تاریخ انتشار
شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۰
کد مطلب : ۴۶۹۴۳۲
بررسی‌ها دریافت تسهیلات توسط خانواده‌ها؛

هدف خانوارها از دریافت وام بانکی / در هفت ماهه 1402 خانوارها چقدر وام گرفتند؟

۱
۰
هدف خانوارها از دریافت وام بانکی / در هفت ماهه 1402 خانوارها چقدر وام گرفتند؟
کبنا ؛ بیشترین تسهیلاتی که خانوارها طی هفت ماهه نخست امسال دریافت کرده‌اند با هدف «خرید کالای شخصی» بوده که میزان آن از تسهیلات پرداختی به بخش‌های کشاورزی و مسکن و ساختمان نیز بیشتر بوده است.
به گزارش کبنا، «خرید کالای شخصی» مهمترین هدف خانوارها از دریافت وام بانکی بوده است.
طی هفت ماهه نخست امسال بیش از دو هزار و 847 همت تسهیلات به خانوار و صاحبان کسب‌وکار پرداخت شده است.
از کل تسهیلات پرداختی طی این دوره معادل 83.2 درصد به صاحبان کسب و کار و 16.8 درصد نیز به مصرف‌کنندگان نهایی یعنی خانوار تعلق گرفته است.
پرداخت ماهانه 98 همت وام خرد
نکته قابل توجه این است که از کل دو هزار و 847 همت تسهیلات پرداختی بانک‌ها در هفت ماهه ابتدایی امسال حدود 630 همت (22.1 درصد) به صورت تسهیلات خرد (کمتر از 300 میلیون) اعطا شده است.
با توجه اینکه معادل 54.3 همت نیز در قالب کارت‌های اعتباری پرداخت شده، با احتساب این مبلغ، میزان کل تسهیلات پرداختی خرد به 684 همت و معادل 23.6 درصد کل تسهیلات پرداختی می‌رسد. به بیان دیگر از ابتدای سال جاری هر ماه به طور میانگین حدود 98 همت تسهیلات خرد پرداخت شده است.
همچنین با توجه به اینکه تسهیلات پرداختی در قالب کارت‌های اعتباری نیز در بخش خانوار پرداخت شده است، می‌توان گفت سهم بخش خانوار از 16.8 درصد به 18.3 درصد از کل تسهیلات پرداختی طی هفت ماهه نخست امسال افزایش پیدا می‌کند.
وام خرید کالای شخصی از وام بخش کشاورزی پیشی گرفت
وام

بررسی‌ها نشان می‌دهد بیشترین تسهیلاتی که خانوارها طی هفت ماهه نخست امسال دریافت کرده‌اند با هدف «خرید کالای شخصی» بوده است، به طوری که از 477 همت تسهیلاتی که طی این دوره به خانوارها پرداخت شده، حدود 40 درصد آن یعنی معادل 189 همت به این هدف مربوط بوده است.
میزان تسهیلات پرداختی بابت خرید کالای شخصی خانوارها طی هفت ماهه نخست امسال از تسهیلات پرداختی به بخش‌های کشاورزی و مسکن و ساختمان نیز بیشتر بوده است.
وام‌های «قرض‌الحسنه ضروری» و «ازدواج» نیز هرکدام به ترتیب با سهم‌های تقریبا 20 و 17.6 درصدی از کل وام های دریافتی خانوارها در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارد.
اکو ایران در پایان نوشت: کمترین میزان تسهیلات پرداختی بانک‌ها به خانوارها مربوط به «ودیعه مسکن» بوده، به طوری که طی دوره هفت ماهه نخست امسال معادل 7.4 همت در این راستا به خانوارها پرداخت شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما

محمد ولایی
Iran, Islamic Republic of
مردم فقیر خاصه بازنشسته ها:::: وام برای درمان ودکترهای شیراز و پرداخت بدهکاریهایی که درس ودانشگاه اولادشان در مذیقه هستند::::: پوشاک وخوراکشان بماند::::: دولت ومجلس کجایند؟؟؟؟ از رسانه باید حمایت کرد::::: مدیران قوا دریافتی خوبی دارند
عیدی کارگران در ۱۴۰۳ چقدر است؟

عیدی کارگران در ۱۴۰۳ چقدر است؟

عیدی سال ۱۴۰۳ کارگران که در اسفند ۱۴۰۲ دریافت می‌کنند اعلام شد. با توجه به مصوبه جدید ...
در این کشور مردم مادام العمر مستاجر هستند

در این کشور مردم مادام العمر مستاجر هستند

در زمانی که بسیاری از جوانان در مکان ‌هایی مانند کالیفرنیا و نیویورک نمی‌توانند راهی ...
توطئه عليه قاليباف

توطئه عليه قاليباف

حميد رسايي، عضو سابق جبهه پايداري و از چهره‌هاي اصلي تشكل جديد اصولگرايان يعني شريان ...
1