کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد؛

جان باختن یک بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد

24 مرداد 1401 ساعت 16:15

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته در استان یک نفر براثرکرونا فوت کرده است گفت: شمار قربانیان این بیماری در کهگیلویه و بویراحمدبه 1139 نفررسید.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته در استان یک نفر براثرکرونا فوت کرده است گفت: شمار قربانیان این بیماری در کهگیلویه و بویراحمدبه 1139 نفررسید.
به گزارش کبنا از یاسوج، محمد غلام نژاد امروز دوشنبه (24 مردادماه 1401) تصریح کرد: هم اکنون 75 بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که44 نفر مبتلای قطعی و 6 نفر از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
غلام نژاد اضافه کرد: از مجموع مبتلایان به کووید 19در کهگیلویه و بویراحمد 97هزار 47نفر بهبود یافته گزارش شده است.
وی با اشاره به آزمایش‌های انجام شده دراستان طی 24 ساعت گذشته تصریح کرد: از 447 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های استان که شامل تست‌های پی سی آر ورپید تست است 45 درصد موارد مثبت بودند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان روزانه در حال افزایش است گفت: پیش بینی می شود طی روز‌های آینده آمار بیماران بدحال و مرگ‌های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: توصیه می‌شود افراد در صورت داشتن هر گونه علائم بیماری کرونا به پزشک مراجعه و مراقبت‌های لازم برای پیشگیری از انتقال بیماری این بیماری به دیگر اعضاء خانواده و دیگران را داشته باشند.
غلام نژاد مهمترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به کرونا را رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و خودداری از عادی انگاری این بیماری دانست و اضافه کرد: مردم استان برای پیشگیری از ابتلا و کاهش مرگ میر ناشی از کرونا و ایجاد ایمنی در برابر این بیماری خطرناک و همه گیر واکسیناسیون خود را تکمیل و دُز یادآور را حتما تزریق کنند.


کد مطلب: 451452

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/451452/جان-باختن-یک-بیمار-کرونایی-کهگیلویه-بویراحمد

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1