?> کبنانیوز - هرکجا ستاد کرونا زورش رسید تعطیل می کند/تصمیمات ستاد ناهماهنگ است/دیوار کوتاه آموزش و‌پرورش وضربه ای که آموزش خورد/افزایش بیماری و کمبود پزشک و سرم در چرام - نسخه قابل چاپ

کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در نشست ستاد کرونای شهرستان چرام مطرح شد

هرکجا ستاد کرونا زورش رسید تعطیل می کند/تصمیمات ستاد ناهماهنگ است/دیوار کوتاه آموزش و‌پرورش وضربه ای که آموزش خورد/افزایش بیماری و کمبود پزشک و سرم در چرام

24 بهمن 1400 ساعت 12:41

نشست ستاد کرونای شهرستان چرام برگزار شد


نشست ستاد کرونای شهرستان چرام با توجه به وضعیت قرمز برگزار شد

 
به گزارش کبنااز چرام؛نشست ستاد کرونای شهرستان چرام با معاون سیاسی فرماندار و بخشدار سرفاریاب و اعضای شورای اداری در فرمانداری چرام برگزار شد.
 
هدایت نیا مدیر شبکه بهداشت و درمان چرام در این نشست با اشاره به شرایط قرمز کرونایی چرام و لزوم اهمیت واکسینه شدن کارکنان ادارات گفت:,کسانی که واکسینه نشدن طبق قانون باید به تخلفات اداری معرفی و از ورود آنها به اداره و‌ محل خدمت جلوگیری کنند.
 
وی افزود:واحد‌های صنفی طبق دستورالعمل از وزارت بهداشت اگر ۲دوز واکسن را دریافت نکرده باشند حق فعالیت ندارند خصوصا واحد‌های صنفی که میزبان هستند مثل قهوه خانه ها و تالارهای پذیرایی و دفاتر پیش خوان و مکان ورزشی که متاسفانه کارکنان ۲تااز دفاترپیش خوان واکسینه نشدن که بایست اقدام شود.
 
دبیر ستاد کرونای شهرستان چرام افزود:باید همه تجمعات و مراسمات محدود شود و با محدود کردن مدارس نمی توانیم مداخله کنیم .
 
هدایت نیا گفت :,در وضعیت قرمز نمازجمعه و‌جماعات و آیین های مذهبی و‌هر تجمعی باید تعطیل شود .
وی بیان کرد:,خودروهای بین شهرستانی بعضی از آنها واکسن نزده و طبق قانون جریمه هر راننده یک میلیون تومان می باشد و خیلی از راننده های ۱۸۲۰واکسبنه نشدن که باید هر چه زودتر واکسن بزنند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان چرام گفت :در شهرستان چرام که قرمز است طبق دستورالعمل صادره بحث اعتکاف ممنوع است.
 
وی با اشاره به کمبود پزشک گفت از پزشک های کره شهبازی و القچین سفلی استفاده می کنیم که با توجه به روند افزایشی بیماری تا سه هفته آینده کادر درمان روزهای سختی در پیش دارد.
هدایت نیا با اشاره به کمبود سرم که در کشور مشهود است بیان کرد:مصرف سرم بالا رفته و خیلی از داروخانه ها ندارند دست ما هم نیست چون مصرف بالاست.
 
محمودی بخشدار سرفاریاب در این نشست گفت :طبق پیش بینی ها شهرستان به سمت قرمز می رود و موضوعی که وجود دارد خیلی از مردم مراجعه نمی کنند و آمار واقعی شهرستان ۳برابر بیشتر است.
وی افزود:در داروخانه سرفاریاب کمبود دارو و‌ سرم وجود دارد.
 
رحیم بازی بناری رئیس آموزش و‌پرورش چرام در این نشست با اشاره به اینکه در جلسات ستاد کرونا دیواری کوتاه تر از آموزش و پرورش نیست بیان کرد:خروجی جلسات ستاد کرونا فقط تعطیلی مدارس است در صورتی که طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت همه مراکز آموزشی بای چد باز باشند و اگر بنا به تعطیلی باشد باید آخرین مکان که تعطیل شد. و اولین مکان هم باید باشد که باز گشایی شود.
 
رحیم بازی بناری گفت در شهر چرام تنها مدرسه پرجمعیت ما مدرسه حضرت زینب که بالای ۲۰۰نفر است و بقیه مدارس ما گروه بندی کردیم .
 
وی با انتقاد از تعطیلی های مدارس و ضربه به آموزش گفت :آثار این تعطیلی تا سالهای بعد مشخص می شود.
 
وی افزود :به لحاظ واکسیناسیون آموزش و پرورش چرام برتر است چه دانش آموزان و چه معلمان با توجه به آمار جمعیتی که قریب به ۱۲۰۰معلم و ۶۰۰۰هزار دانش آموز داریم.
 
وی افزود:تنها جایی که رعایت می کنند در مدرسه هست آیا در همین جلسه کرونا ما خودمان رعایت کردیم .
 
مدیراموزش و پرورش چرام گفت :تصمیمات کرونایی در چرام ناهماهنگ و نمی توان به صورت جزیره ای تصمیم گرفت .
 
 
علی پاداش نماینده شهرداری چرام در این نشست با انتقادات تصمیمات ستاد کرونا گفت :هر کجا ستاد کرونا زورش رسید تعطیل می کند و هرکجا زورش نرسید تعطیل نمی کند.
 
 
منوچهر علی پور مدیرآبفای چرام در این نشست با اشاره به اینکه 20جلسه ستاد کرونا تشکیل شده آیا مصوبات پیگیری و رعایت می شود بیان کرد:اینکه صرفا یک جلسه تشکیل شود و عکس بگیرند باید مصوبات اجرایی شود .
 
وی افزود:عملکرد شبکه بهداشت بدتر از هفته قبل است و در کافه باغ ها سیگار و قلیان هست کجا تعطیل شد.
 
هدایت نیا در واکنش به صحبت های علیپور مدیر آبفای چرام گفت اگر اینجور باشد عملکرد جنابعالی در حوزه آب باید رعایت شود و هر کجا آب منطقه ای آلوده شد اعلام می کنیم .
 
که در این حین خردمند معاون فرماندار با قطع سخنان هر دو مدیر خواستار پایان دادن به این جدل لفظی در نشست ستاد کرونا شد..
 
رحیمی فرمانده نیروی انتظامی چرام اشاره به اینکه همه کادر و سربازان دو دوز واکسن انجام شد برای دوز سوم هم آماده هستند
 
وی با اشاره به اینکه بچه خودم که دانش آموز است و در کلاس ۳۲,نفره در گچساران چجور می خواهد پروتکل ها را رعایت کنند.
 
خردمند معاون فرماندار چرام در پایان این نشست گفت :,شبکه بهداشت دستورالعمل اعتکاف را ارسال کند تا تصمیم واحد گرفته شود.
وی افزود.:مدارس شهری چرام و مدارس روستایی کره شهبازی و بردیان تا پایان هفته تعطیل هستند.
 
وی افزود:جهادکشاورزی و صنعت و معدن عاملین توزیع را افزایش دهند و چشمه بلقیس تعطیل شود و بر باغ عمران نظارت شود‌
خردمند گفت :به وضعیت کلنیک درمانی چرام رسیدگی شود تا تجمع بیماران موجب گسترش بیشتر بیماری نشود .
 
وی با اشاره به سخنان مدیر شبکه بهداشت گفت :کمبود سرم رسانه ای نشود.
معاون فرماندار چرام گفت :,مدیران سعی کنید در مصاحبه ها و گفت و گوی های رسانه ای برابر تصمیمات ستاد کرونا صحبت کنند و از صحبت شخصی پرهیز کنند.
وی با اشاره به اینکه امکان ورزشی باید بدون تماشاگر باشد بیان کرد :پیک ششم کرونا امیکرون شروع شده که نیازمند همکاری همه دستگاه هاست تا آرامش به جامعه برگردد.


کد مطلب: 444675

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/444675/هرکجا-ستاد-کرونا-زورش-رسید-تعطیل-می-کند-تصمیمات-ناهماهنگ-دیوار-کوتاه-آموزش-و-پرورش-وضربه-خورد-افزایش-بیماری-کمبود-پزشک-سرم-چرام

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir