تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۵
کد مطلب : ۴۴۹۸۵۳
یادداشت ارسالی؛

هشدار یک فعال محیط زیستی به دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد

۶
۱
هشدار یک فعال محیط زیستی به دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛محسن تیربند - برخی‌ها گلوی خود را در جهت دفاع از جنگل‌های به تاراج رفته زاگرس در مجلس شورای اسلامی پاره نکنند! فکرتان را اصلاح کنید و تصمیمات دستوری و اجباری و تحت فشار انتخاب مدیران منابع طبیعی و محیط زیست را کنار بگذارید.
 مدتی است که در رسانه‌ها فاجعه‌های تخریب جنگل‌های زاگرس، این میراث گرانقدر که هر روز با یک داستان و بر اثر سوء مدیریت در حال نابودی است موج میزند.
گاهی تصرف منابع طبیعی، قاچاق چوب، آتش سوزی‌های عمدی، سوسک چوبخوار و بیماری زغالی و اکنون پروانه‌هایی که تارهای تنیده شده خود را هم در فکر مسولین و هم به دور درختان زاگرس تنیده است و در این اقیانوس تصمیم گیری هر کدام به جهتی پارو می‌زنید.
لازم است بدانید زنجیره اکوسیستمی منوط به منابع طبیعی تنها نیست و دیگر نهادهایی که در لاک سکوت فرو رفته‌اند سکوتشان دیگر جایز نیست و اگر نمی‌توانید مدیریت کنید کنار بروید و میدان را به اهلش بسپارید و دست از این لجبازی‌های سیاسی خانمان سوز بردارید.
این قایقی که میخ لجبازی شما در آن فرو رفته زنجیره حیات وحش و اکوسیستم‌های زیست محیطی را نشانه رفته و قطعاً تاثراتش در کل کشور گسترش خواهد یافت و دامن همه موجودات زنده را در بر خواهد گرفت.
اگر به آینده کار توجه نکنید شک نکنید غرامت سنگینی در قبال گسترش این فاجعه به دیگر مرزهای استانی و یا کشوری پرداخت خواهید کرد.
 سوء مدیریت در دو حوزه منابع طبیعی و محیط زیست کاملاً مشهود است.
توصیه به دانش آموختگان منابع طبیعی و محیط زیست به هیچ عنوان علم خود را در اختیار مدیران نالایق قرار ندهید تا از علم و تخصص شما بر این کرسی‌های ناحق تکیه نزنند.  
نام شما

آدرس ايميل شما

شهروند
Iran, Islamic Republic of
جای خالی اش هم در شورای شهر احساس میشود هم در محیط زیست.
یعنی نماینده استان چه در دیگران دید که در مهندس تیربند ندید.
دلسوزی که مهندس تیربند برای نماینده داشت هیچ کدام از اعضای محیط زیست نداشت.
آنطرف مردم واقعا بد کردن که ایشان را وارد شورا نکردن.
البته دستان پشت پرده نزاشت
دادرس
Iran, Islamic Republic of
ای داد این ظلم
مهندس تیربند را یک بار رفتم اداره اموزش و پرورش جلوی درب میز خدمت بود چنان با ابهت پاسخ میداد احساس میکردم مدیر کل هست واقعا جایگاه ضعیف هم ایشان را خم نمیکند.
واقعا متن خوبی زده .
دلسوز واقعی محیط زیست
همیار
Iran, Islamic Republic of
محیط زیست اقای دکتر نمی خواد.محیط زیست زجرکشیده واستخوان خورد کرده در وجب به وجب عرصه هایش رامی خواهد .تا جان به جانش بدهد .نه پشت میز نشینانی که پز دکترایشان را می دهند ویک شب هم نه تنها در بیابان وصخره ها بلکه در پاسگاههای محیطبانی نخوابیده اند.
نه تجربه کار دارند ونه مدیریت بالقوه ای در سوابقشان دارند.
کی به شما ها ها اجازه داده مدیریت زیست محیطی قلب تپنده زاگرس وعروس زاگرس(دنا)را به جوانان خام وبی تجربه بدهید؟
کارشناس
Iran, Islamic Republic of
محیط زیست استان زمانی نابود شد که جلوی چشمان باز مسئولین وقت استان وانتخاب نادرستشان 20 نفراز باتجربه ترین وتوانمدترین نیروهای مجموعه ازاستان یااز دستگاه خارج شدند نتیجه آن تصمیم غلط این بودکه دنا را یا 4800 راس کل وبز تحویل بگیرند وبعد از 6 سال با کمتر از 2000 راس تحویل بدن واین یعنی نابودی محیط زیست استان .بعداز 6سال مجددا همان اشتباه را به نحوی بدتر مرتکب شده اند .اعمال نفوذ نماینده خاص وبی مبالاتی سایر مسئولین استانی وملی شرایط را به گونه ای رقم زده که نه تنها بهبودی در کارنیست که وضع بدتر میشود.
زهرا جاوی
Romania
ما هستیم و حمایت میکنیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
مهندس تیربند یک فرد شایسته و دارای سطح سواد عالی دارند حیف نیست همچنین جوانی ازش همایت نشه دراینجا من نمیخوام از کسی تعریف کنم تعریف را در عمل باید دید نه در گفتار
چون در اعمال مهندس تیربند دیدم که میگم
تصاویر مسحور کننده "جیمز وب" منتشر شد

تصاویر مسحور کننده "جیمز وب" منتشر شد

نخستین تصویر تلسکوپ فضایی "جیمز وب" بامداد امروز سه‌شنبه منتشر شد و اکنون طبق وعده مقامات ...
آمریکا باید غُصه بخورد شما چرا ؟!

آمریکا باید غُصه بخورد شما چرا ؟!

مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: آقای ظریف و سایر دولتمردان آقای روحانی باید از آقای قالیباف ...
اینجا چه خبر است؟ سان نظامی برای ورود فرماندار به یک روستا + ویدئو

اینجا چه خبر است؟ سان نظامی برای ورود فرماندار به یک روستا + ویدئو

استقبال عجیب از فرماندار سوادکوه را می‌بینید.
1