?> انتقاد تند ذوالنوری از رئیسی - کبنانیوز
تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸
کد مطلب : ۴۵۱۰۱۱
در نطق میان دستور در مجلس؛

ذوالنوری: حرکت دولت مانند حرکت کسی است که روی تردمیل می‌دود

۱
۰
انتقاد تند ذوالنوری از رئیسی
کبنا ؛عضو کمیسیون امنیت مجلس گفت: طرح رتبه بندی معلمان نیمه کاره است و با وجود گذشت ۵ ماه از سال هنوز هم تکلیف حقوق بازنشستگان مشخص نیست؛ جراحی اقتصادی و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در نهاده‌های دامی جای تشکر دارد و امری ضروری است، اما مجلس نقش خودش را در کنترل دولت برای اینکه به کمر‌های خمیده مردم فشار وارد نشود ایفا نکرد؛ مجلس چه نقشی در این رابطه ایفا کرده است؟
به گزارش کبنا به نقل از ایلنا، مجتبی ذوالنوری در صحن علنی امروز (سه شنبه، ۱۱ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تسلیت به مناسبت ماه محرم خطاب به رئیس و هیات رئیسه مجلس، گفت: اگر پای صحبت تک تک نمایندگان بنشینید جز اندکی شاید رضایت وجدانی از حضورشان در مجلس نداشته باشند، زیرا نقشی از مجلس در حل مشکلات عمیق جامعه نمی‌بییند و هر روز در حوزه انتخابیه با انتقاد و پرخاش مردم روبرو هستند، اما تاثیری در حل مشکلات آن‌ها در کارشان نمی‌بینند.
ذوالنوری افزود: نمایندگان مجلس ارزشی، انقلابی و دلسوز هستند، ولی به مثابه دانه‌های پراکنده یک تسبیح هستند و هیات رئیسه باید به عنوان نخ اتصال و انسجام کارآمدی لازم را به مجلس بدهد و نقش لازم را ایفا کند؛ امروز کدام برنامه و طرح مشترک بین مجلس و دولت به عنوان میثاق مشترک وجود دارد که ما بر اساس آن مطالبه گری و مشکلات مردم را پیگیری کنیم.
نماینده مردم قم در مجلس یازدهم ادامه داد: امروز می‌بینیم طرح رتبه بندی معلمان نیمه کاره است و با وجود گذشت ۵ ماه از سال هنوز هم تکلیف حقوق بازنشستگان مشخص نیست؛ جراحی اقتصادی و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در نهاده‌های دامی جای تشکر دارد و امری ضروری است، اما مجلس نقش خودش را در کنترل دولت برای اینکه به کمر‌های خمیده مردم فشار وارد نشود ایفا نکرد؛ مجلس چه نقشی در این رابطه ایفا کرده است؟
وی یادآور شد: گناه تک تک نمایندگان چیست؟ آیا شرکت رئیس مجلس در شورای عالی هماهنگی اموراقتصادی به معنای تعامل مجلس و دولت است؛ امروز کدام برنامه‌ای که در این شورا مطرح می‌شود با نمایندگان ملت به اشتراک گذاشته و در مورد آن‌ها همفکری و هماهنگی می‌شود و گزارش کدام موضوع از آنجا به مجلس می‌رسد؟
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: ما چه نقشی در حل مشکلات مردم داریم؟ آیا این مشکلات راه برون رفت دارد یا خیر و اگر دارد چه همفکری و هماهنگی بین مجلس و دولت وجود دارد؟ چه کسی باید این زمینه را فراهم کند.
ذوالنوری خطاب به رئیس جمهور، تصریح کرد: تحرک، روحیه انقلابی و منش شما موجب تشکر است، اما امروز حرکت دولت مانند حرکت کسی است که روی تردمیل می‌دود و مسافتی طی نمی‌شود؛ امروز نقطه (الف) و (ب) شما کجاست که ارزیابی کنیم پیشرفتی در امور اتفاق افتاده یا خیر؟ آقای رئیس جمهور! یک چهارم فرصت خدمت شما گذشت آیا یک چهارم اهدافی که باید طی کنید وصول شده است و به آن رسیده اید؟ فرصت‌ها مانند ابر می‌گذرد.
نماینده مردم قم در مجلس یازدهم تصریح کرد: امروز کیست که نداند فساد سیستمی بانکی و قاچاق کمر اقتصاد کشور را شکسته است؛ کدام قرارگاه شما برای رفع این مشکلات فعال هستند؟ آقای رئیس جمهور؛ تولید را فعال و جوان افسرده را مشغول کار کنید؛ جوان درآمد مکفی داشته باشد مشکل ازدواج و فرزندآوری و جمعیت حل می‌شود.
وی تمرکز بر ابرمشکلات کشور را از ضروریات کار دولت دانست که باید به آن توجه کند.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
از اینکه آقای رئیس جمهور کار اجرایی نکرده بود و از روی دلسوزی و کار و خدمت به میدان آمده شکی نیست ولی آقای رئیس جمهور دچار افراط جوانگرایی شد و از نیروهای با تجربه و کارآمد نه استفاده کرد و نه مشاوره گرفت و در انتخاب معاون اول و تیم اقتصادی و وزیر اقتصاد دچار اشتباه سهمگینی شد و شاید این اشتباه اگر چنانچه دوره ریاست جمهوری ایشان حتی ۸ سال باشد قابل جبران نیست خشتی که نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج واقعا معاونین رئیس جمهور که همه با توجه به سهم خواهی منصوب شدند بسیار ضعیف و بدون برنامه و اینطور استنباط می شود که فقط جهت خودسازی خود پا به این عرصه گذاشتند و این احساساتی دولت به نمایندگان سیاسی عالی دولت (استانداران) و نحوه فامیل بازی و دامادی و شاه دامادی سرایت کرد که در این سال عمر دولت چالشهای فراوانی را ببار آوردند باید دلسوزان نظام متنفذین برای حفظ نظام و انقلاب وارد عمل شوند جلوی این افراط تفرقه انگیز را که شاید عامل ان دشمنان نفوذی باشند بگیرند و نگذارند که خدای ناکرده لطمه ای به حیثیت نظام و اتحاد و اعتماد مردم وارد شود
معمای سفرِ نانسی پلوسی به تایوان؛ آیا تنشی بزرگ در راه است؟

معمای سفرِ نانسی پلوسی به تایوان؛ آیا تنشی بزرگ در راه است؟

«آمریکا با یک معمای راهبردی وقتی در مورد ایجاد ثبات در تنگه تایوان صحبت می شود رو به ...
درآمد مداحان از کجاست؟

درآمد مداحان از کجاست؟

نمي‌توان منکر نقش و تاثيرگذاري مداحان بر جامعه شد و حتي در رژيم گذشته هم جايگاه خود را ...
از حکومت تک نفره تا منافع انحصاری روسیه؛ در ذهن پوتین چه می‌گذرد؟

از حکومت تک نفره تا منافع انحصاری روسیه؛ در ذهن پوتین چه می‌گذرد؟

در تفکر پوتین، این جامعه آمریکا است که دو نیم شده است. یک مثال موضوع سقط جنین است؛ و ...