تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰
کد مطلب : ۴۴۸۰۴۸
یک مقام روس اعلام کرد

روسیه: ۱۰ ثانیه ای فنلاند و در ۴ دقیقه انگلیس را نابود می‌کنیم

۰
روسیه: ۱۰ ثانیه ای فنلاند و در ۴ دقیقه انگلیس را نابود می‌کنیم
کبنا ؛یک مقام روس با اشاره به تمایل فنلاند برای پیوستن به ناتو اعلام کرد این کشور توانایی نابود کردن فنلاند در ۱۰ ثانیه را دارد.
به گزارش کبنا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «الکسی ژوراولیوف» با اشاره به تمایل فنلاند برای پیوستن به ناتو و همکاری‌هایی که به تازگی با کشورهای عضو این پیمان آغاز کرده است در هشداری اعلام کرد روسیه می‌تواند تنها در ۱۰ ثانیه فنلاند و در ۴ دقیقه انگلیس را نابود کند.
براساس گزارش ایندیپندنت معاون کمیته دفاع روسیه در پاسخ به سوالی که درخصوص بارگذاری سلاح هسته‌ای در مرز فنلاند بود گفت: برای چه سلاح هسته‌ای در مرز فنلاند منتقل کنیم؟! در مرز فنلاند، ما نه سلاح‌های استراتژیک، بلکه کلاس «کینژال» خواهیم داشت، سلاحی که در ۲۰ ثانیه یا حتی ۱۰ ثانیه به فنلاند می‌رسد.
او در خصوص استفاده از سلاح‌های «اسمارت» نیز اعلام کرد در صورت پرتاب این موشک از سیبری، تنها ۲۰۰ ثانیه طول می‌کشد که آن به انگلیس برسد.
 ژوراولیوف در این مصاحبه تاکید می‌کرد که فنلاند توسط آمریکا و انگلیس برای پیوستن به ناتو تحریک می‌شود چراکه فنلاندی‌ها چیزی ندارند که بترسند روسیه آن را به خطر بیاندازد. فنلاند بیش از ۹۰ درصد گاز و الوار خود را از روسیه دریافت می‌کند.
پیش از این نیز دیمیتری پولیانسکی، معاون نماینده روسیه در سازمان ملل اعلام کرد پیوستن سوئد و فنلاند به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) باعث می شود که خاک این دو کشور به هدف احتمالی ارتش روسیه تبدیل شود.
صبح امروز پکا هاویستو، وزیر امور خارجه فنلاند در مصاحبه با روزنامه سوئیسی «آفتونبلادت» گفت: نماینده دائمی ما در ناتو از سوی کشورمان، روز چهارشنبه ۱۸ مه (۲۸ اردیبهشت) برای پیوستن به ناتو درخواست خواهد داد. اگر مذاکرات با ناتو آغاز شود، هیئتی به رهبری وزیر امور خارجه و وزیر دفاع به آن‌ها رسیدگی خواهد کرد. 
در اوایل آوریل (فروردین تا اردیبهشت)، بحث درباره عضویت احتمالی فنلاند در ناتو شدت گرفت. در فنلاند اکثریت نمایندگان پارلمان از ایده پیوستن به این پیمان نظامی حمایت کردند. دولت سوئد هم در حال بررسی پیوستن به ناتو است و حزب حاکم سوسیال دموکرات کارگران سوئد (SAP) تصمیم مربوطه را به زودی اتخاذ خواهد کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد: اردوی جهادی مدیران استانی برگزار شود

مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد: اردوی جهادی مدیران استانی برگزار شود

همایش تجلیل از جهادگران دانشجویی استان تحت عنوان «شکوه هجرت» به همت معاونت عملیات جهادی ...
دلجویی سخنگوی وزارت آموزش و پرورش از معلمی که سیلی خورده بود

دلجویی سخنگوی وزارت آموزش و پرورش از معلمی که سیلی خورده بود

در روزهای اخیر «فریدون گودرزی»  معلم البرزی توسط یکی از همسایگان مدرسه شیخ فضل الله نوری ...
اتهام همکاری معلمان بازداشتی با منافقین صحت ندارد/ پیگیری قضایی خواهیم کرد

اتهام همکاری معلمان بازداشتی با منافقین صحت ندارد/ پیگیری قضایی خواهیم کرد

وکیل محمد حبیبی و 3 تن از معلمان بازداشتی با تکذیب اتهام همکاری آنان با گروهک منافقین،...