است و بعضاً حساب این نهاد بسته می‌شود به تازگی تأمین اجتماعی اقدام به مسدود کردن حساب‌های شهرداری کرده که در جلسه‌ای این مورد بررسی می‌شود که بدهی‌های شهرداری تقسیط یا تقلیل شود.
بازدید سرزده معاون عمرانی کهگیلویه و بویراحمد از شهرداری یاسوج / 45 درصد نیروی مازاد در شهرداری یاسوج؛ مقصر کیست؟
روستا در خصوص اینکه پیگیر کار‌های شهرداری‌ها خصوصاً شهرداری یاسوج در مرکز کشور هستیم، گفت: هفته‌ای نیست که پیگیر کار‌های شهرداری‌های استان در مرکز کشور نباشیم، در سفر اخیر وزیر کشور هم ۲۰۰ میلیارد تومان برای ادامه روند احداث پل چهارم بشار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای ساماندهی رودخانه بشار در نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد: حوزه عمرانی استانداری از شهرداری‌ها در جهت ارائه خدمات به مردم حمایت می‌کند.
در ادامه شهردار یاسوج گفت: یکی از مشکلات ما عدم هماهنگی میان حوزه مدیریت شهری است و اختلاف میان دستگاه‌هایی مانند شهرداری، راه و شهرسازی، نظام مهندسی و سایر دستگاه‌ها موجب قفل شدن خدمات دهی در شهر شده است.
کیوان آشنا عنوان کرد: طرح اصلاح هندسی میدان جهاد در شهرداری یاسوج تهیه شده که می‌تواند بار ترافیکی میدان جهاد یاسوج را کاهش دهد.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
لطفا در خصوص آسفالت معایر شرف آباد به آقای آشنا تذکر دهید
چرامین
Iran, Islamic Republic of
حضرت عباسی روستا همیشه پرتلاش و باسواد بوده است
Iran, Islamic Republic of
شورا ضعیف
شهردارضعیف تر
Iran, Islamic Republic of
شورا ضعیف
شهردارضعیف تر
همياري
Iran, Islamic Republic of
با سلام،بخدا دكتر روستا ي معلم بيشتر نيست،نميخواد زياد جدي بگيرين انشالله تمام مسئولين تغيير ميكنن،٢٥سال اينا مارو انداختن به عقب
ِآموزش و پرورش
Iran, Islamic Republic of
معلمی بالانرین مقام است
معلمی شغل انبیا است
همیاری
Iran, Islamic Republic of
معلمی شغل انبیاست و قابل احترام. ولی کدام پیامبر معاون عمرانی یا معاون فنی و اجرائی بود، ایا سراغ داری. اقای روستا هم استاد و معلم خوبیست نه مدیر خوب. در همین سازمان همیاری که کارش پیمانکاری و عمرانیست و زیر مجموعه اقای روستا است در زمان روستا حتی یک پروژه به سازمان همیاری واگذار نکرد وحتی دستگاههای راهسازی همیاری را هم نتوانست در پروژه های استان مستقر بکند و ناچار شدیم در شهر قم قرارداد ببندیم و دستگاهها از جمله لودر و بلدزر و کامیون ما برای قم بارگیری شد و الان اقای بیژن منش و اقای شهامت از پیمانکاران حوزه راهداری کارشان لنگ بلدزر است و مجبور هستند بروند در قم یا شهر های دیگر با هزینه های بالاتر و قرارداد سنگین تر با اتلاف وقت و تاخیر در اجرای پروژه های راهسازی استان که نیاز استان ومشکل استان در حوزه راه است و جاده های ما تبدیل به قتلگاه شده، بلدزر اجاره نمایند. ضعف تا این حد در استان و حوزه عمرانی وجود نداشته، خدا بخیر کنه وگرنه کسی مشکل شخصی با روستا نداره
کارمند سازمان همیاری
Iran, Islamic Republic of
همین آقای روستا می توانست مثل قبلی ها نیروی اضافه به سازمان همیاری تحمیل کند یا اموال سازمان را بفروشد یاکارت هدیه و رشوه از رییس سازمان بگیرد یا با هزینه سازمان همیاری خانواده اش را ببرد گردش و تفریح یا سازمان همیاری را حیات خلوت خودش کند
اینکار را نکردو و فقط بدهی های گذشته را پرداخت کرد و تعهدات قبلی ها را که روی دست سازمان ما مامده دارد انجام می دهد.
هیچ کدام ازاموال و ماشین آلات شهرداری را آقای روستا نگذاشت به فروش برسد.
برای اولین بار مطالبات سازمان همیاری از شهرداری یاسوج و لیکک وصول شد .
مامردمی بی نظم منفت طلب و اهل شلوغ بازی و متاسفانه اهل رانت هستیم و دوست داریم هرکس بیاید یک منفعت غیرقانونی به ما برساند.

درود خدا بر شرف و پاکدستی دکتر روستا
شهرداری،یاسوج
Iran, Islamic Republic of
حتما قرارداد شما دارای ایراد است
آدمهای توانمند و باهوش الکی کاری و تعهدی و قراردادی را قبول نمی کنند
من با روستا کار کرده ام میشناسم چقدر اشراف فنی دارد
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیز شما که بلدین بیا یک سال مارو بنداز جلو
نظریه پردازان پی چاله
ایشون از نزدیک ملاقات نکردم ولی با خبرهایی که ازشون در میاد از کارکردشون، تلاششون واقعا مثال زدنیه ده تا مدیر اینچنین پیگیر داشتیم مشکلات حل و فصل میشد لطفا تا وقتی زیر باد کولرت نشستی تحلیل اجتماعی نفرما فشار مبخوری بخور اما کم بخور سکته نکنی حسادت از ذره ذره حروفت داره میباره
نجات بخش
Iran, Islamic Republic of
کور شود هرکه نتواند دید
سید
Iran, Islamic Republic of
واقعا آقای آشنا اسم شهردار راداره به یدک میکشه ظلم به این شهر و مردمش هست چرا باید ما مردم تاوان این ناتواتی مسئولین را بدیم مگه ماها نبودیم که از رای ما رفتن شورا از این به بعد دیگه رای دادن به چنین شورایی معنی نداره همون بهتر که خونه هامون بشینیم
موسدی
Iran, Islamic Republic of
آقای آشنا واقعا که خیلی ضعیف تشریف داری شما با زد وبند اون اعضای ضعیف شورای شهر به این منسب رسیدی واقعا بدون شهردار شهر یاسوج بهتر میچرخه
دنا
Iran, Islamic Republic of
جناب شهردار یادت باشه یه روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری همه مدیران ادارات و سازمان ها در ستاد آقای جلیلی حضور داشتین با همه تقلب هایی که همه جای این استان جلو چشمای مردم مثل روز روشن انجام دادین ولی خدا جواب همه شماهارو داد این مردم بودن که دست رد به سینه شماها زد انشالا که خدا عاقبت همه ماهارو ختم به خیر کنه.
Iran, Islamic Republic of
درود برشرفت مردخستگی ناپذیر
Iran, Islamic Republic of
هر عددی که گفته شده گرفتن قبلا پیگیری هاش انجام شده
چرا صدای هیچ نهاد ناظری در برابر نقش‌آفرینی دولتی‌ها به نفع یک نامزد خاص درنیامد؟

چرا صدای هیچ نهاد ناظری در برابر نقش‌آفرینی دولتی‌ها به نفع یک نامزد خاص درنیامد؟

تمام عزم دولتمردان شهید رییسی با بکارگیری رسانه‌ها و امکانات در اختیار خود، مصروف تلاش ...
ایران در دو راهی

ایران در دو راهی

با وجودیکه بخش اعظم اصولگرایان در دوره ریاست جمهوری روحانی مخالف برجام بودند، رئیسی اصولگرا ...
در بهشت زهرای تهران چه خبر است؟

در بهشت زهرای تهران چه خبر است؟

اگرچه برخی مسئولان تاکید دارند که قیمت قبر‌ها به ویژه در تهران نجومی نیست، اما بازار‌های ...
1