تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۷
کد مطلب : ۴۵۱۰۲۵
در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم مطرح شد؛

مشخص نبودن حدود اراضی موجب دست درازی به جنگل های کهگیلویه و بویراحمد شده است

۰
مشخص نبودن حدود اراضی موجب دست درازی به جنگل های کهگیلویه و بویراحمد شده است
کبنا ؛در دومین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم، اسناد کاداستر اراضی کشاورزی و گزارش دستگاه‌های مسئول ثبت مانند اسناد و املاک و امور اراضی مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش کبنا، رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویر احمد امروز سه شنبه (11 مردادماه 1401) در دومین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گفت: عامل بسیاری از نزاع ها و اختلافات اراضی بین مردم است عدم تثبیت مالکیت ها است.
رئیس کل دادگستری استان در این نشست در سخنانی اظهار کرد: اسناد مالکیت اراضی دولتی و کشاورزی مشکلات اساسی دارد و همین این است که بسیاری از ادارات دولتی سند مالکیت ندارند و موضوع کاداستر یکی از ماموریت های هفتگانه که در سند تحول به آن اشاره شده و هم مورد تاکید ریاست قوه قضاییه قرار گرفته است.
نگین تاجی گفت: عملیاتی شدن تحول موضوع تثبیت حدود مالکیت است. در این زمینه جزء استان های برتر در زمینه تثبیت حدود مالکیت در اراضی ملی است.
وی در ادامه گفت: عامل بسیاری از نزاع ها و اختلافات اراضی بین مردم «عدم تثبیت مالکیت ها» است.
نگین تاجی گفت: وضعیت املاک و اراضی ملی و منابع طبیعی و مردم مشخص نیست، کاداستر اراضی کشاورزی نیز، شایسته است هر چه زودتر انجام شود و در پیشگیری از وقوع جرم موضوع کاداستر خیلی مهم است.
وی اظهار کرد: برخی مدیران در گذشته به منظور ثبت دستگاه تحت نظر خود، برای ثبت ساختمان اداره تحت نظر خود در اداره ثبت اسناد و املاک استان اقدامی نکردند و همین موضوع باعث شده برخی با سوء استفاده اقدام به اقامه دعوای حقوقی در محاکم قضایی استان کنند.
رئیس کل دادگستری استان به طرح کاداستر اراضی در اراضی ملی و کشاورزی اشاره کرد و گفت: ۱۰۰ درصد اراضی ملی در استان در طرح تثبیت مالکیت اراضی ثبت و ضبط شده اند.
وی گفت: در یاسوج عامل بسیاری از مشکلات اساسی کاداستر موجب شده که عامل بسیاری از دعاوی و نزاع ها و درگیری ها و دعاوی اختلافات و دعاوی اختلافات ملکی باشد.
وی علت این موضوع را مشخص کردن حدود اربعه در نسق های زراعی اعلام کرد و گفت: حدود اراضی جنگلی و اراضی کشاورزی در جنگل نیز مشخص نشده است و موجب شده برخی‌ها به جنگل ها دست درازی کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

معمای سفرِ نانسی پلوسی به تایوان؛ آیا تنشی بزرگ در راه است؟

معمای سفرِ نانسی پلوسی به تایوان؛ آیا تنشی بزرگ در راه است؟

«آمریکا با یک معمای راهبردی وقتی در مورد ایجاد ثبات در تنگه تایوان صحبت می شود رو به ...
درآمد مداحان از کجاست؟

درآمد مداحان از کجاست؟

نمي‌توان منکر نقش و تاثيرگذاري مداحان بر جامعه شد و حتي در رژيم گذشته هم جايگاه خود را ...
از حکومت تک نفره تا منافع انحصاری روسیه؛ در ذهن پوتین چه می‌گذرد؟

از حکومت تک نفره تا منافع انحصاری روسیه؛ در ذهن پوتین چه می‌گذرد؟

در تفکر پوتین، این جامعه آمریکا است که دو نیم شده است. یک مثال موضوع سقط جنین است؛ و ...