تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴
کد مطلب : ۴۵۲۵۷۷
با ارسال بیانیه‌ای مطرح شد

مخالفت ستاد امر به معروف با ادامه‌ی فعالیت گشت ارشاد؟ / ستاد امر به معروف: برای رفع معضل بدحجابی، نه پلیس باید به صورت مستقیم وارد صحنه شود، نه باید حل این مسأله را با محاکم قضایی گره زد و نه اینکه دولت متولی این مسأله باشد / دستگیری، پرونده‌سازی و دادگاهی شدن از موضوع مقابله با بدحجابی حذف شود

۲
۲
مخالفت ستاد امر به معروف با ادامه‌ی فعالیت گشت ارشاد؟
کبنا ؛ستاد امربه معروف و نهی از منکر اعلام کرد که این ستاد تأکید دارد برای رفع معضل بدحجابی باید مسأله جرم بودن بدحجابی که نیاز به دستگیری و پرونده‌سازی و دادگاهی شدن دارد، برداشته شود و بر اساس طرح جامع عفاف و حجاب با نگاه تخلف با بدحجابی برخورد گردد که حل مسأله بدون هرگونه تنش اجتماعی کمک می‌کند.
به گزارش کبنا، در بیانیه ارسالی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با امضای سیدعلی خان محمدی، سخنگوی این ستاد آمده است:
۱_ در حادثه پیش امده اصل برقراری عدالت و شفافیت است ار دادستانی انتظار می‌رود با بهترین رسیدگی و اعلام به موقع وجدان عمومی را به رسیدگی دقیق و کامل به قصاوت عادلانه فراخواند.
۲_ ستاد امربه معروف و نهی از منکر همانگونه که بار‌ها اعلام کرده است با تکلیفی که منجر به مقابله مستقیم پلیس با بدحجابان شود مخالف است و معتقد است با راهکار مناسب و بدون تنش‌های اجتماعی این مسأله را می‌توان تدبیر نمود بنا به طرح جامع ستاد امربه معروف و نهی از منکر پلیس به گشت ارشاد مسولین و اقویا و در حمایتی از معتمدین مردمی تبدیل وضعیت دهد.
۳_ اکنون که رئیس جمهور به وزیر کشور دستور پیگیری داده است مناسب است وزیر کشور فقط به صورت موردی به جزییات صرفاً این حادثه اکتفا نکند از وزیر کشور می‌خواهیم این مسأله را به صورت کامل بررسی نماید آیا ۳۲ دستگاهی که در خصوص عفاف و حجاب بنا به مصوبه شورای انقلاب فرهنگی ۳۳۰تکلیف قانونی داشتند به وظائف خود عمل کرده‌اند تا این مسائل پیش نیاید، آیا به وظایف قانونی خود درست عمل کرده‌اند؟ آیا برای این جوان ۲۳ ساله در جمهوری اسلامی فرهنگسازی لازم توسط دستگاه‌های فرهنگی صورت پدیرفته است یا فقط شعار کار فرهنگی داده شده است؟ آیا صدا و سیما به عنوان نهادی که بیشترین وظایف را در قانون برای او در نظر گرفته شده است و بیشترین مسوولیت فرهنگسازی را در این ماجرا و امثال ان را دارد به وظایف فرهنگی خود عمل کرده است که وقتی یک جوان و هزاران جوان دیگر ما چگونه عمل نمایند تا با نیروی قهری پلیس مواجه نشود؟ آیا پلیس ما اموزش‌های لازم را به پرسنل خود داده است که کرامت انسانی افراد را حفظ نمایند؟
از ستاد امربه معروف گرفته تا خود وزارت کشور و بقیه نهاد‌های مسوول ایا انجام وظایف قانونی خود را درست انجام داده‌اند. آیا آموزش و پرورش و دانشگاه‌های کشور وظایف خود را نسبت به جوانان ما به درستی انجام می‌دهند یا ترک فعل‌ها و نتیجه اموزش‌های ناکارامد و عدم کار فرهنگی نوجوانان و جوانان ما را تحویل پلیس داده است؟
اگر وظایف دستگاه‌های فرهنگی به درستی انجام شده بود ما شاهد چنین حادثه تلخی نبودیم. ایا حتماً باید حادثه‌های ناگواری اتفاق بیفتد تا متولیان و مسوولین امر به فکر چاره بیفتند؟

۴_ ستاد امر به معروف و نهی از منکر درعین اعتقاد به لزوم حل معضل موجود در حوزه عفاف و حجاب معتقد است در مواجهه با این مسأله نه پلیس باید به صورت مستقیم وارد صحنه شود و نه باید حل این مسأله را با محاکم قضایی گره زد و نه اینکه متولی و مسوول این مسأله دولت باشد بلکه حل مسأله عفاف و حجاب فقط به دست خود مردم با مدیریت صحیح قابل حل است و این مسأله در طرح جامع عفاف و حجاب کاملاً تبیبن شده است.
۵ _ مجلس شورای اسلامی می‌بایست به صورت جدی به این مسأله ورود پیدا کرده و جامعه را از التهاب بحران‌ها و ایجاد حوادثی که هر از چندگاهی به وقوع می‌پیوندد نجات دهد مجلس شورای اسلامی نباید منتظر بماند تا آمربه معروف و ناهی ازمنکری مورد ضرب و جرح و یا شهادت قرار بگیرد یا جوان بدحجابی در فرایند اعمال قانون پلیس سکته نماید بعد منفعلانه حرکتی و صحبتی نماید به قول شهید سلیمانی همه این‌ها فرزندان ما هستند چرا باید بین فرزندان در بی‌قانونی و بی‌مدیریتی نزاع صورت بگیرد؟
قانون برای رفع مشکلات اجتماعی وضع می‌شود و اکنون که این منازعات وجود دارد یعنی یا قانون وجود ندارد و یا کارآمد نیست که در این قسمت مجلس شورای اسلامی لازم است بدون فوت وقت به نقش قانونگداری و نطارتی خود بدون فوت وقت اهتمام ورزد.
۶_ ستاد امربه معروف و نهی از منکر همچنان تأکید دارد برای رفع معضل بدحجابی باید مسأله جرم بودن بدحجابی که نیاز به دستگیری و پرونده‌سازی و دادگاهی شدن دارد، برداشته شود و بر اساس طرح جامع عفاف و حجاب با نگاه تخلف با بدحجابی برخورد گردد که حل مسأله بدون هرگونه تنش اجتماعی کمک می‌کند، البته دشمنان مایل‌اند همیشه تنش‌های اجتماعی وجود داشته باشند.
در پایان ستاد امر به معروف و نهی از منکر مجدداً از وقوع چنین حوادث ناگواری شدیداً، ابراز ناراحتی عمیق می‌کنیم و واقعآ این را درد جانکاهی می‌داند و به وضع موجود اعتراض می‌کند که چرا بعد از چهل و‌اندی سال هنوز باید شاهد چنین رویداد‌های تلخ و ناگواری در بلاتکلیفی‌های اجرا درست قانون و خلا‌های ان در قصور‌ها و تقصیر‌های نهاد‌های خصوصاً فرهنگ ساز باشیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
یکی به میخ یکی به نعل
Iran, Islamic Republic of
فکر کنم با این اتفاق تلخی که افتاد دیگه گشت ارشاد جمع بشه باید دید چه خواهد شد
انتصابات به سبک زاکانی

انتصابات به سبک زاکانی

پیش از انتصابات اخیر زاکانی در سالگرد آغاز فعالیتش به‌عنوان شهردار دو حکم زد. یکی از ...
گره کور برجامی؛ در نیویورک خبری نشد

گره کور برجامی؛ در نیویورک خبری نشد

منابع آگاه از رایزنی های ایران و دیگر قدرت های جهانی پیش از آغاز نشست مجمع عمومی و پس ...
رونمایی از سبک جدید  کی روش

رونمایی از سبک جدید  کی روش

یک پیروزی روحیه‌بخش در مهم‌ترین دوستانه پیش از جام جهانی؛ این رویایی‌ترین شروع ممکن برای ...
1