تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۰
کد مطلب : ۴۵۷۸۸۶
در دیدار با جمعی از روزنامه‌نگاران مطرح شد

روحانی: مردمی که از ما برگشتند را باید برگردانیم / با دولت و مجلس اقلیت نمی‌توان مشکلات را حل کرد / وقتی مجبور به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شدیم که خطر کمرنگ شدن حمایت مردم وجود داشت / مجلس اول بهترین دوره بود؛ انتخاباتی آزاد شکل گرفت؛ ‌امیدوارم انتخابات سال آینده در چنین فضایی شکل گیرد

۶
۰
روحانی: مردمی که از ما برگشتند را باید برگردانیم /  کلید حل مشکلات امروز بازگشت به انتخابات رقابتی است
کبنا ؛حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهور سابق ایران در دیدار با جمعی از روزنامه‌نگاران که صبح امروز برگزار شد، سخنرانی امام خمینی در بهشت‌زهرا در ۱۲ بهمن ۵۷ را‌مانیفست و معیار جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: امام مبنا را رای اکثریت مردم میدانست؛ حتی در این سخنرانی فرمود به پشتوانه اینکه مردم‌ایشان را قبول دارند، دولت تشکیل می‌دهد.
به گزارش کبنا، روحانی با تأکید بر اینکه قدرت نرم و هوشمند ما مردم هستند، افزود: امام و مقام معظم رهبری همواره بر مردم به عنوان قدرت اصلی نظام تکیه داشتند. اگر بتوانیم مردم را جذب کنیم، موفق می‌شویم، اگر از مردم فاصله بگیریم شکست می‌خوریم. قدرت ما فقط در توان نظامی و تسلیحاتی نیست، قدرت ما مردم هستند. اگر پیشرفته‌ترین سلاح‌ها و سپاه جان برکف و بسیج مخلص داشته باشیم ولی حمایت مردم را نداشته باشیم، شکست می‌خوریم. در جنگ تحمیلی وقتی پیروز شدیم که ارتش و بسیج و سپاه و نیرو‌های مردمی در صحنه بودند و وقتی مجبور به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شدیم که خطر کمرنگ شدن حمایت مردم وجود داشت.
او افزود: یکی از مشکلات حوادث چند ماه اخیر، ایجاد شکاف عمیق اجتماعی بود. مسئولان بدانند نارضایتی‌ها باید چاره‌جویی شود. برای اقناع مردم باید اقدامات لازم فرهنگی و سیاسی انجام شود. ریشه‌یابی اعتراضات و پاسخگویی به مردم وظیفه مهم مسئولان است.
او با اشاره به برگزاری پنج انتخابات در اولین سال پیروزی انقلاب گفت: مجلس اول بهترین دوره در تمام ادوار مجالس شورای اسلامی بود؛ همه گروه‌ها و جریانات در آن شرکت کردند و انتخاباتی آزاد و پرشور شکل گرفت. در دیگر انتخابات برگزار شده در آن سال نیز مشارکت گسترده گروه‌های سیاسی و مردم را شاهد بودیم. سال ۱۳۵۸ الگوی خوبی است که می‌توان به آن رجوع کرد و‌امیدوارم انتخاباتی که سال آینده برگزار می‌شود و دیگر انتخابات پیش‌رو، با عمل به قانون اساسی و وظیفه نظارتی شورای نگهبان و اتکا به مجاری قانونی تائید صلاحیت‌ها، در چنین فضایی برگزار شود تا با اتکا به قدرت مردم بتوان کشور را از این شرایط سخت عبور داد.
او با تأکید بر اینکه آغازگر این راه حاکمیت است، افزود: با وجود توطئه‌های خارجی باید دولت و مجلس با حمایت اکثریت مردم شکل بگیرد. با دولت و مجلس اقلیت نمی‌شود انسجام داخلی و توان حل مشکلات ایجاد کرد. کلید حل مشکلات امروز بازگشت به انتخابات رقابتی با حضور گسترده مردم در صحنه است.
روحانی گفت: ما چاره‌ای نداریم جز اینکه نظام جمهوری اسلامی را حفظ و آن را درست کنیم. نظام متعلق به این و آن نیست، نظام متعلق به همه ملت ایران است. مردمی که از ما برگشتند را باید برگردانیم. حتی اگر حاکمیت یکدست می‌شود باید مسیری طی کند که مورد پذیرش همه مردم باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
خدا لعنت کنه تمام مزوران دورو و خائن را
همشهری دانای روزگار
Iran, Islamic Republic of
سال ۹۲ تا ۹۶ که برجام صورت گرفت و با دنیا تعامل و ارتباط و روابط تجاری و اقتصادی داشتیم قیمت انواع خودرو تثبیت کامل بود
دنا
Romania
سلام دانای روزگار عزیز ، این چیزی که گفتی چقد مطمئنی که درست باشد ؟؟!! اگه یه سرچ گوچولو بزنی متوجه میشی که قیمت ها نه تنها در خودرو بلکه در بقیه کالاها سال ۹۰ چند بود و سال ۱۴۰۰ که به کجا رسیده بود !! فقط همین را بدون که قیمت دلار که شاخص و مبنای تورم است دولت روحانی با ۲۷۰۰ تومان تحویل گرعت و با ۳۱۰۰۰ تومان تحویل داد . . تورم در آخر دولت برجامی به ۶۱ درصد رسید و .....
Iran, Islamic Republic of
درود بر شما دانشمند بزرگ دکتر روحانی
Iran, Islamic Republic of
نمایشی‌که‌شما‌و‌داعش‌و‌طالبان‌ ارائه‌کردید‌موجب‌شد‌مردم‌نه‌تنها‌از‌کل‌این‌نظام‌بلکه‌از‌اسلام‌مایوس‌شوند‌حالا‌مردم‌معنی‌آوای‌دهل‌شنیدن‌از‌دور‌خوشست‌را‌می‌فهمند‌ای‌کاش‌نه‌شما‌و‌نه‌طالبان‌و‌نه‌داعش‌به‌قدرت‌نمی‌رسیدید‌و‌ما‌در‌همان‌رویای‌گذشته‌مان‌بودیم‌همچنان‌منتظر‌امام‌زمان‌می‌ماندیم‌که‌روزی‌خواهد‌امد‌و‌عدل‌و‌داد‌را‌در‌جهان‌گسترش‌خودهد‌داد‌.
مردم
Iran, Islamic Republic of
به نام خدا
تو رو خدا تو یکی از مردم حرف نزن که ضد مردم ترین رئیس جمهور بودی،لطفا حرف مفت نزن
ماجرای پشت در شورا به جلسه راه یافت

ماجرای پشت در شورا به جلسه راه یافت

همزمان با شروع هفتمبن جلسه پرسش شورا از شهردار، مردی که پشت در ایستاده بود گفت: من باید ...
اثر یک دهه بر بازار دلار

اثر یک دهه بر بازار دلار

 برخی فعالان می‌گویند احتمالِ رفتن دلار به سوی کانال بالاتر وجود دارد ولی دشوار است که ...
هشدار قالیباف به جمهوری آذربایجان

هشدار قالیباف به جمهوری آذربایجان

قالیباف تاکید کرد: ما از این حادثه عمیقا متاسف بوده و در حال پیگیری دقیق و همه جانبه ...
1