تاریخ انتشار
سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب : ۴۵۷۴۹۱
حضرت آیت‌الله جوادی آملی:

باید معضل اشتغال، مسکن و گرانی حل شود تا موفق باشیم

۰
باید معضل اشتغال، مسکن و گرانی حل شود تا موفق باشیم
کبنا ؛حضرت آیت‌الله جوادی آملی گفتند: «باید جلوی دزدی‌ها و غارت‌ها گرفته شود و معضل اشتغال، مسکن و گرانی حل شود تا موفق باشیم!»
به گزارش دفتر این مرجع تقلید شیعیان، حضرت آیت‌الله جوادی آملی در دیدار آقای مهدی عبد خدایی دبیر کل جمعیت فدائیان اسلام، اظهار داشتند: برای همه شهدا خصوصا این عزیزان (شهید نواب صفوی و فدائیان اسلام) از ذات اقدس الهی طلب مغفرت کرده و حشر ایشان را با اهلبیت (علیهم السلام) مسئلت می‌نماییم و امیدواریم که اگر دیگران حتی خود ما، راهی ِ راه آنها نباشیم، حداقل راه آنها را نبندیم و راهشان را هموار کنیم تا روندگان این راه به آسانی راه را طی کنند!
ایشان با بیان اینکه این مکتب می‌تواند افرادی مانند نواب صفوی بپروراند، اظهار داشتند: ما اگر در جریان عزیزان فدایان اسلام چند نفر داشتیم که آن گونه بودند، در جنگ دفاع مقدس هشت ساله ده‌ها نواب صفوی داشتیم! شهید نواب صفوی جوان تحصیلکرده بود، در تهران بزرگ شده بود، قم آمده بود، طلبه فاضلی بود، خیلی چیزها را شنیده بود و آن راه را انتخاب کرد اما عزیزانی بودند که جبهه رفتند و اصلا نخواستند تا نامی از آنها باقی بماند! خیلی از این شهداء که گمنام‌اند چون پلاک‌ها را در شب عملیات می‌کندند و به میدان می‌رفتند!
آیت‌الله جوادی آملی بیان داشتند: در کتابی با نام اسد الغابه به معنای شیران بیشه که سرگذشت افراد خیلی شجاع نقل شده، نام شخصیتی با نام احنف بن قیس آمده است که باید مورد توجه قرار گیرد، او در جلسه‌ای که اموی‌ها برگزار کرده تا سختی‌ها، بی‌عرضه گی‌ها و گرانی‌ها را توجیه کنند، شرکت نمود. سخنران اموی می‌گفت در قرآن آمده که رازق خداست و هر چه مصلحت بداند بر مردمش نازل می‌کند، خداوند برای شما همین مقدار نازل کرده و اگر اهل تقوا باشید گشایشی بر زندگی شما خواهد آمد، دیگر از گرانی و سختی چه شکایتی دارید؟! احنف بن قیس برخاست و گفت:‌ای سخنران! اینجا سه مسئله است، چرا مغالطه می‌‌کنی؟ در اینکه مخزن الهی نامتناهی است هیچ تردیدی نیست، مطلب دوم در اینکه ذات اقدس الهی از مخزن خود، روزی ما را حکیمانه و مهربانانه نازل می‌کند نیز حرفی نیست، ما در این دو مورد، بنده خالص خدا هستیم، اما اصل سومی هست و آن اینکه ذات اقدس الهی حکیمانه برای ما روزی را نازل کرده، ولی جنابعالی جلوی آنها را گرفته اید! تو نمی‌گذاری چیزی به ما برسد، ما روی این سومی مشکل داریم!
ایشان بیان داشتند: ما همیشه باید بدانیم این نظام ما نظام الهی است و تا ظهور صاحب اصلی‌اش باید بماند اما برای حفظ آن باید بدانیم که وظیفه مان چیست و چه کار باید انجام دهیم؟! باید جلوی دزدی‌ها و غارت‌ها گرفته شود و معضل اشتغال، مسکن و گرانی حل شود تا موفق باشیم!
ایشان در پایان برای همه شهداء خصوصا این عزیزان (فدائیان اسلام) و تمامی شهدای انقلاب اسلامی از ذات اقدس الهی، روح و ریحان و روضه و رضوان الهی طلب کرده و اظهار امیدواری نمودند تا به برکت این ارواح و نفوس طیب و طاهر این نظام به صاحب اصلی‌اش برسد!
نام شما

آدرس ايميل شما

نرخ تورم بالای ۴۰ درصد باقی می‌ماند

نرخ تورم بالای ۴۰ درصد باقی می‌ماند

مرکز پژوهش‌های مجلس در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۲پیش بینی کرده است که با فرض تداوم وضعیت موجود،...
تذکرات مهم محسن رنانی: هیچ‌چیز در کشور سر جایش نیست

تذکرات مهم محسن رنانی: هیچ‌چیز در کشور سر جایش نیست

محسن رنانی عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان، در پاسخی به درخواست مرکز پژوهش‌های ...
شهروندان کهگیلویه و بویراحمدی مطالبات خود از رئیس جمهور را بیان کنند

شهروندان کهگیلویه و بویراحمدی مطالبات خود از رئیس جمهور را بیان کنند

با توجه به اینکه رئیسی به زودی به کهگیلویه و بویراحمد سفر خواهد کرد، شهروندان می‌توانند ...
1