تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶
کد مطلب : ۴۴۹۹۷۱
محمد صدر هدف احمدی نژاد در مجمع را فاش کرد؛

تــلاش احمدی نژاد بـرای آزادی دوستــــان

۰
تــلاش احمدی نژاد بـرای آزادی دوستــــان
کبنا ؛«احمدي‌نژاد -مجمع تشخيص مصلحت» همراهي اين دو نام با يکديگر خبرساز است.
به گزارش کبنا به نقل از آرمان ملی، سوالي که در سال‌هاي اخير مطرح مي‌شود درباره پايان عمر حضور محمود احمدي‌نژاد در مجمع تشخيص مصلحت است چرا که بسياري از صاحب‌نظران، اقدامات و گفتارهاي او را در شأن عضويت در مجمع تشخيص نمي‌دانند که نمونه واضح آن در زمان ثبت‌نامش در انتخابات رياست‌جمهوري 1400 رقم خورد که گفت: «اگر تأييد صلاحيت نشوم، در انتخابات رأي نمي‌دهم و از کسي حمايت نخواهم کرد.» اين اظهارات به معناي تحريم انتخابات و زير سوال بردن جايگاه شوراي نگهبان بود! اما ديروز موضوع کمي فرق کرد.
هدف احمدي‌نژاد از حضور در مجمع
احمدي‌نژاد با همان کت و شلوار تيره و پيراهن سفيد در برخي جلسات مجمع حضور پيدا مي‌کند اما ظاهرا هدف ديگري دارد که روز گذشته از سوي يک عضو مجمع تشخيص فاش شد. محمد صدر در مورد گمانه‌ها درباره عدم حضور احمدي‌نژاد در دوره آينده مجمع به «قرن‌نو» گفت: «من نمي‌دانم که در دوره بعد ايشان هست يا نيست، و در دوره فعلي ايشان خيلي در جلسات مجمع فعال نيست و عمدتا هم وقتي به مجمع مي‌آيد نزد آقاي اژه‌اي رئيس قوه قضائيه مي‌رود (براي همان مشکلاتي که همکاران قديمي‌اش داشتند) و به ايشان نامه مي‌دهد وگرنه ايشان در مجمع خيلي فعال نيست.» صدر به نکته جالبي اشاره کرد که تاييد تداوم تلاش‌هاي احمدي‌نژاد براي عفو 2 يار هميشگي‌اش يعني مشايي و بقايي است. احمدي‌نژاد ديگر بخوبي درک کرده با هياهو در ميدان 72 نارمک نتيجه‌اي حاصل نمي‌شود و قوه قضائيه عقب نشيني نخواهد کرد.
تلاش بي‌وقفه براي آزادي دو بال
17 خرداد سخنگوي قوه قضائيه درباره پرونده مشايي گفت: اسفنديار رحيم مشايي از تاريخ 13 آذرماه 98 به دليل فوت والده از زندان مرخصي گرفته است. اين فرد ادعاي بيماري داشت و دوبار به کميسيون پزشکي مراجعه کرده و گفته توان کيفر حبس را ندارد ولي کميسيون پزشکي تحمل توان اين فرد جهت کيفر را تأييد کرده است و او بايد به زندان برگردد. مسعود ستايشي در نشست خبري سخنگوي قوه قضائيه با بيان اين که «حميد بقايي آزاد نشده است»، گفت: محکوميت حبس بقايي فعلا به‌خاطر بيماري او موقتا متوقف شده است. او تاکيد کرد: «حميد بقايي و اسفنديار رحيم‌مشايي بايد به زندان باز گردند.» اما احمدي‌نژاد تمايلي به اين بازگشت آنها ندارد. 20شهريور 97 ايلنا نوشت: «محمود احمدي‌نژاد در نامه‌اي به مقام معظم رهبري با اشاره به شرايط جسمي حميد بقايي در زندان، درخواست کرد مقامات قضائي ضمن پذيرش اعاده دادرسي، نسبت به برقراري امکان تماس تلفني بقايي با خانواده و مرخصي وي اقدام نمايند.»
احمدي‌نژاد فراموش کرد؟
او در حالي براي درخواست آزادي مشايي و بقايي به مجمع مي‌رود که اختلافاتش با حجت‌الاسلام اژه‌اي در اذهان هست. رئيس فعلي قوه قضائيه وزير اطلاعات احمدي‌نژاد در دولت نهم بود اما برکنار شد! اژه‌اي درباره برکناري‌اش گفته بود: «من و صفارهرندي را دو هفته مانده به پايان دوره وزارتمان کنار گذاشتند که حتي اگر فرض هم کنيم که ما آدم‌هاي بدي هستيم بازهم اين برخورد درست نبود. ما خودمان هم نفهميديم چگونه و چرا ما را کنار گذاشتند.» البته تصميمات قوه قضائيه بر اساس روابط شخصي نيست و اختلافات دولت نهم نقشي در شرايط بقايي و مشايي ندارد.
احمدي‌نژاد نامه نويس شد
احمدي‌نژاد تلاش‌هاي ديگر هم کرده است مانند سال 99 که به وزير اطلاعات وقت نامه نوشت. احمدي‌نژاد با ارسال نامه‌اي خطاب به سيد محمود علوي وزير اطلاعات، ضمن تشريح اقدامات مخرب برخي عوامل عليه آقاي حميد بقايي و ياران نهضت به سوي بهار، خواستار برخورد جدي وي با اين عناصر شد.» نامه‌هاي زيادي نوشت. در سال 96 هم در نامه‌اي ضمن انتقاد به بازداشت بقايي، خواستار آزادي فوري وي شده است. او در اين نامه آورده بود: «مجددا شهادت مي‌دهم که برادر عزيزم آقاي حميد بقايي فردي مومن، انقلابي و فداکار و پاک‌دست و خدوم و باورمند به ارزش‌هاي الهي و انساني و مردي کاردان و مردمي است. اتهام آقاي بقايي اجراي مصوبه دولت در تخصيص مجموعا سيصد ميليون تومان پاداش پايان دوره و پس از 8 سال تلاش بي‌وقفه و شبانه‌روزي به هجده نفر از اعضاي دولت بوده است که تمام نهادهاي قانوني نظارتي عدم مغايرت آن با قانون را رسما اعلام کرده‌اند.» احمدي‌نژاد در برهه‌اي هم سعي کرد ازاحساسات جامعه به نفع ياران دربندش بهره بگيرد چنانکه اواخر سال گذشته در يک گفت‌وگويي به اعتصاب غذاي بقايي در زندان واکنش نشان داد. از او درباره عکس‌هاي بدن بقايي بعد از اعتصاب غذا در زندان سوال شد و او پاسخ داد: «صد درصد بي‌گناه هستند. صد و پنجاه درصد. حتي تخلف هم نکرده است چه برسد به جرم. چون مجازات براي جرم است، ايشان تخلف هم نکرده است.»


 
نام شما

آدرس ايميل شما

سخنان قالیباف در جمع مدیران کهگیلویه و بویراحمد

سخنان قالیباف در جمع مدیران کهگیلویه و بویراحمد

رییس مجلس در نشست پایانی نظارت میدانی از استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سفرهای نظارت ...
بیماری‌شناسی سیاسی در ایران امروز

بیماری‌شناسی سیاسی در ایران امروز

«دعوت از داوطلبانی که ثبت‌نام آنها در دانشگاه‌ها قطعی بوده و پس از ثبت‌نام به ایشان دانشجو ...
ردپای خانه‌های لوکس در معاملات بازار مسکن پایتخت

ردپای خانه‌های لوکس در معاملات بازار مسکن پایتخت

خرداد امسال تهران شاهد خرید و فروش حدود ۸۳۲ واحد مسکونی با ارزش بیش از ۱۰ میلیارد تومان ...
1