کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

فرمانده انتظامی استان قزوین خبر داد

سرقت ۴۰ خودرو توسط ۲ زن

30 آبان 1401 ساعت 18:22

فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: با بررسی فیلم دوربین‌های مداربسته و همچنین استفاده از شگرد‌های پلیسی مشخص شد سارقان مورد تعقیب ۲ نفر زن هستند که با پرسه زدن در محل‌های خلوت اقدام به سرقت خودرو می‌کنند.


فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: ۲ سارق زن که با پرسه زدن در شهر‌های محمدیه و مهرگان ۴۰ دستگاه خودرو را به سرقت برده بودند، دستگیر شدند.
به گزارش کبنا به نقل از ایسنا، سردار علی ابراهیمی اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت خودرو در شهر‌های محمدیه و مهرگان و ایجاد جو ناامنی در بین شهروندان، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرارگرفته و بلافاصله تیمی زبده از کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان البرز، بررسی شواهد و آثار باقیمانده در محل‌های وقوع سرقت را آغاز کردند.
وی افزود: با بررسی فیلم دوربین‌های مداربسته و همچنین استفاده از شگرد‌های پلیسی مشخص شد سارقان مورد تعقیب ۲ نفر زن هستند که با پرسه زدن در محل‌های خلوت شهر‌های مهرگان و محمدیه اقدام به سرقت خودرو می‌کنند.
بنا بر اعلام روابط عمومی نیروی انتظامی استان قزوین، سردار ابراهیمی عنوان کرد: مأموران پس از شناسایی سارقان با هماهنگی قضائی در عملیاتی ضربتی آن‌ها را در مخفیگاهشان دستگیر و به مقر پلیس منتقل کردند.
وی تصریح کرد: متهمان در تحقیقات انجام‌شده به ۴۰ فقره سرقت خودرو در شهر‌های یادشده اعتراف کردند.
فرمانده انتظامی استان قزوین خاطرنشان کرد: همسر یکی از این سارقان در طراحی و اجرای نقشه سرقت‌های انجام‌شده همکاری داشته و دستگیری وی نیز در دستور کار مأموران قرار دارد.
وی تأکید کرد: سارقان پس از سرقت خودرو‌ها و باز کردن لوازم و قطعات داخل خودرو ازجمله ضبط، باند، کپسول گاز و لوازمی که به‌صورت جداگانه قابلیت فروش داشتند، خودرو‌ها را اوراق کرده و در استان البرز به فروش می‌رساندند.
این مقام انتظامی یادآور شد: با توجه به عدم دارا بودن پارکینگ در منازل مسکونی مهرگان، به کلیه شهروندان عزیز توصیه می‌شود خودرو‌های خود را به تجهیزات ایمنی از قبیل قفل فرمان، قفل پدال و تجهیزات بازدارنده مجهز کرده و وسایل شخصی همچون گوشی موبایل، کیف پول و مدارک خود را داخل خودرو در معرض دستبرد سارقان قرار ندهند.

 


کد مطلب: 454702

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/454702/سرقت-۴۰-خودرو-توسط-۲-زن

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1