کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان - بلگراد؛

کشتی آزاد قهرمانی جهان؛ دست امیرمحمد یزدانی از طلا کوتاه ماند + فیلم

26 شهريور 1402 ساعت 21:25

امیر محمد یزدانی با شکست از حریف آمریکایی به مدال نقره وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی آزاد جهان در سال ۲۰۲۳ رسید.


امیر محمد یزدانی با شکست از حریف آمریکایی به مدال نقره وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی آزاد جهان در سال ۲۰۲۳ رسید.
به گزارش کبنا، فینال های چهار وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۲۳ جهان در بلگراد صربستان آغاز شد که در وزن ۷۰ کیلوگرم امیر محمد یزدانی ملی‌پوش ایران و نایب قهرمان ۲۰۲۱ جهان به مصاف زین رترفورد نایب قهرمان ۲۰۲۲ جهان از آمریکا رفت و ۸ بر ۵ شکست خورد تا نایب قهرمان جهان شود.
یزدانی ابتدا روی زیرگیری حریف یک امتیاز از دست داد اما ملی‌پوش ایران با یک زیرگیری ۲ بر یک پیش افتاد. در ادامه یزدانی برای زیرگیری اقدام کرد اما روی اشتباه خودش به پل رفت تا نتیجه ۳-۲ به سود آمریکا شود. سه دقیقه نخست با همین نتیجه تمام شد.
در شروع وقت دوم یزدانی قصد کنده کشی داشت که به روی پل رفت و دو امتیاز دیگر از دست داد. در ادامه کشتی گیر آمریکایی روی زیرگیری یزدانی و در برگشت موفق شد پای یزدانی را بیرون ببرد و ۶ بر ۲ پیش افتد. در ادامه رترفورد با یک زیر دیگر ۸-۲ جلو افتاد. در ۱۰ ثانیه پایانی یزدانی ۲ امتیاز گرفت اما بی فایده بود و ۸ بر ۵ فینال را باخت تا صاحب مدال نقره جهان شود.
    
یزدانی پس از این شکست در حالی که به شدت اشک می‌ریخت راهی رختکن شد.
تا دقایقی دیگر حسن یزدانی در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم به مصاف دیوید تیلور از آمریکا می‌رود و امیرحسین زارع در فینال ۱۲۵ کیلوگرم با گنو پتریاشویلی از گرجستان سرشاخ خواهد شد.
   


کد مطلب: 467089

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/467089/کشتی-آزاد-قهرمانی-جهان-دست-امیرمحمد-یزدانی-طلا-کوتاه-ماند-فیلم

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1