تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب : ۴۷۵۸۵۴
به میزبانی بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد؛

نخستین «گفتاورد ملی نخبگان» در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود

۰
نخستین «گفتاورد ملی نخبگان» در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود
کبنا ؛رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری نخستین «گفتاورد ملی نخبگان» به میزبانی بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.
سید حمدالله اکوانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به طور همزمان با سراسر کشور اولین «گفتاورد ملی نخبگان» برگزار می‌شود، اظهار کرد: نخستین «گفتاورد ملی نخبگان» با شعار «نخبگان؛ حکمرانی دانش‌بنیان» برگزار می‌شود.
وی افزود: این رویداد رقابتی، با هدف تعامل نخبگان، مدیران و مردم برگزار خواهد شد و مخاطبین این رویداد، تمامی آحاد جامعه هستند به نحوی که راه‌حلی برای چالش‌های کشور ارئه کنند.
اکوانی اظهار داشت: گفتاورد، یک رویداد چهار مرحله‌ای است و در مرحله اول آن، شرکت‌کنندگان می‌توانند‌ایده‌های خود را در ۵ محور اصلی شامل حوزه‌های «مالی و ارزی»، «منابع طبیعی»، «امنیت غذایی»، «نظام سلامت» و «حکمرانی هوشمند» ارائه نمایند.
رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این رقابت، مجموعه مناظره‌هایی برای رسیدن به چرخش‌های تحول‌آفرین است، افزود: شنیدن و تقویت‌ایده‌های نخبگانی، دانش بنیان‌تر کردن مدیریت کشور، افزایش تفاهم اجتماعی و رشد عمومی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این رویداد است.
اکوانی با اشاره به پهنه‌بندی استان‌های کشور گفت: در این رویداد، کشور به هشت پهنه جهت بهتر پیش بردن فرآیند اجرایی آن تقسیم شده است که استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان استان میزبان پهنه جنوب غربی کشور با نام «پهنه خلیج فارس» انتخاب شده است.
وی با اشاره به مراحل شرکت در این رویداد، افزود: در مرحله اول، ‌ایده‌های شرکت‌کنندگان در پنج محور اصلی دریافت خواهد شد و در مرحله دوم، محتوا‌های ارسالی که توسط فرد یا یک تیم آماده می‌شود که پس از یک ارزیابی اولیه، در قالب یک پوستر در نمایشگاهی به همین منظور به نمایش در خواهد آمد.
عضو ه‍یئت علمی دانشگاه یاسوج، افزود: این نمایشگاه‌ها که در استان‌های میزبان هر ۸ پهنه کشور برگزار خواهد شد، فرصتی برای انتخاب آثار برگزیده خواهد بود.
رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به انتخاب ۸ اثر برگزیده برای هر موضوع افزود: در مرحله سوم، ۸ اثر یا ۸ نفر برگزیده باید تیم خود را با کمک افراد سایر تیم‌های حذف شده تکمیل کنند و سپس با اتصال به یک مربی، برای مرحله رقابتی آماده خواهند شد.
وی تأکید کرد: ۳ مرحله رقابت برای تعیین تیم برنده وجود دارد که فاصله زمانی هر رقابت با مرحله بعدی، حدود ۴۰ روز خواهد بود که خود فرصتی برای آماده شدن تیم‌هاست.اکوانی اظهار کرد: در مرحله چهارم، برای عمق‌بخشی به محتوا‌های دریافتی و همچنین برای اینکه ضمانت اجرایی پیدا کنند، ارزیابی و داوری‌ها با حضور مدیران اجرایی و‌اندیشمندان خبره هر موضوع انجام خواهد شد.
وی گفت: ۴ داور در این بخش حضور دارند که ۲ نفر محتوای علمی و ۲ نفر الزامات اجرایی و قابلیت پیاده‌سازی را مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهند داد.
اکوانی با اشاره به داور پنجم که مخاطبین متخصص آن حوزه رقابتی هست، گفت: گروه‌های تحلیل‌گر هم برای کمک به داور‌ها و تیم‌ها، در این بخش برای نقش‌آفرینی حضور خواهند داشت.
رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: نخبگان، اساتید، دانشجویان، آموزگاران و... و علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد بزرگ، تا ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه‌ای که به همین منظور تدارک دیده شده به آدرس «debate. bmn.ir» ثبت‌نام و شرکت نمایند.
اکوانی با اشاره به اینکه برگزیدگان مرحله نیمه نهایی به بعد، عضو خانه نخبگان خواهند شد، افزود: به پاس زحمات کسانی که در قبال مشکلات و مسائل کشور بی‌تفاوت نیستند، ضمن ایجاد فرصت اثرگذاری در حکمرانی برای آنان، برگزیدگان رقابت نهایی هم علاوه بر جایزه نقدی ۱۰ میلیارد ریالی، ۱۰ میلیارد ریال اعتبار بابت عملیاتی کردن راه‌کار‌های منتخب پرداخت خواهد شد.
نام شما

آدرس ايميل شما

جزئیات جدید از محموله روغن‌های آلوده

جزئیات جدید از محموله روغن‌های آلوده

۶ محموله روغن خوراکی به‌وزن ۹۱هزار تن در سال ۱۴۰۰ توسط شرکت بازرگانی دولتی وارد بندر ...
ابتلای ترانه علیدوستی به یک بیماری با منشا نامشخص؟

ابتلای ترانه علیدوستی به یک بیماری با منشا نامشخص؟

مادر ترانه علیدوستی در صفحه‌ی شخصی خود در اینستاگرام اعلام کرد که این بازیگر مشهور به ...
مشکل ۵۰ ساله بازنشستگان حل شد

مشکل ۵۰ ساله بازنشستگان حل شد

با پیگیری سازمان بازرسی کل کشور، معضل چندین ساله بازنشستگان کشوری در خصوص تأخیر در برقراری ...
1