تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸
کد مطلب : ۴۵۳۱۵۱
پهپاد‌های شاهد-۱۳۶ ساخت ایران مناطقی از اوکراین را هدف قرار دادند

(ویدئو) اوکراین مدعی حمله پهپادهای ایرانی به نزدیکی کی‌یف شد

۰
(ویدئو) اوکراین مدعی حمله پهپادهای ایرانی به نزدیکی کی‌یف شد
کبنا ؛ده‌ها آتش نشان روز چهارشنبه پس از حملات متعدد ناشی از «پهپاد‌های کامیکازی» (انتحاری) در شهری در نزدیکی کی‌یف پایتخت اوکراین، برای خاموش کردن آتش سوزی‌ها و نجات بازماندگان اعزام شدند.
به گزارش کبنا به نقل از فرارو، اولکسی کولبا، فرماندار منطقه کی‌یف گفت که شش پهپاد در طول شب به ساختمانی در بیلا تسرکوا، در حدود ۷۵ کیلومتری (۴۵ مایلی) جنوب پایتخت برخورد کردند.
اوکراین مدعی شده در سه هفته گذشته روسیه با پهپاد‌های شاهد-۱۳۶ ساخت ایران مناطقی از این کشور را هدف قرار داده، اما حمله به بیلا تسرکوا به مراتب نزدیک‌ترین حمله به کی‌یف بود.
وزارت امور خارجه ایران اخبار منتشر شده مبنی بر تحویل پهپاد به روسیه از سوی ایران را بی اساس خوانده است.
امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران چندی پیش در گفتگوی تلفنی با دمیترو کولِبا همتای اوکراینی خود گفت که تهران پهپاد در اختیار روسیه قرار نداده و ایران مخالف تجهیز طرفین درگیر در جنگ است.
مسکو نیز دریافت پهپاد و تسلیحات جنگی از ایران و کره شمالی را رد کرد و پس از ادعای اوکراینی‌ها مبنی براستفاده شدن پهپاد‌های ساخت ایران در جنگ، واکنشی نشان نداده است.
ولودیمیر ۸۰ ساله یکی از ساکنان منطقه‌ای که هدف اصابت پهپاد‌های انتحاری قرار گرفته می‌گوید: یک صدای غرش، اولین ضربه را شنیدم، ضربه دوم را دیدم و شنیدم. یک غرش و سپس "بوم" به دنبال آن یک انفجار رخ داد.
ساکنان دیگر به رویترز گفتند که چهار انفجار را پشت سر هم شنیدند و پس از یک ساعت دو انفجار دیگر را شنیدند.
    
ساکنان بیلا تسرکوا به دنبال این حمله و با به صدا درآمدن آژیر‌های حمله هوایی هراسان به دنبال پناهگاه بودند.
لیودمیلا راچوسکا ۷۴ ساله به رویترز گفت: نمیدانم که آن روس‌ها چه فکر می‌کنند. نمی‌دانم چه زمانی می‌توانیم آن‌ها را از سرزمین خود بیرون برانیم. کنیم. فقط اشک است و اندوه برای اوکراین من. این تنها چیزی است که می‌توانم بگویم.
به نظر می‌رسد که نیرو‌های اوکراینی توسط پهپاد‌هایی که به گفته کی‌یف، مسکو استفاده از آن‌ها را در ماه سپتامبر در میدان نبرد آغاز کرد، هدف قرار گرفته‌اند.
یوری ایحنات، سخنگوی نیروی هوایی اوکراین روز چهارشنبه در سخنانی در تلویزیون گفت: پهپاد‌ها از مناطق اشغالی در جنوب اوکراین پرتاب شدند و شش پهپاد دیگر قبل از رسیدن به هدف سرنگون شدند.
وی گفت: این یک تهدید جدید برای همه نیرو‌های دفاعی (اوکراین) است و ما باید از همه ابزار‌های موجود برای مقابله با آن استفاده کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

عباس عبدی: نظام آموزشي ورشكسته

عباس عبدی: نظام آموزشي ورشكسته

عباس عبدی گفت: باید صریح گفت؛ آنان که امروز در خیابان معترضند و با تعبیر رسمی اغتشاشگر ...
انتصابات به سبک زاکانی

انتصابات به سبک زاکانی

پیش از انتصابات اخیر زاکانی در سالگرد آغاز فعالیتش به‌عنوان شهردار دو حکم زد. یکی از ...
گره کور برجامی؛ در نیویورک خبری نشد

گره کور برجامی؛ در نیویورک خبری نشد

منابع آگاه از رایزنی های ایران و دیگر قدرت های جهانی پیش از آغاز نشست مجمع عمومی و پس ...
فایل های مرتبط
1