کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

درخواست خواستار خروج واشنگتن از مذاکرات احیای برجام

فیلم «ترور ترامپ» در سایت رهبری/ واکنش آمریکا

24 دی 1400 ساعت 11:10

پنتاگون اعلام کرده که از انتشار ویدیوی ترور ترامپ در وبگاه مقامات رسمی ایران آگاه است.


پنتاگون اعلام کرده که از انتشار ویدیوی ترور ترامپ در وبگاه مقامات رسمی ایران آگاه است.
به گزارش کبنانیوز به نقل از مهر، «جان کربی»، سخنگوی پنتاگون در گفتگو با فاکس نیوز درباره ترور احتمالی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور پیشین آمریکا گفت: «پنتاگون از ویدئوی انیمیشن منتشر شده در وب سایت مقامات رسمی ایران که ترور دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا را به تصویر می‌کشد آگاه است.»
به گزارش اسپوتنیک، کربی گفت: «ما اخیراً از این موضوع مطلع شده‌ایم و فکر می‌کنم در حال حاضر در حال بررسی آن هستیم.»
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا افزود: «وزارت دفاع بر تهدید ایران متمرکز خواهد ماند و مطمئن خواهد شد که توانایی محافظت از نیروهای آمریکایی در خاورمیانه را در بحبوحه حملات مداوم شبه نظامیان در عراق و سوریه دارد.»
 
پویانمایی «انتقام حتمی است» یکی از آثار برگزیده در «پویش قهرمان» است که به انتقام از آمران شهادت سردار سلیمانی می‌پردازد.
گفته شده که عده‌ای مانند لینزی گراهام از سناتور‌های با سابقه کنگره آمریکا در واکنش به انتشار این فیلم، خواستار خروج واشنگتن از مذاکرات احیای برجام شده اند.
گراهام در حساب توییتری خود نوشته باور نمی‌کند که انتشار یک ویدیو که در آن رییس جمهوری سابق آمریکا رسما به ترور تهدید شده از سوی جو بایدن، رئیس جمهوری فعلی این کشور، بدون جواب مانده است.
به نوشته بی بی سی، گراهام نوشته واکنش درخور، تعلیق تمام مذاکرات با ایران است و گفته بی جواب ماندن این حرکت از سوی آمریکا نشانه ضعف بیش از حد این کشور از چشم ایران و دیگر کشور‌ها خواهد بود.
همزمان جمعی از کهنه سربازان آمریکایی و خانواده آن‌ها روز پنجشنبه از دولت جو بایدن خواستند که تا وقتی که قربانیان حملات تروریستی غرامت دریافت نکرده‌اند، پول‌های مسدود شده ایران را در قالب مذاکرات احیای برجام آزاد نکند.

 


کد مطلب: 443486

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/443486/فیلم-ترور-ترامپ-رهبری-واکنش-آمریکا

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir