کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

بامداد امروز (جمعه، 24 شهریورماه 1402)؛

آیت‌الله «محقق» عالم ربانی، خطیب درس‌آموز به ملکوت اعلی پیوست

24 شهريور 1402 ساعت 22:49

حضرت آیت الله «سید محمد حسن محقق» خطیب توانا،  استاد اخلاق و عرفان از تباری پاک و جلیل القدر از استادان حوزه اهواز بامداد جمعه به ملکوت اعلی پیوست.


حضرت آیت الله «سید محمد حسن محقق» خطیب توانا،  استاد اخلاق و عرفان از تباری پاک و جلیل القدر از استادان حوزه اهواز بامداد جمعه به ملکوت اعلی پیوست.
به گزارش کبنا، آیت الله «سید محمد حسن محقق» در سال در کهگیلویه وبویراحمد چشم به جهان گشود که اطلاعات گسترده، بیان جذب و لحن شیرین این عالم ربانی، منبعی پر فیض برای جمع زیادی از جوانان و راهجویان بود.
این فقیه مردمی دروس حوزوی خود را در شهر قم و اهواز در محضر استادان بنام حوزه همچون آیت الله العظمی می‌رسید علی بهبهانی، آیت‌الله العظمی شیخ ابوالحسن انصاری، ایت الله العظمی مروج دنبال کرد که پس از اتمام درس‌های حوزه به تعلیم و تربیت شاگردان بسیاری در حوزه علمیه بهبهانی اهواز و تدریس در دانشگاه و تألیف کتاب صرف کردند.
تسلط آن دانشمند بر آیات، روایات، ادعیه، تاریخ اسلام و زیست سلوکی علما، میراث تمدنی، عرفان و اخلاق بر رشد مخاطبان مؤثر بوده که علاقه‌مندان به‌اندیشه این خطیب سخندان می‌توانند از تألیفات وی از جمله:
 شرح دعای کمیل، شرح خطبه همام، وصف پرهیزکاران، پنجاه مجلس در اخلاق، شورشیدایی و.... بهره‌مند شوند.
این عارف بصیر و سالک خبیر، بانی مسجد امام جواد(ع) در منطقه «پاداش شهر» اهواز، مرکزی فرهنگی و معنوی از مساجد قدیمی اهواز و محل شهادت جوانانی است که در راه دفاع از میهن اسلامی مقابل دشمن‌ایستادند.
دبیر ستاد ارتحال ایت الله محقق اظهار کرد: مراسم وداعی روز شنبه ۲۵ شهریور با حضور شاگردان و دوستداران آن مرحوم در مسجد امام جواد(ع) واقع در پادادشهر اهواز برگزار می‌شود.
دانیال اریکه ادامه داد: مراسم باشکوه تشییع و خاکسپاری آن مرحوم روز یکشنبه ۲۶ شهریور در  زادگاهش دهدشت (مرکز شهرستان کهگیلویه) با حضور دوست‌داران برگزار می‌شود.
    


کد مطلب: 467000

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/467000/آیت-الله-محقق-عالم-ربانی-خطیب-درس-آموز-ملکوت-اعلی-پیوست

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1