تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۱۲
کد مطلب : ۴۷۷۹۷۳
«مسعود پزشکیان» در دومین مرحله چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، رئیس‌جمهور منتخب مردم شد

پیام انتخاب مسعود پزشکیان در رسانه های خارجی / میانه رو و خواستار تغییر و تعامل

۰
پیام انتخاب مسعود پزشکیان در رسانه های خارجی / میانه رو و خواستار تغییر و تعامل
کبنا ؛اظهارات مسعود پزشکیان در دوره نمایندگی و انتخابات ریاست‌جمهوری پس از پیروزی او در رقابت‌ها مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفته است.
به گزارش کبنا به نقل از همشهری آنلاین، رسانه‌های خارجی در پوشش خبری انتخاب مسعود پزشکیان به‌عنوان نهمین رئیس‌جمهور ایران به دیدگاه‌های تعامل‌گرایانه او در سیاست خارجی پرداختند.
پایگاه شبکه سی ان ان آمریکا در گزارشی نوشت: مسعود پزشکیان، نماینده اصلاح‌طلب در انتخابات ریاست جمهوری ایران پیروز شد. در بخش‌هایی از متن گزارش این رسانه آمریکایی هم آمده است: پزشکیان سکان هدایت کشوری را در دست خواهد گرفت که با انزوای فزاینده بین‌المللی، نارضایتی داخلی، اقتصاد مارپیچ و چشم انداز درگیری مستقیم با دشمن اصلی خود اسرائیل مواجه است.
خبرگزاری آسوشیتدپرس آمریکا هم نوشت: مسعود پزشکیان، جراح قلب که در مجلس به قدرت رسید، اکنون رئیس جمهور منتخب ایران است. پس از مرگ مهسا امینی در سال ۲۰۲۲، مسعود پزشکیان، نماینده مجلس ایران نوشت که «در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست که دختری را به خاطر حجابش دستگیر کنند و جسد او را به خانواده‌اش تحویل دهند». در این گزارش همچنین آمده است: موضع‌گیری‌های پزشکیان، رئیس‌جمهور منتخب ۶۹ ساله ایران، دوگانگی‌های یک سیاستمدار اصلاح‌طلب در حکومت دینی شیعه ایران را برجسته می‌کند – که همیشه برای تغییر فشار می‌آورد، اما هرگز نظام تحت نظارت رهبر معظم آیت‌الله علی خامنه‌ای را به چالش نمی‌کشد.
پایگاه روزنامه واشنگتن پست آمریکا هم در گزارشی نوشت: اصلاح‌طلب ایرانی با شکست دادن یک تندروی برجسته به ریاست جمهوری رسید. مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهور جدید ایران کارزار انتخاباتی خود را بر سر اصلاحات اجتماعی و تعامل با ایالات متحده بر سر برنامه هسته‌ای این کشور برگزار کرد.
الجزیره قطر در گزارشی نوشت: مسعود پزشکیان میانه‌رو رئیس‌جمهور آینده ایران خواهد بود. رئیس‌جمهور منتخب ایران، پس از برنده شدن در دور دوم انتخابات در برابر رقیب تندرو سعید جلیلی، در اولین اظهارات خود وعده داده است که در خدمت همه مردم ایران باشد. او روز شنبه در پستی در ایکس گفت: راه دشوار پیش رو جز با همراهی، همدلی و اعتماد شما هموار نخواهد بود.
پایگاه روزنامه گاردین انگلیس هم نوشت: مسعود پزشکیان اصلاح‌طلب در انتخابات ریاست جمهوری ایران پیروز شد. مسعود پزشکیان اصلاح‌طلب در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ایران به پیروزی خیره کننده‌ای دست یافته است که نشان دهنده نارضایتی عمیق از جهت گیری کشور در سال های اخیر و گشودن راه های بالقوه جدید برای همکاری با غرب است. همچنین در این گزارش آمده است: پزشکیان مدافع اجازه دادن به زنان برای انتخاب پوشیدن حجاب و پایان دادن به محدودیت‌های اینترنتی است که مردم را ملزم به استفاده از وی پی ان برای جلوگیری از سانسور دولتی می‌کند. او بعد از پیروزی گفت: راه دشوار پیش رو جز با همراهی و همدلی و اعتماد شما هموار نخواهد شد.
پایگاه فایننشال تایمز انگلیس با این عنوان که «پزشکیان اصلاح طلب پیروز انتخابات ریاست جمهوری ایران شد» نوشت: جانشین رئیسی به دنبال کاهش محدودیت‌های اجتماعی و تعامل مجدد با غرب برای تضمین رفع تحریم‌هاست.
در بخشی از گزارش فایننشال تایمز آمده است: ایران اکنون قرار است اولین رئیس‌جمهور اصلاح‌طلب خود را در ۲ دهه اخیر داشته باشد، در حالی که جمهوری در مقطع حساسی قرار دارد، اما پزشکیان وارث چالش های عظیمی است.
همچنین در این گزارش تاکید شد: پزشکیان ۶۹ ساله و جراح قلب، در طول مبارزات انتخاباتی گفت که به دنبال مذاکره با غرب برای پایان دادن به بن‌بست طولانی بر سر گسترش برنامه هسته‌ای ایران است، با این استدلال که کاهش تحریم‌ها برای احیای اقتصاد و مهار تورم بسیار مهم است.
پایگاه تایمز اسرائیل به موضوع روابط ایران و اسرائیل در دوره مسعود پزشکیان پرداخت و نوشت: مسعود پزشکیان رهبری تغییر در روابط جنجالی ایران با اسرائیل را بر عهده نخواهد داشت و پس از رای گیری در روز جمعه گفت که در صورت پیروزی، سعی خواهد کرد با همه کشورها به جز اسرائیل روابط دوستانه داشته باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما

چرا صدای هیچ نهاد ناظری در برابر نقش‌آفرینی دولتی‌ها به نفع یک نامزد خاص درنیامد؟

چرا صدای هیچ نهاد ناظری در برابر نقش‌آفرینی دولتی‌ها به نفع یک نامزد خاص درنیامد؟

تمام عزم دولتمردان شهید رییسی با بکارگیری رسانه‌ها و امکانات در اختیار خود، مصروف تلاش ...
ایران در دو راهی

ایران در دو راهی

با وجودیکه بخش اعظم اصولگرایان در دوره ریاست جمهوری روحانی مخالف برجام بودند، رئیسی اصولگرا ...
در بهشت زهرای تهران چه خبر است؟

در بهشت زهرای تهران چه خبر است؟

اگرچه برخی مسئولان تاکید دارند که قیمت قبر‌ها به ویژه در تهران نجومی نیست، اما بازار‌های ...
1