تاریخ انتشار
شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۵
کد مطلب : ۴۴۴۸۷۶
کبنا گزارش می‌دهد؛

گچساران قرمز کرونایی شد / اهمال مسئولان بهداشت و درمان یا فرمانداری؟

۱۶
۰
گچساران قرمز کرونایی شد / اهمال مسئولان بهداشت و درمان یا فرمانداری؟
کبنا ؛در حالی که برخی از باشگاه‌های ورزشی گچساران در حالت فعال قرار دارند و بسیار پر مشتری هستند، مصوبات ستاد کرونا، در حد توصیه و سفارش باقی مانده، و همین موجب شده گچساران به وضعیت قرمز درآمده است.
به گزارش کبنا نیوز، تا آبان ماه 1400 جلسات ستاد مقابله با کرونا گچساران به ریاست اتابک فرماندار شهرستان، بصورت هفتگی برگزار می‌شد، اما چند ماهی است که گاها جلسات برگزار نمی‌شود و هیچ برنامه درستی در تشکیل جلسات وجود ندارد. مسئولان بهداشت و درمان در خصوص اینکه چرا جلسات برگزار نمی‌شود، به این پاسخ اکتفا می‌کنند که «مسئولان برگزاری ستاد، فرماندار است»، قطعاً نقش فرماندار نیز در این میان اهمیت زیادی دارد که تاکنون از سوی وی نیز حرکت پررنگ و قابل قبولی در خصوص برگزاری جلسات دیده نشده، با این حال، چنین پاسخی از سوی دبیر ستاد کرونا، که عنصر مهمی در این ستاد است، کمی دور از انتظار و تصور می‌شود حاکی از بی مسئولیتی است.
گچساران طی دو هفته اخیر در وضعیت نارنجی بوده، و در این وضعیت، لازم بود سخت گیری‌هایی از نظر محدودیت‌های کرونایی در برخی از صنوف رعایت شود، ولی این موضوع نیز رعایت نشد.
امروز رئیس مرکز بهداشت گچساران گفته است: به دلیل رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی برخی افراد وضعیت کرونا در این شهرستان از نارنجی به قرمز تغییر یافته است.
چنین بیانی از سوی مسئولان غیراصولی است، چرا که وظیفه مسئولان در ابتدا اجرای پروتکل‌های بهداشتی و نظارت بر اجرای امور است.
تغییر رویه مسئولان بهداشت طی چند ماه / اخباری که از ستاد مقابله با کرونا به مردم نمی‌رسد
در حالی که مسئولان بهداشت و درمان به عنوان دبیر ستاد مقابله با کرونا، وظیفه مهمی در این ستاد دارند، ولی عدم برگزاری جلسات گاها به گردن فرمانداری انداخته شده و جزو وظایف فرمانداری دانسته شده است که به نوعی اهمال در مسئولیت از سوی بهداشت و درمان محسوب می‌شود.
پیش از این، عموماً دبیر ستاد کرونا یا فرماندار به عنوان رئیس ستاد مقابله با کرونا، آمار و اطلاعات و مصوبات جلسه ستاد کرونا را اعلام می‌کردند، اما در حال حاضر عموماً می‌بینیم که مدیر مرکز بهداشت (معاون مرکز بهداشت) به ارائه این موارد می‌پردازد، قطعاً اهمیت ستاد مقابله با کرونا برای مسئولان به اندازه گذشته نیست.
از طرفی در گذشته، در طول هفته چند مسئول بهداشتی ستاد مقابله با کرونا، به ارائه آمار و اطلاعات و توصیه‌های لازم می‌پرداختند و تعامل خوبی با رسانه‌ها داشتند که در نتیجه اخبار و اطلاعات به خوبی به مردم انتقال می‌یافت، مسئولان نسبت به عدم انجام وظایف توسط برخی ادارات سخت گیری داشتند، و دلسوزی زیادی دیده می‌شد، که در حال حاضر فقط به یک خبر هفتگی و ارائه آمار کلی اکتفا می‌شود.
به گزارش کبنا نیوز، روز شنبه (30 بهمن ماه 1400) احمد پاکدل، معاون شبکه بهداشت گچساران در خصوص وضعیت کرونایی شهرستان، اظهار کرد: با توجه به مراقبت‌های به عمل آمده و افزایش تزریق واکسن کرونا  انتظار می‌رفت از لحاظ رنگ بندی وضعیت مطلوب‌تری نسبت به گذشته در این شهرستان حاکم شده باشد که متاسفانه به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، گچساران در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.
وی بیان کرد: تعطیلی مدارس و باشگاه‌های ورزشی در تغییر وضعیت کرونایی این شهرستان تأثیر مهمی خواهد شد.
پاکدل اظهار داشت: ۶۴ هزار و ۳۷۷ مورد تست کرونا از ابتدای شروع ویروس کرونا تاکنون از افراد با علائم مشکوک در این شهرستان گرفته شده است.
وی ادامه داد:  تاکنون بیش از ۱۹ هزار  و ۱۲۸ نفر  در این شهرستان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. 
پاکدل تعداد بهبود یافتگان ویروس کرونا در گچساران را ۱۸ هزارو ۶۲۶ نفر اعلام کرد و افزود:  ۲۲۹  نفر در این شهرستان بر اثر ویروس کرونا  جان باخته‌اند.
وی گفت: هم اکنون بیش از ۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های این شهرستان بستری و ۲۷۳ نفر در قرنطینه خانگی هستند.
پاکدل افزود: از آغاز واکسیناسیون تاکنون ۲۱۴ هزار و ۵۸۲ دُز واکسن کرونا برای گروه‌های هدف این شهرستان تزریق شده است.
وی بیان کرد: از این میزان ۹۲ هزار و ۳۳۷ نفر در دُز اول و ۸۵ هزارو ۴۳۸ نفر در دُز دوم واکسن کرونا  را دریافت کردند.
رئیس مرکز بهداشت گچساران گفت: واکسیناسیون ویروس کرونا در ۱۰ مرکز در شهری و روستایی، ۱۲ پایگاه سلامت و ۲۸ خانه بهداشت و پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون کرونا دوگنبدان این شهرستان در حال انجام است. 
پاکدل با بیان اینکه شهرستان گچساران از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفت افزود: دستگاه‌های اجرایی و اصناف از  ارائه خدمات به افراد بدون ماسک خودداری کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: تاکنون بیش از ۹۴ درصد دانش‌آموزان گروه هدف این شهرستان معادل ۱۰ هزارو ۲۸۴ نفر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.
پاکدل با بیان اینکه واکسینه دانش آموزان گروه هدف ۱۲ تا ۱۸ سال در این شهرستان هم اکنون در حال انجام است، افزود: بیش از ۱۰ هزارو ۸۷۱ دانش آموز در این گروه سنی باید در مقابل ویروس کرونا واکسینه شوند.
وی ادامه داد: از این تعداد دانش آموز ۱۰ هزار و ۲۸۴ نفر در دُز اول و ۹ هزارو و ۳۱۸ نفر دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
اکثر دانش آموزان و دبیران واولیای در گیر این بیماری شده اند ودر این فصای سراسر استرس آموزش حضوری نه تنها نتیجه بخش نیست بلکه آسیب زا هم شده از دست اندرکاران ستاد کرونا خواهشمندیم که تصمیمات جدی تری اتخاذ فرمایند تا خدای ناکرده شاهد اتفاق های ناگواری در سال جدید نباشیم
حیدر
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا شنیدم فرماندار درادارات روزانه سرکشی می کنه وپرسنلی که حتی بیمار ومرخصی هستندرا جویای حال میشود ودستوراخراج صادرمی کند.
محمد
Iran, Islamic Republic of
متاسف هستیم که اقای رضایی وهمکاران عزیزش جناب پاکدل وحیدری چکار میکنن که هیچ اقدامی نمیکنن از وضعیت گچساران پس کی عیب از دکتر غلامیان میگرفتن که کاری نمیکنه پس خودشون چکار کردن بزار مردم تلف بش بعد دست پا بزنید حیف از مدیران قبلی که شماها جاشون گرفتید
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه وضعیت مدارس در این هفته در شهرستان گچساران همانند بقیه مناطق استان حضوری اعلام شده است .
چند نکته حائز اهمیت:
Romania
۱ _ رئیس مرکز بهداشت بجای پزشک عمومی یا متخصص ، ی کارشناس بهداشت عمومی ۲ مرحله است که وی قانونا بازنشسته هست چون ۳۰ سال کارکرده! هیچ خودرویی هم این اندازه کارنمیکنه!
۲ - این که گفته شده مسولان قبلی تعامل بهتری داشتند هم کاملا درسته چون هیچ کدوم از مسولان فعلی با هم سازگاری ک تعامل ندارند! این رو همه پرسنل میدانند.
۳ _ مدیر شبکه هم بجای متخصص ، برخلاف سایر استانها ، ی نفر با مدرک لیسانس بهداشت عمومی هست ک این مورد هم مشکلات بهداشت ودرمان گچساران رو که تعداد زیادی متخصص داره ، مضاعف کرده!
۴_ مشکل دیگه اینه که آقایان هیچ گونه برنامه ای برای حل اصولی مشکلات بهداشت ندارند!
۵_ لطفا به این آقایان بفرمائید با پایش مدیریتی ، مشکل کرونا حل که نمیشه ، بلکه چن برابر هم میشه که شده !
۶ _ بفرمائید وقتی نمیتونید کاری رو به درستی و اصولی انجام بدین ، لااقل به احترام خودتان هم که شده کنار بروید !
منتظر برکناری نباشید !!
Romania
والا کرونا بگیری ؛ بهتره تا بی ای مدیر و معاونش کار کنی 🤔
همه پرسنل وه دستش به ستوه اومدنه 😣
خدایی کبنا جان ، ی فکری سی ای وضعیت بکنید .
سید
Iran, Islamic Republic of
مردم ماسک نمیزنن واکسن نمیزنن افراد با افکار قدیمی هستن البته بعضی هاشون فقط دنبال چرت و پرت گفتن گیر دادن به این و اون آخه بهداشت برات چکار کنه وقتی ماسک نمیزنی رعایت نمیکنی معجزه نمیکنه که
سعید
Iran, Islamic Republic of
کل کشور مردم درگیر کرونا شدن تمام بیمارستان ها سراسر کشور پر شده همه استان ها درگیرن من ندیدم مثل بعضی مردم کوته فکر بیان کامنت بزارن دنبال عوض کردن پرسنل بهداشت باشن واقعا جای تاسف که شما همشهری ما باشید
مهسا
Iran, Islamic Republic of
والا بهداشت خیلی خوب کارمیکنه از وقتی دکتر رضائی اومده عالی شده‌ همه شهرها الان وضعیف خوبی ندارن مردم خودشون رعایت نمیکنن مقصر بقیه نیستن یه عده فقط دنبال جو سازی هستند در صورتی که اصلا وضعیت ربطی به بهداشت نداره چکار کنه وقتی مردم رعایت نمیکنن
شهین
Iran, Islamic Republic of
درود ب جناب دکتر رضائی انسانی شریف کاربلد و مدیریت عالی از وقتی شما اومدین خیلی شرایط برای ما بهتر شده
پرستار
Iran, Islamic Republic of
با تشکر از شبکه بهداشت و درمان شهرستان شما زحمت خودتون می‌کشید اون افرادی که قدر دان نیستن خیلی تابلو که طیف سیاسی مخالف هستن دنبال خراب کردن چهره بهداشت و درمان و متاسفانه عقلشون بیشتر از این کار نمیکنه وگرنه همه ما پرسنل شاهد تغییرات مثبت هستیم و مردم رعایت کنن شرایط بهتر میشه
ماما بابا کلان
Iran, Islamic Republic of
سپاس بیکران از زحمات جناب آقای دکتر رضائی مدیریت شبکه بهداشت و درمان
واقعا زحمت میکشید و ما راضی هستیم و متاسفانه شاهد هستیم از کم کاری مردم در شهرستان متاسفانه ماسک نمیزنن و رعایت نمیکنن
محمود
Iran, Islamic Republic of
مردم رعایت کنن ماسک بزنن کمتر مراسمات بگیرن در خفا تا این مشکلات پیش نیاد
Iran, Islamic Republic of
سلام هر شهری که تا حالا قرمز بود مدارس هم غیر حضوری بود ولی متاسفانه بچه های ما تو این شهر هر روز بصورت حضوری مدرسه میرن وقرمز شدن گچساران هم هیچ تاثیری در فعالیت مدارس نذاشته .تا تختهای بیمارستان پر نشده یه فکری کنید
حق علیه باطل
Iran, Islamic Republic of
با سلام
جناب آقای مهندس رضایی مدیر لایق وشایسته ای هست مدیریت شایسته ایشان ثابت شده هست وهمچنین افراد ی که در پستهای جانبی ایشان را همراهی می کنند انسانهای باتجربه وماهر وکاربلدی هستند .وقتی مردم ماسک نمی زنند پروتکل ها را رعایت نمی کنند جشن های خانوادگی و....می گیرند می فرمایید مدیریت درمان وهیئت همراه چه دسته گلی به سر این جماعت بزنند بنابراین با قصد غرض ورزی وتخریب بیان ایده نفرمایید.
Iran, Islamic Republic of
وضعیت قرمز شده چون روزی۵۰نفر از شهرهاو استانهای اطراف فقط برای عملهای زیبایی بینی و پلک میارن تو بیمارستان رجایی و بی بی حکیمه بستری میکنن...به پزشکان اتفاقات هم سپردن به پرسنل کرونایی مرخصی استعلاجی ندن..پزشکان عفونی هم ممنوع شده برای دادن مرخصی استعلاجی...پرستار کووید مثبت داره هر روز شیفت میده...کی به داد کادر درمان برسه‌‌.
چرا سیاسیون ایرانی به تأسیس «خیریه» علاقه دارند؟ + اسامی

چرا سیاسیون ایرانی به تأسیس «خیریه» علاقه دارند؟ + اسامی

شاید همین یک جمله که گفتند «تشنگان خدمت بروند خیریه بزنند» سبب شد تا مسئولین و چهره‌های ...
(فیلم) از رقص جنجالی حمید لولایی در جوکر تا حمله موشکی یمن به عربستان

(فیلم) از رقص جنجالی حمید لولایی در جوکر تا حمله موشکی یمن به عربستان

حوادث و اتفاقات زیادی در ایران و جهان افتاده که مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفته ...
اهداف انتخاباتي درز سند امنيتي؟

اهداف انتخاباتي درز سند امنيتي؟

حدود 48 ساعت پس از درز فايل صوتي منتسب به دو نفر از فرماندهان پيشين سپاه پاسداران، درحالي ...