تاریخ انتشار
دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب : ۴۴۹۳۳۱
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان:

ادارات دولتی کهگیلویه و بویراحمد برق مصرفی خود را 30 درصد کاهش دهند

۰
کبنا ؛
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد خواستار همکاری تمام دستگاه‌های دولتی و غیردولتی برای گذر از پیک مصرف شد و بر لزوم کاهش ۳۰ درصدی مصرف در دوایر دولتی تاکید کرد.
به گزارش کبنا، "جمال معتمدی زاده" در نشست مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه در تابستان بیش از هر زمان دیگری نیازمند همکاری همه مشترکان برای کاهش مصرف برق در استان هستیم، اظهارداشت: با توجه به شروع فصل گرم سال و استفاده از سیستم‌های سرمایشی، شاهد افزایش چشمگیر بار شبکه سراسری برق خواهیم بود که این امر ضرورت مشارکت و همراهی همه مشترکان از جمله مشترکان اداری برای تامین برق مطمئن و پایدار دوچندان می‌کند.
وی گفت: براساس بخشنامه اخیر هیئت وزیران، تمام مشترکان اداری (دوایر دولتی) موظف شده‌اند در ساعات اداری به میزان حداقل۳۰ درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته و در ساعات غیراداری به میزان ۶۰ درصد مصرف خود را در بازه زمانی خرداد تا پایان مرداد، کاهش دهند.
معتمدی زاده به ارائه راهکار‌های کاهش مصرف برق در اداره‌ها در فصل پیک مصرف اشاره و یادآورشد: خاموش کردن وسایل برقی و چراغ‌های دوایر مختلف بعد از ساعت اداری، استفاده از نور طبیعی در طول روز، بستن در و پنجره‌ها هنگام استفاده از وسایل سرمایشی، توجه به دمای آسایش و تنظیم درجه کولر برروی ۲۴ تا ۲۶ درجه، استفاده از دورکند کولر آبی، بهره مندی از چراغ‌های فوق کم مصرف LED و هوشمند و همچنین به کارگیری مولد‌های خود تامین در ساعت پیک مصرف می‌تواند به کاهش مصرف برق مشترکان اداری کمک قابل توجهی کند.
وی میزان مصرف برق در خردادماه کنونی را تاکنون حدود 415 مگاوات عنوان و خاطرنشان کرد: اگر مشترکین برق نسبت به برق مصرفی خود مدیریت های لازم را داشته باشند بطورحتم با مشکل قطعی و خاموشی های ناخواسته برق مواجه نخواهیم شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد که همراهی و مشارکت مشترکین برق در مدیریت مصرف می تواند گام موثری در تامین برق پایدار بوده و شاهد تابستانی عادی بدون خاموشی برق در استان بویژه در مناطق گرمسیری باشیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

امتداد همیشگی شریعتی

امتداد همیشگی شریعتی

تغییر، نیازمند همبستگی است و رؤیای مشترک لازمه همبستگی. افراد پراکنده و جدا از هم و فاقد ...
خوانشی از مسیر یک کابینه

خوانشی از مسیر یک کابینه

درست یک سال از زمانی که جمال عرف، رئیس ستاد انتخابات کشور، 28 خرداد را به‌عنوان روز برگزاری ...
عباس عبدی: از زشت‌ترین اقدامات نواصولگرایان تحریف مفهوم انقلاب است

عباس عبدی: از زشت‌ترین اقدامات نواصولگرایان تحریف مفهوم انقلاب است

بنیان انقلابی بودن، التزام به این اصل یعنی حاکمیت بدون استثنای مردم است. از این مرحله ...