تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۲
کد مطلب : ۴۷۲۴۸۷
سردار سلامی:

سپاه موفق به پرتاب موشک بالستیک دوربرد از ناو جنگی شد

۰
سردار سلامی: سپاه موفق به پرتاب موشک بالستیک دوربرد از ناو جنگی شد
کبنا ؛فرمانده کل سپاه گفت: طی همکاری مشترک نیروی هوافضای سپاه و نیروی دریایی سپاه یک فروند موشک بالستیک دوربرد از شناو نظامی نیروی دریایی سپاه با موفقیت شلیک شد.
به گزارش کبنا، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگویی تلویزیونی که در برنامه سپاه پاسداران در شبکه اول سیما انجام شد، گفت: ما به عنوان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیشمرگ ملت بزرگ ایران هستیم، مصمم هستیم تا مقتدرانه با همه وجود از امنیت ملی منافع ملی و دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع کنیم و در مقابل همه تهدیدات و مخاطرات با همه قدرت بایستیم و از شکل‌گیری معادلات جدید در حوزه امنیت ملی کشور مقتدرانه جلوگیری کنیم.
وی افزود: ما در مقابل هر توطئه و اقدام چه کوچک و چه بزرگ حتماً عکس‌العمل‌های مناسب و سنگینی را نشان خواهیم داد و اقتدار، قدرت و اراده ما به اندازه شکست دادن هر ائتلافی از قدرت‌های بزرگ کاملا مهیا و در صحنه آماده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به قدرت نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: قدرت دفاع و تهاجم دریایی ما با ورود انبوهی از پهپادها، موشک‌های کروز و حتی موشک‌های بالستیک نقطه‌زن با قابلیت هدف قرار دادن شناورهای رزمی در دریا یک مجموعه بسیار پیچیده و در هم تنیده‌ای از توانمندی‌های بروز و پیشرفته و مدرن را نشان می‌دهد.
وی ادامه داد:‌ در نیروی دریای سپاه ما چند دستاورد جدید داشتیم؛ اولین مسئله کار مشترک بین نیروی هوافضا و نیروی دریایی سپاه پاسداران بود که با شلیک یک موشک بالستیک دوربرد از روی یک ناو جنگی با موفقیت انجام گرفت و این دستاورد جدید برد نفوذ و قدرت دریایی ما را تا هر نقطه دلخواهی افزایش داد. چرا که ناوهای اقیانوس‌پیمای ما می‌توانند در هر نقطه‌ای از اقیانوس‌ها ظاهر شوند و طبیعتاً وقتی می‌توانیم از آنها موشک شلیک کنیم. بنابراین؛ هیچ نقطه امنی برای قدرتی که بخواهد برای ما ناامنی ایجاد کند، وجود ندارد.
نام شما

آدرس ايميل شما

بورس داغ دلالی

بورس داغ دلالی

«کارگری‌کردن صرفه اقتصادی ندارد!»؛ این جمله بارها از زبان متقاضیان بازار کار و کارفرمایان ...
عبدی: بودجه فرهنگ آب دریاست، می‌خورند و تشنه‌ترند

عبدی: بودجه فرهنگ آب دریاست، می‌خورند و تشنه‌ترند

روشن است که مدیران فرهنگی می‌خواهند بگویند مشکل، فقدان کار فرهنگی است و آن هم بودجه می‌خواهد....
افزایش تنش میان پیونگ‌یانگ و سئول؛ قوای نظامی کدام کشور قوی‌تر است؟

افزایش تنش میان پیونگ‌یانگ و سئول؛ قوای نظامی کدام کشور قوی‌تر است؟

به گفته موسسه مطالعات استراتژیک یک اندیشکده دفاعی مستقر در لندن، کره شمالی در آغاز سال ...
1