?> آیت‌الله جوادی آملی: باید جلوی غارت و اختلاس بعضی از مسئولین گرفته شود - کبنانیوز
تاریخ انتشار
جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۱
کد مطلب : ۴۵۳۱۶۸

آیت‌الله جوادی آملی: باید جلوی غارت و اختلاس بعضی از مسئولین گرفته شود

۱
۰
آیت‌الله جوادی آملی: باید جلوی غارت و اختلاس بعضی از مسئولین گرفته شود
کبنا ؛آیت الله جوادی آملی گفتند: شما می‌بینید که هر وقت مردم با انقلاب بودند، عظمت و شکوهی مانند پیاده روی اربعین رقم خورد، اما انتظار این است که جلوی غارت، اختلاس و نجومی بعضی از مسئولین گرفته شود تا این نظام آسیب نبیند.
به گزارش شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در دیدار سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی ضمن تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر (ع) از زحمات خالصانه نیروی انتظامی قدردانی و برای شهدای این نیرو علوّ درجه مسئلت نمودند.
ایشان بیان داشتند: در احادیث معصومین علیهم السلام هست که «مَنْ قُتِلَ دُونَ مالِهِ فهوَ شَهیدٌ وَ مَنْ قُتِلَ دُونَ دِینِهِ فهوَ شَهیدٌ وَ مَنْ قُتِلَ دُونَ دَمِهِ فهوَ شَهیدٌ وَ مَنْ قُتِلَ دُونَ أهلِهِ فهوَ شَهیدٌ»، شهید گاهی برای حفظ مال مردم است و گاهی برای حفظ ناموس مردم که ما برای تمامی شهدایی که برای حفظ دین و مال و ناموس مردم به شهادت رسیده‌اند، طلب مغفرت می‌کنیم و دعا می‌کنیم تا حشرشان با حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) باشد.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشتند: در اندلس سابق، مردم مسلمان بوده و حکمای بزرگ همچون ابن رشد و ابن حزم بودند، آن قدر اسلام در آنجا گسترش داشت که تعداد ستون‌های مسجد جامع قرطبه را نمی‌توانستند بشمارند، اما طولی نکشید که آن مسجد تبدیل به کلیسا و کلیسا نیز تبدیل به موزه شد و هیچ اثری از اسلام در آنجا باقی نماند و این خطر همیشه و در همه عصر و مکان‌ها وجود دارد!
ایشان اظهار داشتند: کشور ما صاحب ریشه و تمدنی افتخار‌آمیز است و مردم کشور ما نیز مردمی غیور و پاک هستند و در کشور بزرگان و دانشمندان و مردان بزرگ کم نداریم و شما می‌بینید که هر وقت مردم با انقلاب بودند، عظمت و شکوهی مانند پیاده روی اربعین رقم خورد، اما انتظار این است که جلوی غارت، اختلاس و نجومی بعضی از مسئولین گرفته شود تا این نظام آسیب نبیند.
آیت الله جوادی آملی بیان داشتند: صرف اینکه کسی آدم خوبی باشد به معنای این نیست که مسئول خوبی هم می‌تواند باشد، عقل و تدبیر لازمه مدیریت است که در این صورت مسئولین نه بیراهه ‌می‌روند و نه راه کسی را می‌بندند.
ایشان تأکید کردند: مسئولین باید برای بیکاری جوانان، آینده شغلی آن‌ها و معضل حاشیه نشینی شهر‌ها تدبیری بیاندیشند و برای حل مشکلات کشور بیش از پیش تلاش کنند!
ایشان در پایان اظهار داشتند: ما به‌امید زنده‌ایم، به برکت خون شهداء زنده‌ایم و به صاحب امروز دعا می‌کنیم این نظام را در سایه ولی‌اش حفظ کند و شهدای ما را با شهدای کربلا محشور کرده و کسانی که برای اربعین هم زحمت کشیدند حشرشان با اربعینی‌ها ـ انشاء الله ـ باشد!
فرمانده فراجا: هیچ تقصیر و قصوری در حادثه فوت خانم‌امینی متوجه نیروی انتظامی نیست
سردار حسین اشتری فرمانده فراجا گفت: پس از وقوع اتفاق فوت خانم‌امینی و بررسی همه جانبه آن مشخص شد هیچ تقصیر و قصوری متوجه همکاران ما نیست. او ادامه داد: از همان ابتدا ضمن پیگیری وضعیت سلامتی مرحومه‌امینی هر کاری که توانستیم در این راستا انجام دادیم و بعد فوت وی، به بازرسی کل فراجا دستور دادیم بدون هیچ ملاحظه‌ای موضوع را بررسی و گزارش کنند.
فرمانده فراجا: هیچ تقصیر و قصوری در حادثه فوت خانم‌امینی متوجه نیروی انتظامی نیست
فرمانده فراجا گفت: پس از وقوع اتفاق فوت خانم‌امینی و بررسی همه جانبه آن مشخص شد هیچ تقصیر و قصوری متوجه همکاران ما نیست.
سردار حسین اشتری در دیدار با آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به هفته فراجا، شعار امسال را پلیس خادم مردم و مردم حامی پلیس عنوان کرد و گفت: تمامی سعی ما در این سال‌ها این بوده که خدمتگزار خوبی برای مردم و حافظ ارزش‌ها باشیم، مشکلات بوده اما آن‌ها را طی کرده و بعد از این هم با اقتدار، تدبیر، عقلانیت و هوشمندی انجام خواهیم داد.
به نوشته مهر، وی با اشاره به خدمت شبانه روزی پلیس در اقصی نقاط کشور، گفت: سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون خدمت به مردم و روزانه حدود ۳۰ هزار مأموریت توسط پلیس انجام می‌شود و این تنوع و گستردگی خدمت با سازمان‌های دیگر قابل قیاس نیست.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه در حوزه هوشمندسازی نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است گفت: در حوزه هوشمندسازی نسبت به سایر کشور‌ها عقب نیستیم و پیشرفت‌های خیلی خوبی نیز داشته‌ایم.

فرمانده فراجا با بیان اینکه در موضوع اربعین توفیق داشتیم تا به مردم خدمت کنیم گفت: ۳۰ هزار نفر از همکاران در این ایام در راستای تسهیل تردد مسیر‌ها و امنیت پایانه‌های مرزی حضور داشته و خدمت‌رسانی می‌کردند، در خصوص صدور گذرنامه نیز خدمات شایانی انجام شد و برگه‌های خاص اربعین نیز صادر کردیم تا تردد زائران را تسهیل و مشکل امنیتی به وجود نیاید، برخی همکاران حتی در شیفت‌های استراحت نیز در حال خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) بودند.

سردار اشتری در ادامه با اشاره به حوادث اخیر افزود: بر اساس وظیفه قانونی و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ۳۲ دستگاه در موضوع حجاب و عفاف وظیفه دارند، پس از وقوع این اتفاق و بررسی همه جانبه آن مشخص شد هیچ تقصیر و قصوری متوجه همکاران ما نیست و از همان ابتدا ضمن پیگیری وضعیت سلامتی مرحومه‌امینی هر کاری که توانستیم در این راستا انجام دادیم و بعد فوت وی، به بازرسی کل فراجا دستور دادیم بدون هیچ ملاحظه‌ای موضوع را بررسی و گزارش کنند.

وی با تأکید بر اینکه پلیس وظیفه ذاتی و قانونی دارد تا در قبال کسانی که قصد برهم زدن آرامش مردم را دارند بایستد، افزود: با عنایت الهی پلیس توانست در برابر کسانی به مال مردم تعرض و اموال عمومی را غارت می‌کنند و قصد برهم زدن آرامش دارند مقابله کند.

ارشدترین مقام انتظامی کشور با تأکید بر اینکه فرمایشات فرمانده معظم کل قوا در دانشگاه فراجا بسیار راهگشا، حکیمانه، پدرانه و دلسوزانه بود گفت: پلیس با آمادگی کامل اجازه نخواهد داد هیچ خدشه‌ای به امنیت وارد شود، بحمدالله نتایج بسیار خوبی نیز در این حوادث اخیر کسب شده که انصافاً مجموعه انتظامی با عشق به مقام معظم رهبری، عنایت الهی و هوشیاری مردم به خوبی توانست از این مرحله عبور کند.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
عرض سلام خدمت حضرت ایت الله جوادی آملی و آرزوی صحت و سلامتی ایشان را از خداوند تبارک و تعالی مسئلت داریم حضرت ایت الله تورا به جان صاحب الزمان قسمت میدهم اگر ذره ای نسبت به کشور علاقه دارید اگر ذره ای حرمت برای شهدای به خون خفته قائل می باشید این حرف دل ٩۰%این ملت است همه کشور خود را از دل و جان دوست دارند و به نظام مقدس جمهوری اسلامی امامین انقلاب وفا دارند و تا پای جان از کشور و ارزش های کشور حمایت می کنند حضرت آیت الله این ملت هر شب و روز برای سلامتی رهبر معظم انقلاب از جان و دل دعا می کنند این ملت همان ملت اول انقلاب و دفاع مقدس هستند که حتی یکعدد تخم مرغ خود را کمک به جبهه می فرستاند بچه های خود را برای دفاع از کشور و انقلاب بدرقه جبهه های دفاع مقدس علیه دشمنان می کردند ملت و مسئولین در کنار هم بودند الان علت اصلی وضع موجود نارضایتی مردم از مسئولین می باشد فشارهای زندگی فاصله طبقاتی بین مردم و مسئولین شده است که دختران این کشور به خاطر برخورد دوگانه مسئولین تن به بی حجابی و بد حجابی اجباری بزنند و ملت ایران بر اثر فقر و بد بختی چشم بر تن فروشی ها و خود فروشی ها ببندند فقر که از دراید ایمان از پنجره فرار می کند خدا میداند مردم قدرت خرید و اجاره سرپناه ندارند نان قرضی باعث خود فروشی و تن فروشی شده است نمی شود به نام حکومت اسلامی ولی غیره اسلامی بر مردم حکومت کرد
عباس عبدی: نظام آموزشي ورشكسته

عباس عبدی: نظام آموزشي ورشكسته

عباس عبدی گفت: باید صریح گفت؛ آنان که امروز در خیابان معترضند و با تعبیر رسمی اغتشاشگر ...
انتصابات به سبک زاکانی

انتصابات به سبک زاکانی

پیش از انتصابات اخیر زاکانی در سالگرد آغاز فعالیتش به‌عنوان شهردار دو حکم زد. یکی از ...
گره کور برجامی؛ در نیویورک خبری نشد

گره کور برجامی؛ در نیویورک خبری نشد

منابع آگاه از رایزنی های ایران و دیگر قدرت های جهانی پیش از آغاز نشست مجمع عمومی و پس ...
1