تاریخ انتشار
شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳
کد مطلب : ۴۴۹۲۶۴
مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛

آزادسازی 6 هزار متر از اراضی واقع در مسیر پروژه تقاطع غیر همسطح مهریان

۱
۰
آزادسازی 6 هزار متر از اراضی واقع در مسیر پروژه تقاطع غیر همسطح مهریان
کبنا ؛مدیرکل راه و شهرسازی از تملک و آزادسازی 6 هزار متر از باغات واقع شده در مسیر پروژه تقاطع غیر همسطح مهریان  خبر داد.
به گزارش کبنا از یاسوج، مدیرکل راه و شهرسازی استان امروز شنبه (28 خردادماه 1401) از تملک و آزادسازی 6 هزار متر از باغات قرار گرفته شد در مسیر پروژه تقاطع غیر همسطح مهریان  خبر داد و افزود: با تلاش‌های مستمر مجموعه راه و شهرسازی  و ارائه طرح‌های ویژه به صاحبان املاک معارض، توافقاتی صورت پذیرفته است که در مواردی معارضین درخواست قیمت بالاتر از قیمت کارشناسی برای ملک خود داشتند واین موضوع باعث متوقف شدن پروژه شده بود.
محمد راستا  در ادامه گفت: در سال‌های گذشته مراحل قانونی تملک اراضی ، مراجعه به کارشناسان رسمی دادگستری وقیمت‌گذاری این اراضی توسط راه و شهرسازی  صورت گرفته بود ، ولی بعضی از مالکین نسبت به قیمت کارشناسی  اعتراض داشتند که بعد از ان طبق ماده ۹ قانون تملک اراضی برای اجرای طرح‌های عمرانی دولتی با اخذ مجوز از بالاترین مقام وزارت راه و شهرسازی اقدام به مجوز برای تخریب این اراضی را گرفت.
راستا تصریح کرد: به منظور و در راستای گره گشایی از پروژه زیر گذره غیرهمسطح  مهریان و فراهم آوردن  ادامه روند  عملیات اجرایی، با همراهی هیئتی از دادگستری ،نیرو انتظامی پیرامون تعامل در جهت تملک و آزادسازی بخشی از باغات معارضین،ازاد سازی و تملک در 6 هزارمتر از باغات صورت گرفت، که جادارد از همکاری این عزیزان کمال تقدیر و تشکر را داشته باشم .
وی ابراز داشت: یکی از عوامل کُندی پروژه های بزرگ وجود معارضین اعم از زیرساخت های تاسیساتی یا اراضی تحت تملک شخصیت های حقیقی و حقوقی است که همین معضل دامنگیر این پروژه در دست احداث نیز گردیده و امیدواریم با همراهی دولت و مردم بتوانیم در راستای آزادسازی و تملک اراضی مورد نیاز اقدامات خوبی انجام دهیم.
وی ادامه داد: راه و شهرسازی  به جهت آنکه  تکمیل زیر گذر غیر همسطح مهریان یکی از پروژه های اولویت دار اداره است، با پرداخت پول زمین های تملک شده معارضین و آزادسازی صورت گرفته  بخشی از ارضی  و تحویل آن به پیمانکار، مقدمات ادامه عملیات اجرایی پروژه را مهیا کرد.
محمد راستا با اشاره به اینکه وجود معارضین این پروژه باعث شده بود که پیشرفت فیزیکی پروژه کنده  و توقف و تعطیلی در پروژه ایجاد شود،گفت: طی برنامه و با هماهنگی دادستان استان عملیات تخریب باغاتی که در این محور قرار دارد انجام گرفت که با انجام این عملیات انشالله پروژه پیشرفت فیزیکی خوب و مطلوب به خود خواهد گرفت .
مدیرکل راه و شهرسازی  تصریح کرد: به دلیل حادثه خیز بودن این محور ،اجرای این طرح موجب تسهیل در تردد وسایل نقلیه، کاهش ترافیک خواهد، شد به همین دلیل، راه و شهرسازی تمام  توان خود را به کار بسته تا با توافق، تملک و تخریب, ادامه روند عملیات اجرایی پروژه را آغاز نماید.
راستا در اخر خاطرنشان کرد :لازم به ذکر است پروژه تقاطع غیر همسطح مهریان با برآورد اولیه ۷۲ میلیارد تومان از ابتدای سال ۱۳۹۹ توسط پیمانکار در حال اجراست، این پروژه در واقع دارای معارضین حقیقی و حقوقی زیادی بوده که دراین خصوص،حدود ۵۰ میلیارد تومان اراضی واقع در بستر و حریم این مسیر نیاز به تملک داشتند که این کار توسط اداره کل راه و شهرسازی استان انجام گرفته و پرداخت هزینه اراضی در حال اجرا است که ان شالله با تملک این اراضی پروژ روند فعالیت خود را از سرخواهد گرفت.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
با سلام چرا جاده کریک به سی سخت که نزدیک روستای بیاره حدود ۲۰۰ متر معارض دارد بالای ۲۰ سال است هیچ اقدامی برای ازادسازی و اسفالت ان انجام نمی دهید
عباس عبدی: از زشت‌ترین اقدامات نواصولگرایان تحریف مفهوم انقلاب است

عباس عبدی: از زشت‌ترین اقدامات نواصولگرایان تحریف مفهوم انقلاب است

بنیان انقلابی بودن، التزام به این اصل یعنی حاکمیت بدون استثنای مردم است. از این مرحله ...
اشتباه بزرگ پوتین

اشتباه بزرگ پوتین

از زمانی که روسیه در تاریخ ۲۴ فوریه به اوکراین حمله کرد بی وقفه در مورد جنگ در آن کشور ...
عبدالکریمی: صداوسیما در خبر رسانی و جذب مخاطب، بسیار کم‌کاری کرده است

عبدالکریمی: صداوسیما در خبر رسانی و جذب مخاطب، بسیار کم‌کاری کرده است

بیژن عبدالکریمی باور دارد که صداوسیما به عنوان یک رسانه داخلی، در خبر رسانی و جذب مخاطب ...