تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۵
کد مطلب : ۴۴۸۸۴۶
رئيس قوه قضائيه:

دستگاه اطلاعاتی اتفاق رخ داده در مراسم چهاردهم خرداد را دنبال کند

۰
دستگاه اطلاعاتی اتفاق رخ داده در مراسم چهاردهم خرداد را دنبال کند
کبنا ؛
رئيس قوه قضائيه با اشاره به اتفاقي که در مراسم گراميداشت سالگرد ارتحال امام خميني(ره) در روز چهاردهم خرداد (هنگام سخنراني حجت‌الاسلام والمسلمين حسن خميني) رخ داد و با موضع‌گيري و نارضايتي رهبر معظم انقلاب همراه بود، اظهار داشت: با توجه به اينکه اتفاق رخ داده در روز 14 خرداد در حرم مطهر امام راحل، مسبوق به سابقه است، از دستگاه اطلاعاتي مي‌خواهيم تا اين موضوع را دنبال کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمين محسني اژه‌اي، در جريان نشست شوراي عالي قوه قضائيه، ضمن تبريک و تهنيت ولادت با سعادت حضرت علي بن موسي الرضا(ع) و دهه کرامت و گراميداشت سالگرد ارتحال ملکوتي حضرت امام خميني(ره) و همچنين قيام 15خرداد، گفت: امام راحل آموزش ديده مکتب قرآن و اسلام ناب است لذا همان‌طور که اسلام و قرآن زنده است، امام عظيم‌الشأن ما نيز زنده است و زنده خواهند ماند. آزادگان و انسان‌هاي پاک سيرت در اقصي نقاط دنيا، شيفته بصيرت، شجاعت، زمان‌شناسي و دشمن‌شناسي معظم‌له هستند.
رئيس قوه قضائيه در ادامه با اشاره به اتفاقي که در مراسم گراميداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خميني(ره) در روز چهاردهم خرداد در حرم مطهر امام راحل (هنگام سخنراني حجت‌الاسلام والمسلمين حسن خميني) رخ داد و با موضع‌گيري و نارضايتي رهبر معظم انقلاب همراه بود، اظهار کرد: با توجه به اينکه اتفاق رخ داده در روز 14خرداد در حرم مطهر امام راحل، مسبوق به سابقه است، از دستگاه اطلاعاتي مي‌خواهيم تا اين موضوع را دنبال کنند؛ چنانچه عده‌اي از روي غفلت مبادرت به چنين عملي مي‌کنند بايد متنبه شوند؛ همچنين چنانچه عده‌اي ناخواسته از ناحيه شياطين تحريک مي‌شوند، بايد به اين مساله توجه کنند؛ از سويي ديگر، اگر دست‌هاي پشت پرده‌اي نيز وجود دارد که مي‌خواهند اينگونه مراسم ملي و مهم ما را مخدوش کنند و سوژه به دست دشمن بدهند، بايد موضوع دنبال و تعقيب شود و اقدام مقتضي و متناسب صورت گيرد.
رئيس عدليه دستوراتي را در راستاي رسيدگي دقيق و سريع درخصوص پرونده‌هايي که در استان خوزستان در رابطه با فروريختن ساختمان متروپل تشکيل شده، صادر کرد؛ از جمله آنکه به معاون اول خود دستور داد موضوع را از اين حيث که ممکن است رسيدگي به پرونده برخي افراد تحت تعقيب قرار گرفته در صلاحيت تهران باشد، بررسي کند.
وي افزود: چنانچه امکان تفکيک وجود ندارد، بر اساس ضوابط تدبيري شود تا در يک مرجع با سرعت، نظم و هماهنگي توأمان باشد و بدين‌ترتيب امکان حاشيه‌سازي از آنهايي که قصد حاشيه‌سازي دارند، سلب شود.
رئيس قوه قضائيه همچنين به معاون اول دستگاه قضائي دستور داد که نسبت به اتمام سريع‌تر تحقيقات درخصوص حادثه متروپل آبادان پيگيري‌هاي لازم را انجام دهد تا پرونده هر شخص به هر ميزاني که در اين حادثه مقصر بوده طبق قانون تکميل شود.
رئيس دستگاه قضا در ادامه از برخي رسانه‌هاي داخلي که «بعضي دروغ‌ها و مطالب خلاف واقع» را درخصوص حادثه متروپل منتشر مي‌کنند گلايه کرد و به آنها تذکر داد که مبادا در زمين دشمن بازي کنند.
رئيس قوه قضائيه تصريح کرد: افراد متدين و وظيفه‌شناس عنايت داشته باشند، خبري که مي‌خواهند منتشر کنند، آيا صحت دارد يا نه؟ حتي اگر صحت داشته باشد با چه ادبياتي بايد منتشر کنند و چه کسي از اين خبر بهره مي‌برد؟ آيا اين خبر به تحقق عدالت کمک مي‌کند؟ مبادا براي دشمن سوژه‌سازي شود.
محسني‌اژه‌اي در ادامه مشخصا به انتشار خبر و تفاسير خروج يکي از مسئولان سابق استان خوزستان از کشور و سپس بازگشت او به ايران اشاره کرد و گفت: هيچ کدام از مسئولين ذيربط و هيات‌هاي اعزامي (دولت، مجلس و دادستاني کل کشور) نسبت به فرد مورد اشاره در خصوص فروريختن ساختمان آبادان گزارشي ارائه نداده‌اند و طبيعتاً اقدام قضائي نيز در مورد وي در اين خصوص صورت نگرفته است.
نام شما

آدرس ايميل شما

عباس عبدی: از زشت‌ترین اقدامات نواصولگرایان تحریف مفهوم انقلاب است

عباس عبدی: از زشت‌ترین اقدامات نواصولگرایان تحریف مفهوم انقلاب است

بنیان انقلابی بودن، التزام به این اصل یعنی حاکمیت بدون استثنای مردم است. از این مرحله ...
اشتباه بزرگ پوتین

اشتباه بزرگ پوتین

از زمانی که روسیه در تاریخ ۲۴ فوریه به اوکراین حمله کرد بی وقفه در مورد جنگ در آن کشور ...
عبدالکریمی: صداوسیما در خبر رسانی و جذب مخاطب، بسیار کم‌کاری کرده است

عبدالکریمی: صداوسیما در خبر رسانی و جذب مخاطب، بسیار کم‌کاری کرده است

بیژن عبدالکریمی باور دارد که صداوسیما به عنوان یک رسانه داخلی، در خبر رسانی و جذب مخاطب ...