تاریخ انتشار
شنبه ۱۱ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۵۳
کد مطلب : ۴۷۴۳۴۶

درخواست مهم سید حسن نصرالله از آحاد مسلمانان در سخنرانی اولین شب قدر

۲
۰
درخواست مهم سید حسن نصرالله از آحاد مسلمانان در سخنرانی اولین شب قدر
کبنا ؛دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم احیای اولین شب قدر ماه رمضان در سخنانی از همه مسلمانان خواستار مشارکت گسترده در بزرگداشت روز جهانی قدس طی هفته آینده شد.
به گزارش کبنا به نقل از همشهری آنلاین، سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، جمعه شب در مجتمع سیده زینب علیها السلام در حاره حریک واقع در ضاحیه جنوبی بیروت در مراسم احیای اولین شب قدر ماه رمضان برگزار شد.
وی از همه مسلمانان و روزه داران در مراسم احیای اولین شب قدر ماه رمضان خواستار مشارکت در راهپیمایی روز قدس و زنده نگه داشتن آن در روز جمعه آخر رمضان شد.
دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای سخنان خود در مراسم احیای اولین شب قدر ماه رمضان گفت: در نخستین شب احیای قدر، درباره تحولات سیاسی و ابعاد آن سخنرانی نخواهم کرد و محور سخنانم درباره روز قدس جمعه آخر ماه مبارک رمضان خواهد بود.
سید حسن نصرالله در سخنان خود خطاب به روزه داران و حامیان مقاومت فلسطین اعلام کرد که امسال روز جهانی قدس را در شرایط ویژه و کاملاً متفاوت برگزار خواهیم کرد.
وی تاکید کرد که از آحاد شهروندان لبنانی در شرایط کنونی که شاهد جنایات ددمنشانه رژیم صهیونیستی در نوار غزه هستیم و به ویژه از اهالی ضاحیه خواستار مشارکت گسترده در مراسم احیای شب‌های قدر هستم.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ساکنان نوار غزه از سویی این روزها شاهد انواع جنایات ددمنشانه رژیم صهیونستی از جمله کشتار، دمار، گرسنگی، ویرانی روزانه، آوارگی، ترس هستند و از سوی دیگر، در میدانی دیگر، مبارزان مقاومت در میادین نبرد در خاک غزه در حال مقاومت و پایداری در برابر اشغالگران هستند.
سید حسن نصرالله در بخش دیگری از بیانات خود درباره تحولات جاری منطقه و تجاوز نظامی اشغالگران و درگیری‌ها در یمن، سوریه، عراق و اوضاع اقتصادی گفت: در شرایط کنونی از عموم روزه‌داران و حامیان مقاومت خواستار دعا برای موفقیت رزمندگان و مبارزان مقاومت در برابر متجاوزان و دشمن هستم.
وی با تاکید بر اهمیت دعا و نیایش در مراسم ویژه احیای شب‌های قدر در ماه مبارک رمضان خطاب به روزه‌داران گفت: در همه شرایط و چالش‌های زندگی، دعا و نیایش به درگاه الهی از لوازم هر مسلمانی حاضر و در دسترس است و دعا به ذات احدیت بخشی از سلوک اجتماعی و زندگی روزمره ما را تشکیل می‌دهد و امروز نیز در شرایط ویژه منطقه، بیش از پیش به دعا و راز و نیاز با درگاه الهی نیازمند هستیم؛ چراکه، وقتی ما از درگاه احدیت مسئلت می‌نمائیم، خداوند نیز با درنظرگرفتن صلاح و خیرمان، ما را یاری می‌دهد.
نصرالله تاکید کرد که شهادت یکی از درجات معنوی رفیع نزد خداوند است و نیل به مقام والای شهادت شایسته تبریک و تهنیت است.
دبیرکل حزب الله لبنان در این مراسم از آحاد مسلمانان خواست که به وظیفه خود در قبال اهل غزه عمل کنند و با استعانت از دعا و نیایش نزد پیشگاه الهی برای پیروزی و گشایش آنان دعا کنند.
سیدحسن نصرالله در بخش دیگری از فراز خود از آحاد مسلمانان و نمازگزاران و روزه داران و درخواست کرد که برای مردم لبنان، سوریه، عراق و یمن که در معرض حملات متجاوزانه رژیم صهیونیستی و شرایط دشواری را سپری می‌کنند، برای نجات و موفقیت آنان نزد پیشگاه الهی استغاثه و دعا کنند.
‌نصرالله در مجتمع زینبیه واقع در ضاحیه جنوب بیروت که تعداد زیادی از شیعیان لبنانی که برای احیا شب مبارک ۱۹ ماه رمضان گردآمده بودند، بار دیگر با تاکید بر اهمیت جایگاه شهادت و دعا نزد مسلمانان تاکید کرد که در خط نبرد ما علیه دشمنان ضعف، سستی و یأس و مصادیق مشابه آن وجود ندارد.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
کی گوش وت بگره
Iran, Islamic Republic of
احسن نصرلا فرصت خوبیه حمله کنید اسرائیل کارش تمومه بزودی داغونم می کنید عقب نشیند خودت تفنگ وردار جلو بیفت ببین یه کشور پشت سرت بهش حمله می کنه
چرا ابهامات پیرامون کاظم صدیقی تمامی ندارد

چرا ابهامات پیرامون کاظم صدیقی تمامی ندارد

ماجرای کاظم صدیقی تمامی ندارد و رسانه‌ها هم ول کن ماجرا نیستند. متأسفانه در خصوص این ...
مرعشی: اگر قرار بود رئیسی و قالیباف رئیس دو قوه شوند، خب چرا آنها را جابجا گذاشتید؟!

مرعشی: اگر قرار بود رئیسی و قالیباف رئیس دو قوه شوند، خب چرا آنها را جابجا گذاشتید؟!

حسین مرعشی می گوید: حتماً قالیباف بهتر از نبویان یا رسایی می‌تواند مجلس را اداره کند،...
آینده خاورمیانه در گرو پیروز بزرگ نبرد پنهان پسرعموهای منطقه

آینده خاورمیانه در گرو پیروز بزرگ نبرد پنهان پسرعموهای منطقه

جنگ اوکراین و درگیری 5 ماهه اسرائیل و حماس تمام معادلات منطقه و جهان را تغییر داده است....
1