کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در حاشیه بازدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد از بیمارستان شهید جلیل یاسوج مطرح شد

( فیلم ) استاندار کهگیلویه و بویراحمد: از سیاسیون می‌خواهم به دنبال سیاسی کردن دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نباشند / توصیه‌های احمدزاده به مسئولان دانشگاه

27 دی 1400 ساعت 0:12

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از بیمارستان شهید جلیل یاسوج، گفت: دانشگاه علوم پزشکی جایی تخصصی بوده و محل سیاسی کاری نیست.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از بیمارستان شهید جلیل یاسوج، گفت: دانشگاه علوم پزشکی جایی تخصصی بوده و محل سیاسی کاری نیست.
به گزارش کبنا، شامگاه یکشنبه (26 دی‌ماه 1400) سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه شهرام مهدوی‌مطلق فرماندار شهرستان بویراحمد و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و برخی مسئولان استانی و شهرستانی از بیمارستان شهید دکتر جلیل یاسوج بازدید کرد.
      
 در این بازدید سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد  با تسلیت شهادت حضرت ام‌البنین (س) گفت: هدف از این دیدار تقدیر و تشکر از مجموعه کادر بهداشت و درمان و پزشکی استان علی‌الخصوص بیمارستان شهید جلیل که مدت‌ها مرکز درمان بیماران کرونایی بوده و در این زمینه موفق عمل کردند است اگر اقدامات این بیمارستان نبود ممکن بود روند درمان بیماران طولانی شود و تلفات زیادی در بیماری کرونا بدهیم.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن قدردانی از کادر بهداشت و درمان همه مناطق استان، بازدید از بیمارستان شهید دکتر جلیل یاسوج را سرآغازی برای دیدار از همه بیمارستان‌های استان دانست و اظهار کرد: در این دیدارها با مشکلات بیمارستان‌های استان آشنا می‌شویم و علاوه بر اینکه تلاش می‌کنیم این مشکلات رفع شود، پیگیر خرید تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌ها برای تسریع در بهبود بیماران می‌شویم.
 وی بیان کرد: اعتبارات خوبی به بیمارستان‌هایی که در سطح استان در حال احداث هستند اختصاص داده شده و بیمارستان‌های همه شهرستان‌های استان تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری کامل می‌رسند که خبر خوبی بوده و بیانگر پیشرفت در حوزه بهداشت و درمان است.
مقام عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شرایطی ایجاد کند تا بیمارستان‌ها، جزء بخش‌های دانشگاه قرار گیرد و متخصصین بیشتری به استان بیایند، عنوان کرد: در مجموع وضعیت بهداشتی درمانی استان رضایت‌بخش است اما کافی نیست و هنوز نسبت به برخی شهرهای همجوار عقب‌ماندگی داریم و تجهیزات کافی برای بیماران در اختیار نداریم که وزارت بهداشت باید به استانی مانند ما توجه کند البته می‌توانیم از اعتبارات استانی بخشی از تجهیزات مورد نیاز را خریداری کنیم، استان به آمبولانس نیاز دارد که به همراه رئیس دانشگاه این موضوع را پیگیری می‌کنیم و در دیداری با وزیر بهداشت درخواست‌های استان را مطرح می‌کنیم تا امکانات بیشتری به استان اختصاص داده شود.
 احمدزاده به کمبود امکانات و تجهیزات بیمارستان‌های سایر شهرستان‌ها اشاره و عنوان کرد: اعتبارات لازم برای خرید تجهیزات بیمارستانی سایر شهرستان‌ها فراهم شود، ضمن اینکه از رئیس دانشگاه می‌خواهم گلایه‌مندی و مشکلاتی که در جابه‌جایی کادر درمانی و پزشکی وجود دارد را مدیریت کند.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه سخنان خود از هرگونه سیاسی کاری و سیاسی بازی در حوزه درمان انتقاد کرد و گفت: از جریان‌هایی که به دنبال حاشیه هستند می‌خواهم در حوزه بهداشت و درمان ورود نکنند چرا که یک حوزه تخصصی است خودم می‌بینیم کسانی که هیچ تخصصی ندارند به حوزه دانشگاه ورود کردند از آنها می‌خواهم کادر پزشکی را درگیر مسائل حاشیه‌ای نکنند و موجب یاس و ناامیدی مردم نشوند. وی با اشاره به جایگاه مهم و حساس دانشگاه علوم پزشکی افزود: تمرکز دانشگاه تنها بر روی بهداشت و درمان و پیشرفت علمی استان باشد اگر دانشگاه بخواهد وارد مسائل سیاسی شود هم به خودش آسیب می‌زند و هم استان آسیب می‌بیند، از مجموعه دانشگاه و سیاسیون می‌خواهم به دنبال سیاسی کردن دانشگاه نباشند، البته به معنای این نیست که دانشجویان با سیاست آشنا نباشند.
 مقام عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه حوزه بهداشت و درمان سیاسی نشود، خطاب به سیاسیون گفت: اجازه دهید پزشکان در محیطی امن به درمان مردم بپردازند ما هم در استان و در مرکز کشور پیگیری می‌کنیم تا این حوزه به امکانات و تجهیزات مورد نیاز مجهز شود.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فضای فیزیکی مناسب بیمارستان شهید جلیل یاسوج گفت: بخش‌های جدید در این بیمارستان راه‌اندازی شده که اقدام ارزشمندی است انتظار داریم این امکانات در سایر شهرستان‌های بزرگ استان دیده شود و پزشکان متخصص در این شهرستان‌ها هم مستقر شوند. 
احمدزاده با بیان اینکه برخی از شهرستان‌ها گلایه‌مند هستند که پزشکان متخصص ندارند، افزود: شهرستان‌های استان فراموش نشوند اگر نیاز باشد در تهران پیگیری می‌کنیم تا سایر شهرستان‌های در زمینه پزشک متخصص کمبودی نداشته باشند.
 مقام عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد آینده استان در حوزه بهداشت و درمان را با راه‌اندازی بیمارستان‌های چرام، لنده و بهمئی درخشان توصیف کرد و گفت: اعتبارات این بیمارستان‌ها در سفر رئیس جمهور تأمین شده و دانشگاه به دنبال خرید تجهیزات باشد تا بیمارستان‌های با تجهیزات کامل به بهره‌برداری برسند.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت بهداشت و درمان در مناطق محروم استان گریزی زد و گفت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در سفر به منطقه سیلاب و کلوار از نزدیک مشکلات مردم را دید علاوه بر این مردم چاروسا، دیشموک و زیلایی گلایه داشتند که به امکانات پزشکی دسترسی ندارند. 
مقام عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: گلایه مردم چاهن در زیلایی نبود امکانات و خانه بهداشت بود نیاز است که پایگاه سلامت و مرکز اورژانس برای مردم این مناطق دیده شود. وی عنوان کرد: هنوز به لوداب، چیتاب و مناطق محروم کهگیلویه، بهمئی، گچساران و باشت و سایر مناطق استان سفر نکرده‌ایم اما اگر اوضاع بهداشتی و درمانی این مناطق شبیه سیلاب و کلوار و بقیه مناطق است با احداث پایگاه بهداشت دسترسی مردم به پزشک و امکانات پزشکی تسهیل شود.
 احمدزاده با قدردانی مجدد از کادر پزشکی و درمانی در همه مناطق استان که جهادی در بیماری کرونا به درمان مردم پرداختند گفت: با اقدامات صورت گرفته به جای اینکه این بیمارستان از بیماران کرونایی پُر شود فقط چند نفر بیمار کرونایی در بیمارستان بستری هستند تا این بیمارستان در مرکز استان به سمت تخصصی شدن و ارائه خدمات تخصصی در سطح عالی پیش برود که خبر بسیار خوبی است.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه حمایت کنیم تا همه بخش‌های بیمارستان فعال شود، تصریح کرد: بیمارستان در مسیری قرار بگیرد که با درآمدزائی بتواند خود را اداره کند، باخبر شدم بخش جراحی قلب تعطیل شده است، خیلی ناراحت شدم، اجازه ندهیم سایر بخش‌ها از جمله بخش‌های فوق‌تخصصی تعطیل شوند. مقام عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد در پایان با اشاره به اینکه تعداد پزشکان به خصوص در شهرستان‌ها برای ارائه خدمت بهتر به مردم افزایش یابد، خاطر نشان کرد: اگر بخشی از بخش‌های بیمارستانی با مشکل مواجه شد به ما اطلاع دهید تا ورود کرده و مسئله را پیگیری کنیم و اجازه تعطیلی بخشی را ندهیم.

بیشتر بخوانید:

بازدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد از بیمارستان شهید جلیل یاسوج ( + تصاویر )


انتقاد شدید فرزند شهید از رئیس و معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج: موقع حقوق که می شود می گویند شما که رایگان اومدید، حقوق نیست! / 15 روز تمام با وجود بیماری کرونا کار می کردیم، یک روز مرخصی به ما ندادند / به ما قول تبدیل وضعیت را دادند اما به سرانجامی نرسید


کد مطلب: 443587

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/443587/فیلم-استاندار-کهگیلویه-بویراحمد-سیاسیون-می-خواهم-دنبال-سیاسی-کردن-دانشگاه-علوم-پزشکی-یاسوج-نباشند-توصیه-های-احمدزاده-مسئولان

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir