تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب : ۴۷۵۷۴۱
در گفتگو با ستاد خبری جوانی جمعیت مطرح شد

پیشنهاد حداد عادل برای تأسیس «وزارت رشد جمعیت»

۰
پیشنهاد حداد عادل برای تأسیس «وزارت رشد جمعیت»
کبنا ؛رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: امروز بسیاری از کشور‌های دنیا به فکر تأسیس وزارت رشد جمعیت افتاده اند ما هم باید هر آنچه که در توان داریم در این مسیر بگذاریم که درآینده دچار این بحران‌ها نشویم.
به گزارش کبنا به نقل از فرارو، غلامعلی حدادعادل رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی عنوان کرد: امروز خیلی از کشور‌های دنیا به فکر تأسیس وزارت رشد جمعیت افتاده اند ما هم باید هر آنچه که در توان داریم در این مسیر بگذاریم که درآینده دچار این بحران‌ها نشویم.
غلامعلی حدادعادل رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در گفتگو باستاد خبری جوانی جمعیت گفت: بحث توجه به جوانی جمعیت مسئله خیلی مهمی است، از جمله اموری که تا دیر نشده باید نسبت به آن اقدام کنیم وگرنه برای همیشه دیر می‌شود. من توجه شما را جلب میکنم به خبری که همین روز گذشته در اخبار تلویزیون شنیدم مبنی بر اینکه کره جنوبی با همه پیشرفتی که درصنعت و رشد اقتصادی داشته، الان به شدت با گرفتاری رشد جمعیت روبه رو است و آن‌ها تصمیم گرفتند که یک وزارتخانه برای رشد جمعیت خود ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه هر اقدامی در جهت جوانی جمعیت از قانون گذاری، برپایی همایش و آگاهی دادن به مردم و صد‌ها اقدام دیگر ارزشمند و اثرگذار است، گفت: من هم تأیید می‌کنم و امیدوارم که این همایش هم که ریاست جمهوری می‌خواهد برگزار کند جنبه تشریفاتی نداشته باشد، علمی باشد و متخصصان هم بنشینند و درباره ابعاد مختلف آن صحبت کنند تا ذهنشان هم توانا‌تر شود. حدادعادل درباره این نگاه که مسائل اقتصادی عامل عدم فرزندآوری است.
وی گفت: در عمل که می‌بینیم آن‌هایی که فقیرتر هستند فرزندان بیشتری دارند و آن‌هایی که داراتر هستند کمتر ازدواج می‌کنند و فرزندآوری شان نیز نرخش پایین‌تر است.
وی درباره سیاست‌های تشویقی فرزندآوری توسط دولت نیز گفت: قطعا تصمیمات دولت میتواند موثر باشد، اما باید قدری هم واقع بینی را به کار ببرند، در وضع قانون من بعد شانزده سال که نماینده مجلس بودم می‌دانم که قانون گذاری کار خیلی سختی است.
من به برخی دوستان خود که در مجلس هم هستند تذکر دادم که برخی چیز‌هایی که شما تصور می‌کنید تشویق هست بیشتر باعث آشفتگی بازار می‌شود تا اینکه چیزی گیر خانواده‌ها بیاید، باید دراین جهت درست حرکت کرد، چون می‌دانم که نیتشان خیر است و نباید عجولانه کاری کنند و حتما کار‌ها علمی و فکر شده باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما

جزئیات جدید از محموله روغن‌های آلوده

جزئیات جدید از محموله روغن‌های آلوده

۶ محموله روغن خوراکی به‌وزن ۹۱هزار تن در سال ۱۴۰۰ توسط شرکت بازرگانی دولتی وارد بندر ...
ابتلای ترانه علیدوستی به یک بیماری با منشا نامشخص؟

ابتلای ترانه علیدوستی به یک بیماری با منشا نامشخص؟

مادر ترانه علیدوستی در صفحه‌ی شخصی خود در اینستاگرام اعلام کرد که این بازیگر مشهور به ...
مشکل ۵۰ ساله بازنشستگان حل شد

مشکل ۵۰ ساله بازنشستگان حل شد

با پیگیری سازمان بازرسی کل کشور، معضل چندین ساله بازنشستگان کشوری در خصوص تأخیر در برقراری ...
1