تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۷
کد مطلب : ۴۴۲۱۱۴
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

سربازی فارغ ‎التحصیلان دکتری حذف می‌‎شود

۰
سربازی فارغ ‎التحصیلان دکتری حذف می‌‎شود
کبنا ؛وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: دانش آموختگان دکتری می‌توانند با ارائه طرحی در راستای حل مشکلات جامعه گام بردارند که این طرح می‌تواند جایگزین سربازی مشمولان دکتری شود.
به گزارش کبنا به نقل از فرارو، محمدعلی زلفی‌گل در گفت‌وگویی در حاشیه نشست مجلس و دولت در مورد حذف سربازی مشمولان دکتری، گفت: با ستاد نیرو‌های مسلح برای استفاده بهینه‌تر از فارغ التحصیلان دکتری رایزنی داشتیم؛ دانش‌آموختگان دکتری به جای اعزام به خدمت سربازی می‌توانند طرح پسا دکتری را بگذرانند؛ دانش آموختگان دکتری می‌توانند با ارائه طرحی در راستای حل مشکلات جامعه گام بردارند که این طرح می‌تواند جایگزین سربازی مشمولان دکتری شود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: ما سالی حدودا ۵ تا ۶ هزار دانش‌آموخته دکتری داریم که باید به سربازی اعزام شوند؛ در این راستا طی جلسه‌ای که با ستاد کل نیرو‌های مسلح داشتیم پیشنهاد داده شد که این افراد دوره پسا دکتری را بگذرانند و زیر نظر اساتید دانشگاه طرح‌هایی را براساس نیاز‌های جامعه ارائه دهند و دیگر به سربازی نروند همچنین حقوق این افراد هم یک سوم تا یک دوم پژوهشگران پسادکتری معمولی خواهد بود.
زلفی‌گل در ادامه تاکید کرد: توافقات ابتدایی این طرح صورت گرفته شده است، مقرر شده است تا شیوه‌نامه‌های خاصی را طراحی کنیم. طرح شیوه‌نامه در آینده نوشته خواهد شد تا زمانی که این شیوه‌نامه‌ها تکمیل نشود، این جلسات ادامه خواهد داشت همچنین اعتبارات لازم را برای امریه‌های دکتری در نظر گرفته شد؛ امیدواریم این طرح به مرحله عملیاتی شدن برسد.
نام شما

آدرس ايميل شما

علاقه اصولگرایان به دولت در سایه

علاقه اصولگرایان به دولت در سایه

دولت در سایه امر سیاسی مرسومی در کشورهای توسعه‌یافته است و اگر به صورت سازمان‌یافته پیش ...
ایده آقا‌محسن در دست رئیس

ایده آقا‌محسن در دست رئیس

صاحب‌نظران معتقدند وضعیت فعلی کشور فعلا اجازه هیچ آزمون و خطایی، آن‌هم در حد تغییرات ...
هرگز این نوع چایی را ننوشید

هرگز این نوع چایی را ننوشید

چای تازه‌دم یکی از سالم‌ترین نوشیدنی‌هاست که مصرف آن در جامعه ما طرفداران زیادی هم دارد،...
1