تاریخ انتشار
شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب : ۴۴۹۵۴۴

سرنوشت عجیب مردی که گریه‌های ۲ دختر خردسال را پای چوبه دار پدرشان نادیده گرفت

۶
۱
سرنوشت عجیب مردی که گریه‌های ۲ دختر خردسال را پای چوبه دار پدرشان نادیده گرفت
کبنا ؛وقتی ۳ محکوم به قصاص پای چوبه‌ دار رفتند که مجازات شوند، ۲ دختر خردسال یکی از آنها به پای اولیای دم افتادند و با گریه درخواست بخشش کردند اما یکی از اولیای دم حاضر به بخشش نشد و برخورد نامناسبی با دختران خردسال کرد.
به گزارش کبنا به نقل از همشهری آنلاین، مدتی قبل ۳محکوم که در جریان پرونده‌های متفاوت به اتهام قتل به قصاص محکوم شده بودند، در زندان رجایی شهر پای چوبه‌دار رفتند تا حکم‌شان اجرا شود. آن روز تیم صلح و سازش و گروه صلح‌یار که برای جلب رضایت از اولیای دم فعالیت می‌کند به همراه چند هنرمند نیز در زندان حضور داشتند تا برای جلب رضایت اولیای دم تلاش کنند.
در میان محکومان به قصاص، مردی جوان بود که ۱۶آبان سال ۹۶و در جریان درگیری با یکی از بستگانش بر سر اختلافات مالی، با شلیک گلوله وی را به قتل رسانده بود. او اما در جریان جلسات محاکمه مدعی شده بود که روز حادثه مقتول سلاح داشته و او در جریان درگیری لوله اسلحه مقتول را گرفته که ناگهان مقتول شلیک کرده و گلوله به‌خودش خورده است.
این مرد در جریان رسیدگی قضایی به پرونده در نهایت با اجرای مراسم قسامه و سوگند ۵۰نفر از اقوام مقتول که می‌گفتند وی قاتل است، به قصاص محکوم شده و حالا قرار بود حکم قصاص وی به همراه ۲قاتل دیگر در زندان رجایی شهر اجرا شود.
صبح روز اجرای حکم، مرد جوان و ۲قاتل دیگر پای چوبه دار قرار گرفتند. ۲ دختر ۸و ۱۰ساله مرد جوان اما با التماس و گریه از اولیای دم خواستند که حکم را اجرا نکنند و به پدرشان فرصت زندگی بدهند. اما یکی از اولیای دم به نام فرهاد در برابر التماس این دو دختر رفتار نامناسبی انجام داد و آن روز تلاش‌ تیم صلح و سازش نیز برای جلب رضایت بی‌نتیجه ماند و مرد جوان با اصرار فرهاد قصاص شد.
آن روز اگرچه مرد جوان به دار مجازات آویخته شد اما گریه‌های ۲دختر خردسالش باعث شد اولیای دمی که برای قصاص ۲ قاتل دیگر در زندان حاضر شده بودند تحت‌تأثیر قرار گرفته و در آخرین لحظات آن دو قاتل را بخشیده و حکم را اجرا نکنند.
یکی از قاتلانی که در آن سحرگاه غم انگیز از قصاص رهایی یافت، مردی جوان بود که چند سال قبل دوستش را به قتل رسانده بود. چرا که مدعی بود مقتول با دختر وی بدرفتاری کرده و همین موجب شده تا خشمگین شود و جان دوست صمیمی‌اش را بگیرد. دومین نفر نیز مردی جوان بود که او هم جان دوست صمیمی‌اش را گرفته بود. او و دوستش بایکدیگر دچار اختلافاتی شده و پشت سر یکدیگر بدگویی کرده بودند. همین باعث شده بود که با هم درگیر شوند و یکی از آنها جان دیگری را بگیرد.
اتفاق عجیب
آن روز با اجرای حکم قصاص مرد جوان و یتیم شدن ۲دختر خردسالش و همچنین نجات ۲قاتل دیگر از پای چوبه دار به پایان رسید تا اینکه مدتی بعد برای فرهاد (کسی که با اصرار وی مرد جوان قصاص شد و در روز اجرای حکم رفتار بدی با دختران خردسال محکوم به قصاص داشت) اتفاق عجیبی رخ داد.
او چند روز پس از آنکه حکم قصاص را اجرا کرد در جریان درگیری در یکی از شهرهای غربی کشور، کنترلش را از دست داد و از فرط عصبانیت دست به جنایت زد و جان مردی را گرفت. او پس از این درگیری به جرم قتل دستگیر شد و هم‌اکنون در زندان است. خانواده وی این روزها در تکاپو هستند تا از خانواده مقتول رضایت بگیرند اما آنها اصرار بر اجرای حکم قصاص دارند و حاضر نشده‌اند از قصاص قاتل فرزندشان بگذرند.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
خیلی انتظار بیجایی هست بنده خدا را برادرشه کشتند حالا همه انتظار داره فرهاد رضایت بده
احسان خان
Iran, Islamic Republic of
شاید این ضرب‌المثل رو شنیده باشید ...زمین گِرده....
کاشکی اقا فرهاد هم گذشت می‌کرد تا امروز در حق ش گذشت میکردن.
Iran, Islamic Republic of
گذشت خصلت مردان است،هرسربالایی سرازیری دارد.
کسی
Iran, Islamic Republic of
سلام. لطفا با این گونه پیام ها حس ترحم و مثبت در جامعه نسبت به قاتل ایجاد نکنید. قتل امر نکوهیده ای است. از قاتل قهرمان نسازید. خانواده مقتول قصاص حقشان است. از قصاص تابو نسازید. هر کس خربزه می خورد پای لرزش هم باید بنشیند. اتفاقا کاش رضایت ولی دم را از قانون حذف می کردند و قاتل را در هر حال اعدام می کردند و جایی برای رضایت باقی می ماند. وقتی کسی کشته می شود یک عدم تعادل در عالم هستی ایجاد می شود که جز با کشتن قاتل عالم هستی دوباره به تعادل بر نمی گردد.
رحیمی
Iran, Islamic Republic of
یعنی هنوز به نتیجه نرسیدید که خداوندی هست؟؟؟
شما دیگه کی هستین...
این یعنی حکمتی بود که اون مرد اعدام بشه تا جان دونفر دیگر نجات بده و تا صورت فردی که رضایت نداده رو اینجوری برملا کنه...
Iran, Islamic Republic of
قصاص حق خانواده مقتول هست...و دلیل نمیشه چون گذشت نکرده این بلا سرشون اومده..همه ادمیزادن.
نشئه درد

نشئه درد

به اجبار پدرم ازدواج کردم و به اجبار همسرم مواد مصرف کردم، اما به‌خاطر فرزندانم پاک شدم ...
برجام در دسترس؟

برجام در دسترس؟

«ایران و آمریکا به میز مذاکرات بازخواهند گشت»؛ خبری که دیروز جوزپ بورل در نشست خبری خود ...
نظر عباس عبدی در باره تجمع نوجوانان شیراز

نظر عباس عبدی در باره تجمع نوجوانان شیراز

بهتر است از برگزار‌كنندگان تشكر كنيد كه چشم‌ها را به اين واقعيت‌ها آشنا كردند. جلوگيري ...