تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۸
کد مطلب : ۴۶۹۵۴۶
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان:

3 ایستگاه جدید سنجش آلودگی هوا در کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شد

۰
3 ایستگاه جدید سنجش آلودگی هوا در کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شد
کبنا ؛
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از راه اندازی 2 ایستگاه جدید سنجش آلودگی هوا در استان خبر داد و گفت: کارگروه و کمیته اضطرار آلودگی هوا با شیوه نامه و اعضاء جدید در محیط زیست برگزار شد.
به گزارش کبنا نیوز، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: انباشت آلاینده های هوا در زمستان و گرد و غبار در تابستان از علل ایجاد کارگروه اضطرار آلودگی هوا در ادارات کل حفاظت محیط زیست استان هاست.
اسلام جاودان‌خرد گفت: برهمین اساس نخستین جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان با حضور طهماسبی مشاور رئیس سازمان و دبیر ستاد ملی سیاست‌گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گرد و غبار بصورت مجازی همزمان با آخرین روز آبانماه 1402 برگزار شد.
وی گفت: در این نشست که با حضور اعضاء کارگروه استانی از هواشناسی، هلال احمر، مرکز بهداشت ،صنعت معدن و تجارت، دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری یاسوج، شرکت ملی پخش فراوردهای نفتی و صدا وسیما  در محیط زیست برگزار شد، انباشت آلاینده های هوای در فصل زمستان که علل آن وارونگی هوا می باشد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: در این نشست مصوب شد که اعضاء کارگروه، متناسب با شاخص کیفیت هوا در مواقع اضطرار بصورت فعال در جلسات حضور داشته باشند و بصورت عملیاتی وارد میدان شوند.
اسلام جاودان‌خرد تجهیز ایستگاه های سنجش آلودگی، رفع نقص، تعمیر، خرید، نصب و راه اندازی ایستگاه های جدید را از دیگر اقدامات محیط زیست استان بیان کرد و گفت: تا قبل از 1402 استان فقط 2 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرستان های بویراحمد و گچساران داشت که اغلب قطعات همین 2 ایستگاه هم بدلیل تحریم های ظالمانه آمریکا مستهلک شده بودند و بمدت 2 سال عملاً از رده خارج شده بودند.
وی گفت: در سال جاری با خرید تجهیرات جدید بومی تمام ایرانی موفق شدیم این 2 ایستگاه را مجدد وارد چرخه فعالیت کنیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در ادامه به راه اندازی 3 ایستگاه جدید اشاره کرد و  افزود: در سال جاری با رایزنی های متعدد از اعتبارات ملی و استانی موفق شدیم 3 ایستگاه جدید برای شهرستان های لیکک، دهدشت و مجدد در گچساران خرید و راه اندازی نمایم.
وی گفت: گچساران بدلیل آلودگی های صنعتی متعددی که داراست هم اکنون 2 ایستگاه سنجش دارد که این ایستگاه ها مجهز به آنالیزور گرد و غبار و اوزون هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما

مهاجری: چرا اصلاح‌طلبان بهانه‌جو را خلع‌سلاح نمی‌کنید؟

مهاجری: چرا اصلاح‌طلبان بهانه‌جو را خلع‌سلاح نمی‌کنید؟

در دو انتخابات اخیر (۱۳۹۸ و ۱۴۰۰) رکورد کاهش مشارکت شکسته شد و اصولگرایان پیروز میدانی ...
عیدی کارگران در ۱۴۰۳ چقدر است؟

عیدی کارگران در ۱۴۰۳ چقدر است؟

عیدی سال ۱۴۰۳ کارگران که در اسفند ۱۴۰۲ دریافت می‌کنند اعلام شد. با توجه به مصوبه جدید ...
در این کشور مردم مادام العمر مستاجر هستند

در این کشور مردم مادام العمر مستاجر هستند

در زمانی که بسیاری از جوانان در مکان ‌هایی مانند کالیفرنیا و نیویورک نمی‌توانند راهی ...
1