تاریخ انتشار
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۴۳
کد مطلب : ۴۷۵۶۹۴
یادداشت:

اصولگرایان و مارهای در آستین؟! (به قلم: محمدعلی وکیلی)

۷
۱
محمدعلی وکیلی: تا دیر نشده اصولگراها نردبان را از زیر پای رائفی‌پور بکشند
کبنا ؛محمدعلی وکیلی در سرمقاله روزنامه ابتکار نوشت: مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دیروز برگزار شد. بر این اساس روز هفت خرداد، پایان مجلس انقلابی یازدهم وشروع مجلس انقلابی دیگری خواهدبود. آنچه تا به اکنون معلوم شده است اینکه مجلس دوازدهم متکثرتر از مجلس یازدهم والبته رادیکال‌تر هم خواهد بود.
اگر بخواهم آرایش کلی مجلس دوازدهم رانشان دهم، بایدعرض کنم تاکنون حضور سه فراکسیون قطعی است فراکسیون نیروهای نزدیک به قالیباف، حداد که درقالب لیست شانا وارد رقابت‌ها شدند. فراکسیون نیروهای وفادار به نسل جوانتر اصولگرایان که درقالب امنا، شریان، صبح ایران و بعضا پایداری‌ها حضور داشتند. سومین فراکسیون هم متعلق به مستقلین، اعتدالیون واصلاح‌طلبان خواهد بود.
انتخابات مجلس دوره دوازدهم شگفتی‌های زیادی داشت و رونمایی از اختلافات و ریزش و رویش‌های جدید جریان انقلابی خواهدبود. انتخاب هیات رئیسه، اولین ایستگاه وزن‌کشی و تعیین آرایش نهایی به حساب می‌آید. درحال حاضر همه نگاه‌هابه سه گانه قالیباف، ذوالنوری و متکی است آنچه شگفتی انتخابات این دوره را رقم زد، بر کشیدن لیست صبح ایران با محوریت رائفی‌پور می‌باشد.
جریان اصولگرا و بخش‌های مختلف حاکمیت مدت‌ها پیش با در اختیار قرار دادن تریبون‌های مختلف از این جوان ناشناخته، چهره‌ای روئین‌تن وپر آوازه ساختند. آن‌چنان محبوبیت درجامعه مذهبی کسب کرد که امروز به راحتی ویک تنه از روی لیست‌های احزاب و پدرخوانده‌های اصولگرا عبور می‌کند. سهم اوبه تنهایی یک قطب سه‌ضلعی مجلس دوازدهم را تشکیل می‌دهد. ظهور و نمود او در این روزها به مهمترین چالش جریان اصولگرا و انقلابی تبدیل شده است. هیچکدام ازحامیان دیروزش جرأت پذیرش مسئولیتش ومخالفت علنی باایشان راندارند. درمحافل اصولگرایی از ایشان به «مار در آستین» تعبیرمی‌شود. زخم های جریان اصولگرا در نتیجه نیش «مار در آستین» دیگری بنام احمدی‌نژاد، ترمیم نشده بود، که گرفتار رائفی‌پور شدند‌.
به‌نظر نگارنده در مجلس دوازدهم هرکس رئیس شود اما یک نفر تا اطلاع ثانوی، برای خود حق ریاست بر آن مجلس را قائل است. آن یک نفر کسی نیست جز آقای رائفی پور در تجربه تاریخی، نقش رئیس بر مجلس به مراتب از رئیس در مجلس بیشتر و مؤثرتر است؛ مگر اینکه تا دیر نشده جریان اصولگرا آستین بالا زنند و نردبان را از زیر پای این گل پسر چموش بکشند ولی خود کرده را تدبیر نیست.
نام شما

آدرس ايميل شما

خته کشتی
Iran, Islamic Republic of
زیاد به خودت فشار نیار برا اعصابت خوب نیست.کشت و شلوارت بهت میاد
جناب وکیلی ن این مجلس و ن مجلس های آینده هیچ خاصیتی نداشته و نخواهند داشت
علی
Iran, Islamic Republic of
به نظرم چون جلوی دنیای امثال وکیلی و قالیباف وایساده اینطوری دارین تخریبش میکنید دم رائفی پور گرم که اینطور جلوی شماها ایستاده ،تا دیروز که اصول گرا ها را قبول نداشتین نکنه دست شما و اصول گرا ها تو یه کاسه هستش که اینطور دارین تخریبش میکنید...مجلس دست شما و قالیباف بوده نگاه کنید چه بلایی سر مردم آوردین نکنه از شفافیت میترسید.واقعا شما تو مجلس بودین چکار کردین که الان دارین نظر می‌دین.
Iran, Islamic Republic of
اصولگرایی که تو نگرانشی معلومه همونه که مردم ازش بیزارند
کاش بین اصلاح طلبان هم چند جوان مثل رائفی پور بودند تا صندلی را از زیر پای شماها می‌کشیدند
رهگذر
Iran, Islamic Republic of
رایفی پور نترسه و پته همه را میندازه رو اب
موسی
Romania
پسر چموش
سعید
Iran, Islamic Republic of
کارتون تمومه همتون هم بزاریدروهم حریف رائفی پور نمی‌شوید چون حرفاش خیلی به دل میشینه
Iran, Islamic Republic of
تو در کدام استینی؟
ناخواسته داری میگی که رائفی،پور چقد شجاع. بی باک است .آدم اینطوری ضعف ندارد
احمدی نژاد خودش صاحب ی جریان و تفکره،قیاس مع الفارقه
ایران در دو راهی

ایران در دو راهی

با وجودیکه بخش اعظم اصولگرایان در دوره ریاست جمهوری روحانی مخالف برجام بودند، رئیسی اصولگرا ...
در بهشت زهرای تهران چه خبر است؟

در بهشت زهرای تهران چه خبر است؟

اگرچه برخی مسئولان تاکید دارند که قیمت قبر‌ها به ویژه در تهران نجومی نیست، اما بازار‌های ...
جزئیات جدید از محموله روغن‌های آلوده

جزئیات جدید از محموله روغن‌های آلوده

۶ محموله روغن خوراکی به‌وزن ۹۱هزار تن در سال ۱۴۰۰ توسط شرکت بازرگانی دولتی وارد بندر ...
1