تاریخ انتشار
سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴
کد مطلب : ۴۴۹۶۷۶
دستاوردهای سفر تیرماه استاندار کهگیلویه و بویراحمد به تهران؛

قول رئیس سازمان جنگل‌ها برای کمک 20 میلیاردی و مبارزه با بیماری جنگل های بلوط کهگیلویه و بویراحمد

۲
۰
«احمدزاده» به دنبال نجات بلوط‌ها؛ از وعده 20 میلیاردی تا سفر میدانی عباسعلی نوبخت از جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛استاندار کهگیلویه وبویراحمد با عباسعلی نوبخت رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور دیدار کرد.
به گزارش کبنا، سیدعلی احمدزاده با رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در رابطه با آخرین وضعیت آفت کرم برگ خوار درختان بلوط استان دیدار و گفتگو کرد و خواهان توجه جدی به این مسئله شد.
در نشست اختصاصی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با رئیس سازمان جنگل‌ها و آبخیزداری کشور، برای مبارزه گسترده و فراگیر با آفت برگ خوار درختان بلوط در سطح استان بویژه مناطق بیشتر آسیب دیده از جمله شهرستان باشت، مقرر شد، مبلغ ۲۰ میلیارد تومان تعهد رئیس قبلی سازمان به استان تخصيص و عملیات گسترده محلول پاشی در چند مرحله انجام شود.

همچنین مصوب شد که ستاد بحران در این خصوص در اداره کل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل و حوزه معاون امور عمرانی استانداری نیز از آن حمایت کند.
براساس این گزارش رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور جهت بازدید میدانی و بررسی وضعیت به زودی به این استان سفر می کند.
در پایان این نشست مصوب شد به هر میزان اعتبار لازم برای مبارزه با آفت درختان بلوط که در اسفند تا اردیبهشت ماه در  استان هزینه می شود توسط این سازمان تامین گردد.نام شما

آدرس ايميل شما

اکبر
Iran, Islamic Republic of
با عملکرد مدیران منابع طبیعی و کشاورزی فاجعه نابودی بلوط ها انجام شد. در این مرحله انجام عملیات جهت مبارزه با افت پروانه جوانه خوار اوضاع را بدتر خواهد کرد. باید از دست اندرکاران پرسید چرا استفاده از روش  BT در زمان و فصل مناسب خود (در مرحله کرمینه آفت و استفاده از تله های فرمونی) برای جنگل های استان انجام نشد. آیا وظیفه منابع طبیعی و جنگلداری غیر از حفظ این بلوط ها چیزی بوده است یا نه.تنها حسرت باید خورد از عملکرد سازمان‌ها از رده کارشناسی تا معاونت و مدیران کل در استان. آیا یک کارشناس پیدا نمیشد هشداری در این زمینه بدهد تا این افراد از خواب بیدار شوند.
ارغوان
Iran, Islamic Republic of
نوش دارویی و بعد از مرگ سهراب
نشئه درد

نشئه درد

به اجبار پدرم ازدواج کردم و به اجبار همسرم مواد مصرف کردم، اما به‌خاطر فرزندانم پاک شدم ...
برجام در دسترس؟

برجام در دسترس؟

«ایران و آمریکا به میز مذاکرات بازخواهند گشت»؛ خبری که دیروز جوزپ بورل در نشست خبری خود ...
نظر عباس عبدی در باره تجمع نوجوانان شیراز

نظر عباس عبدی در باره تجمع نوجوانان شیراز

بهتر است از برگزار‌كنندگان تشكر كنيد كه چشم‌ها را به اين واقعيت‌ها آشنا كردند. جلوگيري ...