تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب : ۴۵۳۱۵۴
وزیر ارتباطات و فناوری توضیح داد

پایان اینستاگرام و واتس آپ در ایران؟ / توضیحات مهم وزیر ارتباطات درباره زمان پایان محدودیت‌های اینترنت؛ مردم به پلتفرم‌های ایرانی توجه کنند!

۴
۰
پایان اینستاگرام و واتس آپ در ایران؟
کبنا ؛عیسی زارع پور در جمع نمایندگان، از مردم خواسته به پلتفرم های داخلی نگاه ویژه ای داشته باشند چرا که خیلی از این پلتفرم ها به مراتب بهتر از نمونه های خارجی هستند و قابلیت های بهتری دارند.
به گزارش کبنا به نقل از خانه ملت، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری در پاسخ به اینکه محدودیت‌های اینترنت چه زمانی رفع می‌شود؟ گفت: تصمیم‌گیری درباره این موضوع با بنده نیست از وزیر کشور به عنوان رئیس شاک (شورای امنیت کشور) باید سوال کنید.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت ارتباطات موضوع رفع محدودیت‌های اینترنت به عنوان متولی این حوزه را پیگیری می‌کند، افزود: بله؛ ما دنبال می‌کنیم و در کنار آن ظرفیت‌های داخلی را تقویت می‌کنیم تا در دوره محدودیت کار مردم معطل نماند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه اکنون قرار است به جای اینستاگرام چه پلتفرمی استفاده شود، ادامه داد: ظرفیت‌های داخلی موجود است.
بنابراین گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته پس از حضور در نشست مشترک کمیسیون‌های صنایع و معادن و فرهنگی مجلس در جمع خبرنگاران، گفته بود: جلسه مشترک کمیسیون‌های صنایع و معادن و فرهنگی برگزار شد و به دغدغه نمایندگان مجلس درباره میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات، اقدامات وزارت ارتباطات و دستگاه‌های مرتبط برای حمایت از کسب و کارهای فضای مجازی و حل مشکل ارتباطات، پاسخ داده شد.
وی افزود: در راستای اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی، اجرای شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت فضای مجازی کشور از ابتدای دولت در دستورکار قرار گرفت و اکنون حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته است؛ هدف این است که شبکه‌ای پرسرعت، باکیفیت، مستقل و امن را در گستره جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران با سرعت‌های چند صد مگابیت بر ثانیه برای مردم فراهم شود تا بر روی آن انواعی از خدمات پرسرعت و باکیفیت در اختیار مردم قرار گیرد.
عضو کابینه سیزدهم تصریح کرد: باتوجه به شرایطی که مراجع امنیتی کشور به ما ابلاغ کردند و محدودیت‌هایی که در برخی پلتفرم های خارجی ایجاد شده، ما به عنوان وزارت ارتباطات که وظیفه وصل کردن داریم در دوره این محدودیت‌ها تلاش کردیم، ظرفیت‌های داخلی را تقویت و به ارتقای سکوهای داخلی کمک کنیم تا آن‌ها بتواند ارتباط مردم با یکدیگر و موضوع کسب و کارها را پذیرا باشند و مدیریت کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امروز ما ظرفیت‌های داخلی بسیار خوبی در همه بخش‌ها داریم، اضافه کرد: در حالیکه پلتفرم های آمریکایی در بسیاری از کشورهای اروپایی، موضوعات خرید و فروش، جابه جایی مسافر و… را دربرگرفتند ما امروز ظرفیت‌های بومی خودمان را داریم که در حال کار هستند.
زارع‌پور تصریح کرد: برای نخستین بار شاید با وجود اینکه بنا به شرایط امنیتی کشور در برخی از ساعت‌ها محدودیت هایی در اینترنت بین‌الملل اعمال می‌شود، اما تمام سرورها و خدمات داخلی کشور به صورت ۱۰۰ درصدی در حال فعالیت است.
وی افزود: ما برنامه ویژه‌ای برای حمایت از پلتفرم ها و ظرفیت‌های داخلی پیش‌بینی کردیم تا زیرساخت‌های سخت افزاری و ظرفیتی تقویت شود تا بتوانند خدمات موردنیاز مردم را باکیفیت و پرسرعت تامین کنند؛ در دوهفته اخیر که محدودیت‌ها با توجه به شرایط امنیتی کشور اعمال شده است، ما تمام تلاش شبانه‌روزی خود را برای ارتقا کیفیت آن‌ها به کار بردیم، ظرفیت های داخلی اصلاً قابل مقایسه با گذشته نیستند؛ از مردم دعوت می‌کنم از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنند زیرا قابلیت‌هایی دارند که بعضاً در برخی نسخه‌های خارجی وجود ندارد.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
همه این کار ها غیر منطقی و غیر منصفانه و خلاف قانون است و تا کی با این محدودیتهای غیره متعارف و غیر معمولی می توان حکومت و حکمرانی کرد و این کار سرپوش گذاشتن بر ضعف و ندام کاری مدیران اس و این کار باعث اصلاح امور جامعه نیست فقط سرپوش گذاشتن بر ضعف های مدیریتی و مقابله است / چر مسئولین توانمند سازی نشوند چرا از مدیران توانمند برای پیشرفت جامعه استفاده نشود که با علم و تدبیر و پیشرفت پاسخگوی خواسته های به حق مردم باشند
Iran, Islamic Republic of
با جور جهر و خفقان نمی شود به جنگ مردم رفت باید مدیر و مسولین مسلح به علم و دانش و توانایی و توانمندی باشند باید مدیران و مسیولین از منافع شخصی و مال اندوزی و خط کشی های سیاسی و تفرقه افکنانه بپرهیزند باید دست مفسدین اقتصادی ریاکاران و نفوذی ها از بیت المال قطع شود چرا عام مردم از فساد و اختلاس فردی و چگونگی اختلاس و فسادش هم در فدراسیون فوتبال و فولاد سپاهان اطلاع داشتند و دارند همه ازمسئولیت دوباره ایشان مخالف بودند با دخالت و ترفند یکی از نهادهای انقلابی با آن فجایعی که ببار اورده بود خیانت که نه جنایت مرتکب شده بود در این بحران اقتصادی که مردم در عسر و حرج و مرگ تدریجی بود به نام اجانب و به کام خود و حامیان سازمان یافته خود بیت المال را غارت کردند تا کی بااین وضع فجیع مردم کنار بیایند حال که مسئولین حکومتی دست از حمایت خیانتکاران بر نمیدارند انتظار دارند که مراجع معظم تقلید وارثان امامت و ولایت نسبت به این ظلم و خیانت اعتراض و احتراز داشته باشند
پاتاوه دنا
Iran, Islamic Republic of
آره فردا هم ریزودرشت داخل همین پلت فرمها مردم رازیرنظربگیریدوبه حریم شخصی شان واردبشویدو.این آخرین تیرترکش ها است ومنتظرعواقبش دردوربعدانتخابات باشید...والسلام
Iran, Islamic Republic of
.، ریشه تمام این بی تدبیری ها را خواهند زد، فعلا بگذار اینترنت قطع باشد و اینستاگرام و واتس اَپ هم حذف بشوند؛
اندکی صبر
عباس عبدی: نظام آموزشي ورشكسته

عباس عبدی: نظام آموزشي ورشكسته

عباس عبدی گفت: باید صریح گفت؛ آنان که امروز در خیابان معترضند و با تعبیر رسمی اغتشاشگر ...
انتصابات به سبک زاکانی

انتصابات به سبک زاکانی

پیش از انتصابات اخیر زاکانی در سالگرد آغاز فعالیتش به‌عنوان شهردار دو حکم زد. یکی از ...
گره کور برجامی؛ در نیویورک خبری نشد

گره کور برجامی؛ در نیویورک خبری نشد

منابع آگاه از رایزنی های ایران و دیگر قدرت های جهانی پیش از آغاز نشست مجمع عمومی و پس ...
1