کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد؛

مجوز عملیات گاز مختار در یاسوج صادر شد / اعلام احداث پتروپالایشگاه گچساران در سفر دوم دولت

2 آذر 1401 ساعت 15:46

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از موافقت وزارت نفت با اجرای عملیات استخراج گاز مختار در کنار شهر یاسوج و احداث پتروپالایشگاه در منطقه گچساران خبر داد.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد از موافقت وزارت نفت با اجرای عملیات استخراج گاز مختار در کنار شهر یاسوج و احداث پتروپالایشگاه در منطقه گچساران خبر داد.
به گزارش کبنا به نقل از روابط عمومی استانداری، سیدعلی احمدزاده در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با تبریک هفته بسیج، به دیدارهای هفته گذشته در مرکز کشور اشاره و عنوان کرد: در دیدار با دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور در خصوص پروازهای فرودگاه یاسوج رایزنی شد و خواستار برقراری پرواز از این فرودگاه به کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عمان، عراق و قطر بودیم.
استاندار بیان کرد: معاون اول رئیس جمهور مطالبات استان را به صورت تلفنی از حوزه‌های مربوطه پیگیری کرد، ضمن اینکه قرار شد دکتر مخبر به کهگیلویه وبویراحمد سفری داشته باشد.
وی به دیدار با وزیر نفت اشاره و عنوان کرد: در دیدار با دکتر اوجی کارهای بزرگی از جمله آغاز عملیات گاز مختار در یاسوج نهایی و به تصویب رسید که پس از استخراج تاسیسات گازشیرین کننده احداث و بخشی به شبکه سراسری گاز تزریق می‌شود.
دکتر احمدزاده از موافقت با احداث پتروپالایشگاه گچساران با اعتبار ۶ میلیارد دلار خبر داد و گفت: در سفر دوم دولت رسماً احداث پتروپالایشگاه گچساران با مجوز خوراک ۱۰۵ هزار بشکه در روز اعلام می‌شود، همچنین اعتباراتی برای مناطق نفت‌خیز دیده شد.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: در دیدار وزیر نفت قول یک‌هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات مسئولیت های اجتماعی برای استان گرفته شد.
احمدزاده از نشست با سردار آبرومند جانشین فرمانده کل سپاه در امور محرومیت زدایی کشور خبر داد و گفت: مقرر شد از محل محرومیت‌زدایی اعتباراتی در حوزه راه‌های روستایی و آب آشامیدنی شهرها و روستاهای این استان که تنش آبی دارند در نظر گرفته شود.
وی خاطرنشان کرد: براورد هزینه این طرح‌ها در حوزه آب و راه افزون بر ۱۰ هزار میلیارد تومان است.
شورای برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه سخنان خود به اختصاص اعتبارات به حوزه فرهنگی اشاره و عنوان کرد: بخش فرهنگی رها نشده و در اعتبارات به این حوزه توجه جدی شده  اما متاسفانه متولی خاصی ندارد و بخش فرهنگی در کهگیلویه و بویراحمد نیازمند انسجام است.
به گفته استاندار تنها از محل متمم سفر ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای این حوزه در نظر گرفته شده است.
وی در خصوص تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی واحد‌های خسارت دیده از سیل مانسون گفت: این رقم برای یک هزار و ۱۵۵ واحد مسکونی دیده شده که اختصاص این میزان اعتبار با توجه به شرایط کنونی ارزشمند و قابل تقدیر است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات حوزه نوسازی مدارس اشاره و عنوان کرد: نوسازی مدارس استان طی مدت سه ماه یک مدرسه ۶ کلاسه احداث کرده و قرار است تا دهه فجر ۱۰۰ مدرسه تحویل دهد که کار جهادی یعنی آنچه که نوسازی مدارس انجام داده است و مردم باید لذت کار جهادی را بچشند.
احمدزاده با اشاره به احداث حدود ۱۰۰ چمن مصنوعی توسط آموزش و پرورش، نوسازی مدارس و ورزش و جوانان، از اختصاص ۳۷ میلیارد تومان از محل متمم سفر رئیس جمهور به حوزه ورزش استان خبر داد.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: ورزش و جوانان برای هزینه کرد این مبلغ جهت توسعه ورزش در روستاها و مناطق استان برنامه‌ریزی کند.
وی  در خصوص تجهیزات اختصاص یافته به آموزش و پرورش گفت: این حجم از تجهیزات آموزش و پرورش در استان بی‌سابقه است که از وزیر آموزش و پرورش و معاون وزیر به خاطر توجه به استان تشکر و قدردانی می‌کنم.
شورای برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد
در این نشست از اختصاص مبلغ ۲۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای جبران خسارت سیل مانسون به اشخاص در جهت تامین یک هزار و ۳۸۰ دستگاه لوازم خانگی و همچنین ۷۰ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی برای زیرساخت‌های آسیب‌دیده از سیل خبر داده شد.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد به اعتبار۳۶۰ میلیارد تومان اختصاص یافته به حوزه عشایر استان اشاره کرد و اظهار داشت: اختصاص این میزان اعتبار به حوزه عشایری استان بی سابقه است.
گفتنی است در این نشست با درخواست پیگیری برای کسب مجوز راه‌اندازی دانشکده علوم پزشکی در شهرهای دهدشت و دوگنبدان از طریق وزارت متبوع و شورای عالی انقلاب فرهنگی موافقت شد.
در این نشست تعداد چهار طرح اقتصادی بعد از بحث و بررسی  با رای گیری الکترونیکی اعضا به تصویب رسید.
شورای برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد


کد مطلب: 454768

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/454768/مجوز-عملیات-گاز-مختار-یاسوج-صادر-اعلام-احداث-پتروپالایشگاه-گچساران-سفر-دوم-دولت

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1