تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۵۲
کد مطلب : ۴۷۸۰۲۱
دبیر ستاد امر به‌معروف و نهی‌از منکر کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛

اجرای چهل ویژه برنامه امر به‌معروف و نهی‌از منکر در کهگیلویه و بویراحمد

۰
اجرای چهل ویژه برنامه امر به‌معروف و نهی‌از منکر در کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛
دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان کهگیلویه و بویراحمد به تشریح برنامه‌های هفته امربه‌معروف و نهی‌از منکر در این استان پرداخت و گفت: ماه محرم، ماه احیای ارزش‌ها و حیات اجتماعی است و با تبیین و تحقق معرو‌ف‌ها جامعه شکوفا و حیات دینی و اسلامی پیدا می‌کند.
به گزارش کبنا، حجت‌الاسلام حمزه پیش‌قدم در جمع خبرنگاران با اشاره به مشارکت مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار کرد: حضور مردم در پای صندوق‌های رأی تجلی مردم‌سالاری دینی و در راستای تداوم و قوام جمهوری اسلامی ایران بوده که از همین‌جا باید از یکایک مردم عزیزمان قدردانی کرد.
وی در ادامه با تبریک به رئیس‌جمهور منتخب ایران، افزود:‌امید می‌رود که دولت چهاردهم در استفاده از ظرفیت نخبگان و متخصصین بنا بر آموزه و دستور دین جامعه عمل بپوشاند و چاره گشای مشکلات مردم باشد و مسیر پیشرفتی که به تعبیر رهبر فرزانه در راه رسیدن به قله هستیم را با کمک مردم و حمایت جریان‌های سیاسی را برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی بپیماید.
  
حجت‌الاسلام پیش‌قدم فرارسیدن ماه محرم را تسلیت گفت و بیان کرد: محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است و تعبیر زنده نگه‌داشتن اسلام به‌واسطه محرم و صفر بیانگر یک نگاه عمیق و بینش ژرف دینی است که امام خمینی (ره) به موضوع عاشورا دارد.
وی با اشاره به اهداف قیام عاشورا، گفت: ماه محرم، ماه احیای ارزش‌ها و حیات اجتماعی است و در واقع معروف‌ها باید در این ماه به‌خوبی برای مردم تبیین شود؛ چرا که مردم رزق معنوی زندگی خود را در این ایام به دست می‌آورند.
حجت‌الاسلام پیش‌قدم تصریح کرد: بشر امروز به تعبیر قران برای احیا ارزش‌ها و خوبی‌ها و در راه مبارزه با ظلم و منکرات باید بیدار باشد، چرا که آنچه در کربلا رخ داد مصداق همین امر احیا ارزش‌ها و مبارزه با ظلم بود که بزرگ‌ترین درس از عاشورا است.
دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سیاست این ستاد با الهام‌گیری از حادثه عاشورا بر پایه چند اصل مهم تدوین شده و به همین مناسبت در جهت گرامی داشت هفته احیای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر چهل ویژه‌برنامه در چهار بخش در استان کهگیلویه و بویراحمد اجرا خواهد شد.

وی افزود: معاونت علمی و فرهنگی در این ایام برنامه‌های متنوعی از جمله؛ تبلیغات محیطی و اداری، دیدار با خانواده معظم شهدای امربه‌معروف، انتشار خط معروف و هم‌اندیشی با اساتید حوزه و دانشگاه در راستای تبین و گفتمان‌سازی امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر برگزار خواهد شد.
پیش‌قدم گفت: معاونت اجتماعی و دستگاه‌های حاکمیتی نیز برنامه‌های را در این هفته در نظر گرفته که نشست با وعاظ، مداحان و مبلغین در جهت گفتمان‌سازی از طریق منبر و روضه، همچنین سخنرانی پیش از خطبه‌ها و گردهمایی آمران به معروف و ناهیان از منکر و معرفی فعالان مردمی از جمله این برنامه‌ها است.
دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: باتوجه‌به هم زمانی هفته احیا امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر و هفته عفاف و حجاب، با هماهنگی اداره کل امور خانواده، عفاف و حجاب گردهمایی تحت عنوان بانوان زینبی در یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.
وی افزود: فعالیت در حوزه اداری، فضای مجازی و جوانان از دیگر برنامه‌های این هفته خواهد بود که به دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود.
  
وی اضافه کرد: گفت‌وگو‌های مذهبی، میزگرد، برگزاری مسابقه، دیدوبازدید از هیئت‌های مذهبی استان و استفاده از ظرفیت صداوسیما دیگر برنامه‌های است که اجرا خواهند شد.
حجت‌الاسلام پیش‌قدم با بیان اینکه رضایت‌مندی جامعه از دستگاه‌های دولتی مهم ارزیابی می‌شود، گفت: در ادامه گفت: نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها از دیگر اقدامات خواهد بود. این کار به‌منظور نقش مردم در اصلاح ساختار و نظام اداری و اجرایی انجام خواهد گرفت در همین راستا نرم‌افزار «سو» طراحی شده و به دستگاه‌های دولتی کمک می‌کند که ساختار آن‌ها تناسب با اهداف انقلاب اسلامی باشد. تخلف‌ها و نقد‌های گزارش شده از سوی مردم از طریق این نرم‌افزار به مدیران ارجاع داده می‌شود و باید مدیران تلاش کنند تا رضایت‌مندی به جامعه برگرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

چرا صدای هیچ نهاد ناظری در برابر نقش‌آفرینی دولتی‌ها به نفع یک نامزد خاص درنیامد؟

چرا صدای هیچ نهاد ناظری در برابر نقش‌آفرینی دولتی‌ها به نفع یک نامزد خاص درنیامد؟

تمام عزم دولتمردان شهید رییسی با بکارگیری رسانه‌ها و امکانات در اختیار خود، مصروف تلاش ...
ایران در دو راهی

ایران در دو راهی

با وجودیکه بخش اعظم اصولگرایان در دوره ریاست جمهوری روحانی مخالف برجام بودند، رئیسی اصولگرا ...
در بهشت زهرای تهران چه خبر است؟

در بهشت زهرای تهران چه خبر است؟

اگرچه برخی مسئولان تاکید دارند که قیمت قبر‌ها به ویژه در تهران نجومی نیست، اما بازار‌های ...
1