تاریخ انتشار
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۸
کد مطلب : ۴۵۵۲۰۰
صدور هشدار نارنجی هواشناسی در کهگیلویه و بویراحمد؛

کهگیلویه و بویراحمد سیلابی می‌شود

۳
۰
کهگیلویه و بویراحمد سیلابی می‌شود
کبنا ؛مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد از احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی معابر در این استان خبر داد.
به گزارش کبنا، رضا کاکاوند اظهار داشت: سامانه بارشی از اواخر وقت فردا یکشنبه وارد استان کهگیلویه و بویراحمد می‌شود و تا صبح پنجشنبه ۱۷ آذر ماه ادامه دارد.
وی عنوان کرد: شدت این سامانه بارشی روز‌های سه شنبه و چهارشنبه بوده و بارش باران، رگبار، رعد و برق، تگرگ، بارش برف در ارتفاعات، وزش باد شدید موقت، کاهش محسوس دما و مه آلودگی در جاده‌های کوهستانی از ویژگی‌های این سامانه بارشی است.
کاکاوند کرد: آب گرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن ناگهانی سطح رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اختلال در تردد، احتمال صاعقه و احتمال آسیب به سازه‌های موقت در اثر وزش باد شدید و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی از مهمترین خطرات این سامانه است.
وی به مردم توصیه کرد از توقف درحاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و همچنین فعالیت‌های کوهنوردی بپرهیزند و همچنین از کشاورزان نیز خواست نسبت به پیشگیری از خسارت احتمالی کشت و زرع خود، اقدامات لازم را انجام دهند.
کاکاوند خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته‌ایستگاه شهرستان لنده و امامزاده جعفر شهرستان گچساران با بیشینه دمای ۲۵. ۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهر یاسوج با کمینه دمای ۱. ۸ درجه سانتیگراد سردترین نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد بوده‌اند.
 هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به فعالیت سامانه بارشی در این استان هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
ولی بهره مند، کارشناس هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص جزئیات این سامانه به خبرنگار ایسنا گفت: این سامانه بارشی از اواخر وقت یکشنبه ۱۳ آذر ماه آغاز و تا صبح پنجشنبه ۱۷ آذر ماه۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه شدت این سامانه بارشی روز‌های سه شنبه و چهارشنبه است، افزود: بارش باران، رگبار باران، رعد و برق، در مناطق مستعد تگرگ، بارش برف در ارتفاعات و برخی مناطق سردسیری، وزش باد شدید موقت، کاهش محسوس دما و مه آلودگی در جاده‌های کوهستانی از مخاطرات این سامانه بارشی است.
بهره‌مند اظهار کرد: این سامانه بارشی کل مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد را فرا خواهد گرفت.

کارشناس هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: آب گرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن ناگهانی سطح رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اختلال در تردد، احتمال صاعقه و احتمال آسیب به سازه‌های موقت در اثر وزش باد شدید و احتماً خسارت به محصولات کشاورزی از مهمترین خطرات این سامانه است.
بهره‌مند تصریح کرد: احتیاط در سفر‌های برون شهری، احتیاط در تردد از حاشیه مسیل‌ها و توقف نکردن در حاشیه رودخانه‌ها، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، اقدامات پیشگیرانه از خسارت در فعالیت‌های کشاورزی و جمع‌آوری محصولات کشاورزی توصیه می‌شود.
وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته‌ایستگاه شهرستان لنده و امامزاده جعفر شهرستان گچساران با بیشینه دمای ۲۵. ۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهر یاسوج با کمینه دمای ۱. ۸ درجه سانتیگراد سردترین نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد بوده‌اند.
گفتنی است که وضعیت هشدار زرد به معنای آگاهی و اقدام در صورت نیاز و احتمال خسارت یا خسارت نقطه‌ای وجود دارد، وضعیت هشدار نارنجی یعنی اقدام ضروری و احتمال خسارت گسترده زیاد است و وضعیت هشدار قرمز یعنی اقدام فوری و همه جانبه و خسارت گسترده است.
نام شما

آدرس ايميل شما

مهدی
Iran, Islamic Republic of
جون خودتون اگه راست بگویید
شهروند یاسوج
Iran, Islamic Republic of
هواشناسی به شهردار و مسئولین شهر یاسوج هشدار بدهند..
قبل از بارندگی باید بارانی مصنوعی بر سر و روی ایشان بارید تا برای باران طبیعی بیدار شوند !
جهت اطلاع ، جدول کشاورزی ، زمینهای زراعی و منازل مردم منطقه بلکو در فصول بارندگی از طرف مرکز شهر در خطرست
هشدار به شهردار ومسئولین ذی ربط !!
علیرضاهمتی نژاد
Iran, Islamic Republic of
ایول، خداروشکر
درخشش دو عضو هیئت علمی و دو دانش‌آموخته دانشگاه یاسوج در جمع «دانشمندان برتر دنیا»

درخشش دو عضو هیئت علمی و دو دانش‌آموخته دانشگاه یاسوج در جمع «دانشمندان برتر دنیا»

دو عضو هیات علمی و دو دانش آموخته دانشگاه یاسوج در سال ۲۰۲۲ میلادی در لیست یک درصد دانشمندان ...
سید محمد خاتمی: براندازی نه ممکن است نه مطلوب

سید محمد خاتمی: براندازی نه ممکن است نه مطلوب

سید محمد خاتمی: انکار وضع بدی که به نام زندگی بر مردم تحمیل می‌شود نارضایتی را از بین ...
راه تغییرات از کدام طرف است؟

راه تغییرات از کدام طرف است؟

اولین و شاید جدی‌ترین گام در مسیر انجام اصلاحات و تغییرات در جوامع مختلف، نیازمند پذیرش ...
1