کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان-ایتالیا؛

کشتی گیر دهدشتی صاحب مدال برنز جهان شد (+ تصاویر )

5 مرداد 1401 ساعت 0:54

 محمدرضا آذرشب صاحب مدال برنز وزن 80 کیلوگرم رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان در ایتالیا شد.


 محمدرضا آذرشب صاحب مدال برنز وزن 80 کیلوگرم رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان در ایتالیا شد.

به گزارش کبنا ورزشی به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات رده بندی و فینال پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان امشب در شهر رُم ایتالیا در حال برگزاری است.
در وزن ۸۰ کیلوگرم سیدرضا آذر شب با نتیجه 3 بر صفر مقابل وتی کاجانن از فنلاند پیروز شد. وی در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر مارکوس اوتجارف از استونی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر 2 و ضربه فنی تایزو یوشیدا از ژاپن را مغلوب کرد و  به مرحله نیمه نهایی راه یافت. آذرشب در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر مغلوب اسماعیل رضایف از آذربایجان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل برانکو دوکیچ از صربستان به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد.
رضا نیکویی‌زاده رئیس اداره ورزش و جوانان کهگیلویه نیز در این باره در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسابقات رده‌بندی و فینال پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان امشب در شهر رُم ایتالیا در حال برگزاری است.

 رییس اداره ورزش و نوجوانان شهرستان کهگیلویه افزود: در وزن ۸۰ کیلوگرم سیدرضا آذر شب با نتیجه 3 بر صفر مقابل وتی کاجانن از فنلاند پیروز شد. وی در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر مارکوس اوتجارف از استونی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.
  وی افزود: در این مرحله با نتیجه 8 بر 2 و ضربه فنی تایزو یوشیدا از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.
 نیکویی‌زاده بیان کرد: آذرشب در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر مغلوب اسماعیل رضایف از آذربایجان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل برانکو دوکیچ از صربستان به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد.
 نیکویی‌زاده این موفقیت را به ملت شریف ایران، جامعه ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد، مربیان این ورزشکار و خانواده رضا آذرشب تبریک گفت.
  خودباوری فرزندان کهگیلویه در صحنه‌های بین‌المللی
فرماندار شهرستان کهگیلویه، کسب مدال برنز جهانی در ایتالیا توسط رضا آذرشب، کشتی‌گیر دهدشتی را صحنه‌ای دیگر از خودباوری فرزندان کهگیلویه در صحنه‌های بین‌المللی عنوان کرد.
سید عبدالعزیز موسوی در جمع خبرنگاران با توجه به درخشش سید رضا آذرشب در مسابقات جهانی کشتی فرنگی جهانی در ایتالیا گفت: کسب مدال برنز سید رضا آذرشب در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که با پیروزی ۸ بر صفر مقابل رقیب صربستانی بدست آمد را به ملت شریف ایران و استان کهگیلویه وبویراحمد تبریک عرض می‌کنم.
 فرماندار شهرستان کهگیلویه افزود: اکنون این رویداد موجی از امیدواری و خودباوری را برای استمرار دلاوری‌های فرزندان کهگیلویه در کسب مدال‌های خوش رنگ در صحنه‌های بین‌المللی به وجود آورده است.
 وی این موفقیت بزرگ را به خانواده آذرشب، مردم شهرستان کهگیلویه و جامعه بزرگ ورزشی کشور و کادر فنی تیم کشتی تبریک گفت.


کد مطلب: 450780

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/450780/کشتی-گیر-دهدشتی-صاحب-مدال-برنز-جهان-تصاویر

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1