تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۲:۲۲
کد مطلب : ۴۷۵۷۳۳
سفر مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به یاسوج؛

نشست مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران آموزشگاهای آزاد هنری کهگیلویه و بویراحمد / اسماعیلی: بخش خصوصی روی پای خودش بایستد / درخشان: بیشترین دغدغه مدیران آموزشگاه‌های ازاد هنری کمبود منابع و اعتبارات مالی است

۰
کمبود منابع و اعتبارات مالی دغدغه مدیران آموزشگاه‌های آزاد هنری کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد. وی ضمن بازدید از آموزشگاهای آزاد هنری در آئین بزرگداشت مقام معلم شرکت کرد.
مدیرکل برنامه‌ریزی وآموزش‌های هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: تأمین و تجهیز هنرستان‌های هنر‌های زیبا و افزایش اعتبار این مراکز در اولویت برنامه‌های وزارتخانه قرار دارد.
به گزارش کبنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد، مدیرکل برنامه‌ریزی وآموزش‌های هنری وزارت ارشاد اسلامی گفت: استان کهگیلویه وبویراحمد از جمله استان‌هایی است که دارای ظرفیت‌های خوبی در زمینه توسعه فرهنگ و هنر است.
وی با اشاره به اینک که تأمین و تجهیز هنرستان‌های هنر‌های زیبا و افزایش اعتبار این مراکز در اولویت قرار دارد، گفت: طرح آموزش رشته‌های هنری در۱۰ استان برگزار می‌شود که استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌هایی است که در قالب این طرح آموزش رشته‌های هنری به صورت رایگان در مناطق شهری و روستایی برای علاقه‌مندان ارائه می‌شود.
 کمبود منابع و اعتبارات مالی دغدغه مدیران آموزشگاه‌های آزاد هنری کهگیلویه و بویراحمد
اسماعیلی اظهارکرد: قرار است بابرنامه‌ریزی‌های انجام شده در بخش کار ودانش رشته‌های خبرنگاری ورسانه درآینده نزدیک به رشته‌های هنری در هنرستان‌های هنر‌های زیبا اضافه شود.
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد هم در این آئین گفت: یکی از رسالت‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی تأسیس هنرستان‌های هنر‌های زیبا است زیرا این مراکز مهد تربیت و پرورش استعداد‌های فرهنگی و هنری در نظامی آموزشی کشور است.
درخشان خاطرنشان کرد: این برنامه باهدف ارج نهادن به مقام‌معلم وتجلیل از مربیان و هنرآموزان هنرستان‌های هنر‌های زیبا برگزار شد و از طرفی شناسایی ظرفیت‌های این حوزه و تقویت آن است.
گفتنی است در این همایش برنامه‌های متنوع فرهنگی وهنری(موسیقی، نمایش) و از تعدادی از هنر‌آموزان و معلمان نمونه هنرستان هنر‌های زیبا تجلیل بعمل آمد.
نشست مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران اموزشگا‌های آزاد هنری استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
بیشترین دغدغه مدیران آموزشگاه‌های ازاد هنری کمبود منابع و اعتبارات مالی است.
در ابتدای این نشست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان طی سخنانی گفت: از مشکلات آموزشگاه‌های آزاد هنری استان بی‌خبر نیستم؛ مشکلات زیادی وجود دارد اما در کنار این کمبود‌ها یکی از ویژگی‌های هنرمندان ما این است که از حق خود می‌گذرند تا فرزندی از استان از آموزش هنر محروم نماند.
 کمبود منابع و اعتبارات مالی دغدغه مدیران آموزشگاه‌های آزاد هنری کهگیلویه و بویراحمد
امین درخشان با تقدیر از مدیران آموزشگاه‌های استان و ابتکار و خلاقیت آن‌ها گفت: از هر گونه همکاری با ان‌ها در سطح استان و ختی کشور در جهت ارتقاء بیشتر آن‌ها دریغ نخواهم ورزید.
وی افزود: بیشترین دغدغه هنرمندان و مدیران آموزشگاه‌های استان در حوزه تسهیلات و مسائل اقتصادی است.
درخشان اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که من خودم بررسی کردم و یک تفاوت اساسی بین استان ما و ۳۰ استان دیگر کشور، در حوزه توجه به کسب و کار‌های فرهنگی و هنری است که شخصاً دیدم و متوجه شدم که در استان ما و در بانک‌ها و دستگاه‌های مرتبط با اشتغال کسب و کار‌های هنری را به رسمیت نمی‌شناسند و باور ندارند که بخشی از آن متوجه ما بود که در حوزه ارشاد چیزی به نام کارگروه اشتغال نداشتیم که اخیراً آن را فعال نمودیم و اعلام کردیم که ما هم کسب و کار فرهنگی و هنری داریم و توانستیم سال گذشته بخش ناچیزی از اعتبارات مربوطه را دریافت نماییم.
مدیرکل ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد؛ ۶۲ میلیار تومان تسهیلات برای کار گروه اشتغال حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پیش‌بینی شد که البته هنوز پرداخت نشد و بستگی به شرایط اقتصادی دولت دارد که‌امیدواریم از این طریق بخشی از مشکلات حل گردد.
امین درخشان در ادامه با بیان اینکه بخشی از مشکلات ما مشکلات ساختاری هست خطاب به دکتر اسماعیلی گفت: می‌دانیم که شما در تغییر ساختار‌ها دارید کار‌های اساسی انجام می‌دهید اما هنوز بانک‌ها نپذیرفتن که آموزشگاه‌های ازاد هنری نیاز به تسهیلات دارند که این مهم مستلزم یک نگاه حاکمیتی و ملی هست و نکته دوم اینکه کارگروه اشتغال وزارت یک سهمی برای استان‌ها و خصوصاً استان‌های محروم بگیرند که انتظار داریم حضرتعالی این مهم را پیگیری بفرمایید.
درخشان در پایان اظهار داشت: در بخش هنر کارت ما تلاش خواهیم کرد که فرایند قانونی ان را کوتاه کنیم اگرچه بخشی از این فرایند کشوری هست.
در ادامه مدیران آموزشگاه‌ها به بیان مشکلات و ایرادات آموزشگاه‌های خود پرداختندوخواستار رفع مشکلات آموزشگاه‌ها شدند.
بخش خصوصی روی پای خودش بایستد.
در ادامه این نشست مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز طی سخنانی با اظهار خرسندی از حضور خود در جمع هنرمندان استان گفت: مقداری مباحث وجود دارد در بحث آموزش‌های هنری ما دو وجه را داریم: یکی بحث حمایت دولت از استعداد‌های ورزشی هست که بحث عمومی ان می‌باشد. طرح‌هایی ما داشتیم بنام طرح آموزش رایگان هنر که در سال قبل چیزی حدود ۷۲هزار نفر را تحت پوشش قرار دادیم و برای امسال نیز این طرح را اجرا خواهیم کرد که استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های هدف ما می‌باشد.
 کمبود منابع و اعتبارات مالی دغدغه مدیران آموزشگاه‌های آزاد هنری کهگیلویه و بویراحمد
 اسماعیلی گفت: وجه دوم که بخش خصوصی هست دولت اینجا فقط سیاستگذار هست و ناظر و قرار نیست مجدداً دولت ورود کند و حمایت نماید و اگر قرار بر حمایت دولت باشد که این نشد بخش خصوصی.
وی افزود: باید افق نگاهمان را بالاتر ببریم و باید به سمتی برویم که بخش خصوصی خودش توانمند شود و روی پای خود با‌ایستد و از این چسبندگی مفرط به بدنه دولت خودش را جدا کند. ‌
وی در ادامه گفت: ما یک بسته‌ای را در قالب تحول در بخش اموزش در دو بخش اموزشگا‌های آزاد هنری و دیگری هنرستان‌های هنری زیبای تهیه کردیم که هر کدام بصورت مجزا دارد پیگیری می‌شود. در بحث آموزشگاه‌های ازاد هنری باید عرض کنم که این اموزشگاه‌ها هیچگونه استاندارد اموزشی ندارند به همین خاطر سازمان فنی و حرفه‌ای ورود کرده است و مطمئناً اگر ما بتوانیم روی پای خود با‌ایستیم فنی و حرفه‌ای دخالت نخواهد کرد و لذا ما برای اولین بار داریم استاندارد‌هایی را تهیه می‌کنیم بر نامه‌هایی در دست اقدام داریم که انشالله منجر به صدور مدارک معتبر خواهد شد.

نام شما

آدرس ايميل شما

جزئیات جدید از محموله روغن‌های آلوده

جزئیات جدید از محموله روغن‌های آلوده

۶ محموله روغن خوراکی به‌وزن ۹۱هزار تن در سال ۱۴۰۰ توسط شرکت بازرگانی دولتی وارد بندر ...
ابتلای ترانه علیدوستی به یک بیماری با منشا نامشخص؟

ابتلای ترانه علیدوستی به یک بیماری با منشا نامشخص؟

مادر ترانه علیدوستی در صفحه‌ی شخصی خود در اینستاگرام اعلام کرد که این بازیگر مشهور به ...
مشکل ۵۰ ساله بازنشستگان حل شد

مشکل ۵۰ ساله بازنشستگان حل شد

با پیگیری سازمان بازرسی کل کشور، معضل چندین ساله بازنشستگان کشوری در خصوص تأخیر در برقراری ...
1