کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

طرح نهضت ملی مسکن؛

چالش های مسکن ملی در گچساران؛ انشعابات آب و برق چطور تأمین می شود؟

30 آبان 1401 ساعت 13:49

در کل کشور مسکن ملی با مشکل مواجه شده است، از جمله چالش هایی که در ابتدا این طرح با آن مواجه شد، استدلال فعالان صنعت آب بود که معتقد بودند حتی با وجود کشیدن انشعاب آب و برق، این وزارتخانه توان محقق کردن آب و برق مسکن ملی را ندارد.در گچساران نیز وضع به همین منوال است، در حالی که ساخت و سازها پیشرفت هایی دارد، ولی هنوز تکلیف انشعابات آب و برق مشخص نشده است و قرار است که هزینه انشعاب از مردم گرفته شود.


طرح نهضت ملی مسکن در گچساران به دلیل کم توجهی دستگاه های خدمات رسان و ناهماهنگی هایی در حال توقف است.
به گزارش کبنا، رییس راه و شهرسازی گچساران در این خصوص گفت: ۲۴۰ واحد در منطقه خامی گچساران در حال ساخت است ولی به دلیل نبود امکانات آب و برق با مشکل مواجه شده است.
احمدی اظهار کرد: برای ساخت مسکن ملی در این شهرستان ۱۶ هکتار زمین در نظر گرفته شده و این واحد‌ها در مناطق خنگ بنار، خامی، کارکنان دولت و پازنان ساخته می‌شود.
احمدی با اشاره به اینکه در طرح نهضت ملی مسکن هزار و ۷۳۰ واحد مسکن ملی برای خانه دار شدن مردم ساخته می شود، بیان کرد: از این تعداد ۲۴۰ واحد در منطقه خامی شروع شده، اما به علت نبود آب و برق متوقف شده است.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های خدمات رسان می‌گویند تجهیز کارگاه با کارفرما است و راه و شهرسازی باید هزینه انشعابات و خط انتقال را پرداخت کند، و ما هم مجبور هستیم هزینه آب و برق را از آورده مردم تامین کنیم.
فرماندار گچساران هم با اشاره به اینکه مشکل تامین آب و برق به زودی رفع می‌شود، گفت: برای تامین برق نیز مقرر شد مشاوری انتخاب تا نسبت به برآورد هزینه و جانمایی تیر های برق و خرید ترانس اقدام شود.
در شهرهای دیگر نیز مسکن ملی با مشکل مواجه شده است، از جمله چالش هایی که در ابتدا این طرح با آن مواجه شد، استدلال فعالان صنعت آب بود که معتقد بودند حتی با وجود کشیدن انشعاب آب و برق، این وزارتخانه توان محقق کردن آب و برق مسکن ملی را ندارد.در گچساران نیز وضع به همین منوال است، در حالی که ساخت و سازها پیشرفت هایی دارد، ولی هنوز تکلیف انشعابات آب و برق مشخص نشده است و قرار است که هزینه انشعاب از مردم گرفته شود.


کد مطلب: 454690

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/454690/چالش-های-مسکن-ملی-گچساران-انشعابات-آب-برق-چطور-تأمین-می-شود

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1