تاریخ انتشار
شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۳
کد مطلب : ۴۵۱۱۵۰
آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در استان؛

بستری 82 بیمار کرونایی در بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد

۰
بستری 82 بیمار کرونایی در بیمارستان های کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: ۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
به گزارش کبنا از یاسوج، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، امروز شنبه (15 مردادماه 1401) گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته فوتی ناشی از کرونا در استان گزارش نشده و شمار قربانیان این بیماری در کهگیلویه وبویراحمد همچنان هزار و ۱۳۴ نفر است.
محمد غلام نژاد با اشاره به شمار بستری شدگان بیماری کرونا در استان افزود: هم اکنون ۸۲ بیمار در بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد بستری که از این تعداد ۳۶ نفر مبتلای قطعی و ۱۰ نفر هم به دلیل و خامت حال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
غلام نژاد اضافه کرد: تاکنون از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۹۶ هزار ۷۶۱ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
وی با اشاره به آزمایش‌های انجام شده در استان طی ۲۴ ساعت گذشته ادامه داد: از ۳۴۶ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های استان که شامل تست‌های پی سی آر و رپید تست است حدود ۴۸ درصد مثبت بودند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان روزانه در حال افزایش است گفت: پیش بینی می‌شود در روز‌های آینده آمار بیماران بدحال و مرگ‌های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یابد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: توصیه می‌شود افراد در صورت داشتن هر گونه علائم بیماری کرونا به پزشک مراجعه کنند و مراقبت‌های لازم برای پیشگیری از انتقال بیماری به اعضاء خانواده و دیگران را داشته باشند.
غلام نژاد مهمترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به کرونا را رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و خودداری از عادی انگاری این بیماری دانست و اضافه کرد: مردم استان برای پیشگیری از ابتلا و کاهش مرگ میر ناشی از کرونا و ایجاد ایمنی در برابر این بیماری خطرناک و همه گیر واکسیناسیون خود را تکمیل و دُز یادآور را حتما تزریق کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

رتبه‌های ۱ تا ۱۰ کنکور کجا درس خوانده‌اند؟

رتبه‌های ۱ تا ۱۰ کنکور کجا درس خوانده‌اند؟

از بین ۴۰ داوطلب برتر کنکور امسال، تنها ۲ نفر یکی در مدرسه دولتی و دیگری در مدرسه نیمه‌دولتی ...
معمای سفرِ نانسی پلوسی به تایوان؛ آیا تنشی بزرگ در راه است؟

معمای سفرِ نانسی پلوسی به تایوان؛ آیا تنشی بزرگ در راه است؟

«آمریکا با یک معمای راهبردی وقتی در مورد ایجاد ثبات در تنگه تایوان صحبت می شود رو به ...
درآمد مداحان از کجاست؟

درآمد مداحان از کجاست؟

نمي‌توان منکر نقش و تاثيرگذاري مداحان بر جامعه شد و حتي در رژيم گذشته هم جايگاه خود را ...
1